Másfél milliót nyert a Tippmixen a magyar fociválogatott csoportelsőségével

Bíztak a sportfogadók a magyar válogatottban, sokan fogadtak a csoportelsőségre. Szoboszlaiék pályára lépése bizonyult az egyik legnépszerűbb eseménynek a Tippmix-en, a 3-1-es győzelem a Tippmixen és a Tippmixprón fogadók jelentős részét is elégedetté tehette.

Másfél milliót nyert a Tippmixen a magyar fociválogatott csoportelsőségével

Magyarország válogatottja már nagyobb nyomás nélkül léphetett pályára vasárnap Montenegró ellen, ugyanakkor a csoportelsőség megszerzésének volt még jelentősége a kontinenstorna sorsolásának szempontjából is. A vendégek az első félidőben vezetést szereztek, de a szünet után Szoboszlai Dominik duplázott, majd a hajrában Nagy Ádám is betalált, így kialakítva a 3-1-es végeredményt. A Tippmixen megtett fogadásokat tekintve az „1X2” soron 63 százalékos, az „1X2 + Mindkét csapat szerez gólt” soron 77 százalékos, a „Mindkét csapat szerez gólt + Gólszám 2,5” soron 96 százalékos, a „Pontos végeredmények” soron pedig 65 százalékos lett a helyes tippek aránya, és azok a fogadók is ünnepelhettek, akik Szoboszlai Dominiktől gólt vártak a találkozón.

Marco Rossi együttese tehát megszerezte a csoport első helyét, amire a vonatkozó outright fogadási lehetőség kapcsán korábban akár 2,80-as oddsért is lehetett tippelni, majd a záró szorzó már 1,14-es volt. Az ezen a piacon megtett fogadások 63 százaléka érkezett arra, hogy Sallaiék mindenkit maguk mögé utasítanak az ötösben.

Természetesen nem csak az eddig felsorolt fogadási lehetőségek keltették fel a fogadók érdeklődését, a vasárnapi mérkőzés a Bulgária – Magyarország selejtező mellett a 46. hét egyik legnépszerűbb eseménye volt a Tippmixen. Pazar tippsorokban sem volt hiány, egy fővárosi Tippmix-játékos például úgy jegyzett milliós nyereményt, hogy 3/4-es és 2/4-es kombinációban is megjátszott szelvényén 14,00-s odds mellett a Magyarország – Montenegró találkozó pontos, 3-1-es eredményét is eltalálta.

Volt olyan nagykőrösi fogadó is, aki tökéletesen tippelte meg, hogy a magyar válogatott a szünetben hátrányban lesz, de végül megnyeri a mérkőzést, illetve emellett arra is hibátlanul érzett rá, hogy a Szerbia – Bulgária csoportmeccsen a félidei hazai vezetést követően a végeredmény döntetlen lesz. Mindez 500 forintos tétre 377 ezer forintos nyereményt jelentett számára.

A Tippmixpro egyik új funkciója, a Fogadáskészítő hamar nagy népszerűségre tett szert az online fogadók körében, hiszen így egy meccsre kötéstiltás nélkül is lehet tippeket leadni. Volt olyan játékos, aki a Fogadáskészítőt használva, 20 ezer forintos tétre 1 millió 407 ezer 600 forinttal lett gazdagabb.

Mi lesz Magyarország kőolajellátásával?

Magyarország kőolajellátása továbbra is biztonságban van, ugyanis hazánk 96 napra elegendő stratégiai tartalékkal rendelkezik, s ha Horvátország eleget tesz az európai szabályoknak, akkor március közepétől elérhetővé válik a tengeri útvonalon érkező orosz kőolaj is - erősítette meg Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter a tárca közlése szerint szerdán Budapesten.
2026. 02. 18. 20:30
Megosztás:

2030-ra megújult pályán, új járművekkel utazhatnak a HÉV-utasok

Megújult pályán, új járművekkel utazhatnak a HÉV utasok 2030-ra - közölte az Építési és Közlekedési Minisztérium (ÉKM) szerdán a Facebook-oldalán.
2026. 02. 18. 20:00
Megosztás:

Négymillióval csökkent Románia népessége

Románia állandó népessége több mint négymillió lakossal csökkent a rendszerváltás óta eltelt 35 évben, és a fogyás csaknem kétharmada az elvándorlásnak tulajdonítható - közölte kedden Tudorel Andrei, a statisztikai intézet (INS) elnöke az INS egy átfogó elemzését ismertetve.
2026. 02. 18. 19:30
Megosztás:

A horvát kormány szabályozta a polgári szolgálat feltételeit és díjazását

A horvát kormány rendeletben határozta meg a katonai alapkiképzés alternatívájaként választható polgári szolgálat részletes feltételeit és díjazását.
2026. 02. 18. 19:00
Megosztás:

Közbeszerzési Hatóság: csökkenti az adminisztratív terheket az ajánlattevői jegyzék megújítása

A minősített ajánlattevői jegyzék megújítása a Közbeszerzési Hatóság (KH) törekvéseinek megfelelően csökkenti az eljárások résztvevőinek adminisztratív terheit - közölte a KH szerdán az MTI-vel.
2026. 02. 18. 18:30
Megosztás:

A Richter kutatási együttműködési és opciós megállapodást kötött a FimmCyte-tal

A Richter Gedeon Nyrt. stratégiai kutatási együttműködési és opciós licencmegállapodást írt alá a svájci FimmCyte AG biotechnológiai vállalattal, az együttműködés célja a FimmCyte úttörőnek számító antitestjének közös fejlesztése az endometriózis kezelésére - közölte a gyógyszeripari vállalat a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) honlapján szerdán.
2026. 02. 18. 18:00
Megosztás:

Az AI hitelválságot robbanthat ki – a Bitcoin már kongatja a likviditási vészharangot

A Bitcoin árfolyamának drámai esése nem pusztán piaci zaj? Arthur Hayes szerint a kriptovaluta egy közelgő hitelválság előjele lehet, amelyet a mesterséges intelligencia (AI) által kiváltott tömeges munkahelyvesztés indíthat el. A volt BitMEX-vezér szerint a piacok alábecsülik a kockázatot – de a végén épp a pénznyomtatás repítheti új csúcsra a BTC-t.
2026. 02. 18. 17:30
Megosztás:

5,50%-ra mérséklődhet a kamatszint év végére

A vártnál jobban csökkenő infláció az MNB számára teret engedhet a kamatcsökkentési ciklus februári indításának, ráadásul a februári 25 bázispontos kamatvágást márciusban újabb lazító lépés is követheti. Bár a februári és márciusi kamatcsökkentés után néhány hónapig kivárás lehet jellemző, ezt követően szeptembertől újraindulhatnak a kamatcsökkentések. Így idén év végére 5,50%-os alapkamatot várunk. Mindezt az alacsonyra csökkenő infláció engedi meg: régiós összehasonlításban nagyon magasnak tűnik most már az alapkamat az inflációhoz képest. A forint eközben a régiós fizetőeszközöknél jóval erősebben viselkedett az elmúlt hetekben, így könnyedén elbírja a kamatok mérséklését.
2026. 02. 18. 17:00
Megosztás:

Változás az Otthon Startnál: újabb projektek kerülhetnek a gyorsítósávba

Kedden jelent meg a kormány honlapján az a rendelettervezet, amely újabb fejlesztéseket nyilvánítana kiemelt beruházássá annak érdekében, hogy elősegítse az Otthon Start Program feltételeinek megfelelő ingatlanok építését. A rendelettervezet a korábbi beruházások mellé 11 új, az Otthon Start szempontjából releváns projektet nyilvánítana kiemelt beruházássá - írja a Bank360.
2026. 02. 18. 16:30
Megosztás:

Az EV.analytica nyerte el az „Év Startupja” díjat a Best of Startups 2025 Gálán

Az EV.analytica elnyerte az Év Startupja díjat a Best of Startups (BoS) 2025 Gálán, ahol a hazai innovációs ökoszisztéma legkiemelkedőbb szereplőit ismerték el. A rangos díjat a Tőkeportál ítélte oda, elismerve a vállalat innovációs teljesítményét, dinamikus növekedését és iparági hatását.
2026. 02. 18. 16:00
Megosztás:

Napelemes lámpák: a fenntartható világítás jövője

Az energiatakarékos napelemes lámpák ma már az egyik legkedveltebb kültéri világítási megoldásnak számítanak. Energiaszükségletüket a nap energiájából merítik, így pénztárcabarát és környezetbarát lehetőséget kínálnak. A napenergia felhasználása nemcsak gazdaságilag, hanem ökológiailag is előnyös. Egyre népszerűbbek, hiszen gazdaságos megoldásokat kínálnak. Ilyen széles választékkal szolgálnak a világítástechnikai webáruházak.
2026. 02. 18. 15:30
Megosztás:

Új fellépők a 35. Művészetek Völgyében - Íme a lista!

Harmincötödik alkalommal rendezik meg az ország legnagyobb összművészeti fesztiválját. Kapolcs, Taliándörögd, Vigántpetend július 24. és augusztus 2. között számtalan programmal várja a látogatókat, a kínálat pedig újabb nevekkel bővült.
2026. 02. 18. 15:00
Megosztás:

A szortírozó játékok hatása a gyermeki fejlődésre

A gyermekkor egyik meghatározó eleme a játék, amely nem csupán szórakozást jelent, hanem a tanulás és fejlődés alapját is képezi. A különféle játékok között egyre nagyobb jelentőséget kapnak a szortírozó játékok. Ezek az eszközök az apró kezeket ügyességre, az elméket pedig logikus gondolkodásra ösztönzik.
2026. 02. 18. 14:30
Megosztás:

A Grayscale Sui ETF indul a NYSE Arca-n – Közvetlen kitettség és staking hozam egyetlen termékben

Újabb mérföldkőhöz érkezett a szabályozott kriptobefektetések piaca: a Grayscale elindította a Sui blokkláncra épülő ETF-jét a NYSE Arca tőzsdén. A GSUI ticker alatt futó alap közvetlen SUI-token kitettséget és staking alapú hozamtermelést kínál – mindezt bevezető, nulla százalékos kezelési díj mellett. Azonban a konstrukció jelentős árfolyamkockázatot és szabályozási sajátosságokat is rejt.
2026. 02. 18. 14:00
Megosztás:

Bitcoin ETF-áradat közben 5 éves mélyponton az altcoin piac

Miközben a spot Bitcoin ETF-ekbe ömlik a tőke, az altcoin piac extrém, ötéves szintű eladói nyomással küzd. A likviditás egyre inkább a legnagyobb kapitalizációjú, intézményi szempontból könnyen elérhető eszközök felé áramlik, miközben a kisebb tokenek piacán tartós nettó eladás rajzolódik ki.
2026. 02. 18. 13:00
Megosztás:

Japánban érdemben estek a hosszú kötvények hozamai

Bár Japánban érdemben estek a korábbi évtizedes csúcsokról a hosszú kötvények hozamai – a tízéves közel 10 bázisponttal került lejjebb –, Európában és az USA-ban végül minimálisan változtak csak a kötvényhozamok.
2026. 02. 18. 12:30
Megosztás:

A BKV-sok a vasutasokkal együtt követelik a korkedvezményes nyugdíj visszaállítását

Évente 13 és fél hónapot dolgoznak, s a kedvezményes nyugdíj 2012-es eltörlése, no meg az öregségi korhatár megemelése miatt a férfi városi járművezetők a korábbinál átlagosan 11, a nők – ha nem lenne a „Nők 40” - 16 évvel később mehetnek nyugdíjba – olvasható az Egységes Közlekedési Szakszervezet közleményében. Az EKSZ Lázár János közlekedési miniszternek megírta: csatlakoznak a Vasutasok Szakszervezete kezdeményezéséhez, s együtt követelik a korkedvezményes nyugdíj mielőbbi visszaállítást. A mostani végtelenül kedvezőtlen foglalkoztatási és nyugdíjazási feltételek miatt ugyanis a városi közösségi közlekedési járművezetők közül sokan meg sem érik a nyugdíjas éveket – érvel az EKSZ elnöke.
2026. 02. 18. 12:00
Megosztás:

27 tonnával növelte arany készleteit a Tether a negyedik negyedévben

A világ legnagyobb stabilcoin-kibocsátója tovább erősíti aranykitettségét. A Tether a 2025-ös év utolsó negyedévében mintegy 27 tonna aranyat vásárolt, miközben az arany árfolyama történelmi csúcsokat dönt. A vállalat lépése nemcsak a nemesfém-piac, hanem a kriptoszektor szempontjából is stratégiai jelentőségű.
2026. 02. 18. 11:30
Megosztás:

Ilyen lakást szeretnének a fiatalok

Az ingatlanvásárlást tervező fiatalok átlagosan 79 négyzetméteres alapterületű otthonban gondolkodnak, amelynek átlagértéke országosan 43 millió forint. A vevőjelöltek 74 százaléka kényszerül hitelfelvételre, a vételárban a banki forrás általuk becsült aránya pedig átlagban 40 százalék. Míg a budapestiek 55 százaléka a fővároson belül maradna, az agglomerációba vágyók aránya 9 százalékra csökkent.
2026. 02. 18. 11:00
Megosztás:

Egyre nagyobb hitelekbe verik magukat a magyarok - mutatjuk a számokat!

A lakáshiteleknél közel 23 százalékkal, a személyi kölcsönöknél pedig több mint 18 százalékkal emelkedett az egy szerződésre jutó, átlagos szerződéses összeg 2025-ben – hívja fel a figyelmet Gergely Péter, a BiztosDöntés.hu pénzügyi szakértője. Az emelkedő tendencia – különösen a lakáshiteleknél – várhatóan tovább folytatódik majd.
2026. 02. 18. 10:00
Megosztás: