Megalakult az UTE multisport szakosztálya

Megalakult az UTE multisport szakosztálya, amely Magyarországon egyedülálló módon a kisiskolásoknak kínál összetett sportprogramot.

Megalakult az UTE multisport szakosztálya

Az 1885-ben alapított lila-fehér egyesület 21. szakosztálya negyedik kerületi kisiskolások számára a tanév kezdetén, szeptemberben beindítja a "Minden Sport Program" elnevezésű projektjét. A program lényege, hogy az általános iskolák első két évfolyamának tanulói negyedéves ciklusokban hatféle mozgásformát, sportágat próbálhatnak ki: labdajátékokat (labdarúgás, röplabda), a tornát, az atlétikát, az úszást, a korcsolyázást és a legnépszerűbb küzdősportokat. A sportágakat az életkori sajátosságok figyelembevételével, játékos formában, képzett szakedzők irányításával ismerhetik majd meg. Ez a különleges tapasztalatszerzés nagy segítség lehet abban, hogy a program végén a gyerekek és a szülők kiválaszthassák a legmegfelelőbb sportágat.

A programban a gyerekek évfolyamonként három sportágat próbálhatnak ki. Az elsősök a labdajátékokkal, a tornával és a korcsolyával kezdenek, majd másodikban következik ősszel az atlétika, télen a küzdősportok, 2025 tavaszán pedig az úszás. A programban résztvevők a nyári szünet alatt ráadásul egyéb kiegészítő sportágakkal (vívás, kajak-kenu, öttusa) is megismerkedhetnek az UTE és az újpesti önkormányzat által szervezett szokásos napközis sporttáborokban.

"Multisport szakosztályunk a Minden Sport Program segítségével egy teljesen újszerű szolgáltatáscsomagot kínál majd az újpesti kisiskolásoknak és szüleiknek - nyilatkozott az MTI-nek Tahon Róbert, az UTE jogi igazgatója. - A programban résztvevő gyerekek biztonságos körülmények között ismerkedhetnek meg a különböző sportágakkal, ami nemcsak a számukra legkedvezőbb mozgásforma kiválasztását segíti, hanem tökéletesen fejleszti az alapvető mozgáskészségüket is, ez pedig a mentális teljesítményük javulásához is hozzájárul. Ráadásul, ha egy gyermek több sportban szerez jártasságot, és számára a mozgás örömforrássá válik, nagy valószínűséggel sportolni fog egész életében."

Tahon Róbert elmondta, hogy a szakosztályban jelenleg a szervezőmunka zajlik, kollégájával, Trakperger Árpáddal, az UTE szervezési igazgatójával bejárják Újpest 15 óvodáját, és a nagycsoportos gyerekek szüleinek tartanak tájékoztatót a szeptemberi, iskolai indulás előtt. A programba beválasztott sportágakat azzal indokolta, hogy ezek segítik a mozgáskoordinációt, növelik a vitálkapacitást, a küzdősportok pedig alapszinten megtanítják a gyerekeket esni. Tahon Róbert kiemelte, hogy a "Minden Sport Program" segítségével a résztvevő kisiskolások sokoldalúan képzett sportolókká válhatnak, ez pedig hozzájárulhat ahhoz is, hogy a program végén a kiválasztott sportágukat jó alapokról kezdhessék meg az UTE szakosztályaiban.

Nagy segítség lehet a szülőknek, hogy a klub saját kisbuszaival szállítja majd a gyerekeket a kerületi iskolákból az újpesti edzéshelyszínekre, a Megyeri útra, a Szilágyi utcai multisport bázisra, vagy a Fiumei úti sporttelepre, és a felnőttek a foglalkozások végén ezekre a helyszínekre mehetnek a gyerekekért.


Spanyolországban megugrott a gyűlöletbűncselekmények száma 2025-ben

Spanyolországban megugrott a gyűlöletbűncselekmények száma 2025-ben - ismertette éves jelentését a spanyol belügyminisztérium szerdán Madridban.
2026. 06. 03. 19:00
Megosztás:

Mol: megkezdődött a gáztermelés az azerbajdzsáni ACG mezőn

A Mol-csoport és vegyesvállalati partnerei megkezdték a földgáztermelést Azerbajdzsánban az ACG mezőn, ahol korábban a jelenlegi olajkészletekhez nem kapcsolódó gázkészleteket azonosítottak a kőolajtermelő rétegek alatt és felett - közölte a Mol szerdán az MTI-vel.
2026. 06. 03. 18:30
Megosztás:

Donald Trump: akár szeptemberig fennmaradhat a blokád

Donald Trump amerikai elnök szerint akár szeptember elejéig fennmaradhat az Irán elleni kikötői blokád.
2026. 06. 03. 18:00
Megosztás:

A miskolctapolcai Barlangfürdő szeptemberben már fogadhat vendégeket

Akár már szeptembertől fogadhat vendégeket a miskolctapolcai Barlangfürdő, ha a munkálatok kivitelezésének augusztus végi határidejét követő vizes próbaüzem eredménye megfelelő lesz - mondta el Horváth Tamás, a fürdő helyreállítását magában foglaló projekt műszaki vezetője, aki sajtóbejárást tartott szerdán a komplexumban.
2026. 06. 03. 17:30
Megosztás:

A CATL energiatárolási tesztközpontot nyitott Kínában

A Debrecenben is akkumulátorgyárat építő kínai CATL megnyitotta a kínai Hsziamen városban a világ egyik legnagyobb és legösszetettebb energiatárolási tesztközpontját - tájékoztatta a cég szerdán az MTI-t közleményben.
2026. 06. 03. 17:00
Megosztás:

A Mastercard stabilcoin elszámolást vezet be: USDC, RLUSD és PYUSD is bekerül a globális fizetési hálózatba

A Mastercard újabb jelentős lépést tett a blokkláncalapú fizetések irányába: a vállalat több szabályozott, dollárfedezetű stabilcoin támogatását is beépíti globális elszámolási hálózatába. Az új rendszer lehetővé teheti, hogy a kártyatranzakciók ne csak a hagyományos banki nyitvatartási időhöz igazodva, hanem hétvégén, ünnepnapokon és akár egész nap elszámolhatók legyenek.
2026. 06. 03. 16:30
Megosztás:

Magyar gyógyszeripari know-how és nemzetközi logisztikai háttér egyesül az STI Hungary új akvizíciójával

Egy magyar fejlesztésű, speciális gyógyszerlogisztikai technológia lép nemzetközi szintre az STI Hungary legújabb akvizíciójával: a vállalat megvásárolta a Complex 3H Kft. CTR (Complex Thermo Rendszer) üzletágát. Az akvizícióval egy olyan, több évtized alatt felépített hazai pharma know-how integrálódik az STI csoport rendszerébe, amely akár -80 °C-os hőmérsékleten is képes biztosítani érzékeny gyógyszeripari termékek – például vakcinák, biotechnológiai készítmények vagy klinikai vizsgálati anyagok – biztonságos szállítását, külső energiaforrás nélkül, akár 7 napon keresztül.
2026. 06. 03. 16:00
Megosztás:

Közel másfélszeresére nőtt a horvátországi nyaralást tervezők aránya

Idén a magyarok közel negyven százaléka tervez külföldi nyaralást. Az előző évhez képest többen választanának dél-európai úticélt, különösen Horvátország népszerűsége nőtt jelentősen. A Groupama Biztosító és az OTP Bank friss, országos kutatásából emellett az is kiderült, hogy az utazást tervezők harmada idén többet költ nyaralására, és csaknem minden második utazónak az euró/forint árfolyam alakulása is számít a tervezéskor. A reprezentatív felmérés szerint az utazók fele már minden külföldi útja előtt köt utasbiztosítást, további negyedük pedig alkalmanként, ugyanakkor az idősebb korosztályok tudatosabbak e tekintetben.
2026. 06. 03. 15:30
Megosztás:

A Fireblocks új Flow megoldása bármely stabilcoin elfogadását elérhetővé teszi a fizetési cégeknek

A Fireblocks bemutatta új, stabilcoin-elfogadásra épülő infrastruktúráját, a Fireblocks Flow-t, amely kifejezetten fizetési szolgáltatóknak és fintech vállalatoknak készült. Az új megoldás célja, hogy a kereskedők a meglévő fizetési felületük átalakítása nélkül fogadhassanak el digitális eszközöket, miközben az elszámolás a választott stabilcoinban történhet.
2026. 06. 03. 15:00
Megosztás:

Májusban kétszer annyian kerestek Teslát, mint hibrid Corollát

Egy év alatt közel 60 százalékkal nőtt a használt elektromos autók iránti érdeklődés Magyarországon. Miközben a hibridek iránti kereslet is harmadával bővült, az elektromos modellek előretörése látványosabb volt: májusban a Tesla Model 3-at már több mint kétszer annyian keresték, mint a legnépszerűbb hibridet, a Toyota Corollát. Az élénkülő piacot összességben mintegy 300 ezer forinttal emelkedő átlagár, csökkenő átlagos kor és alacsonyabb futásteljesítmény jellemzi a Használtautó.hu adatai alapján.
2026. 06. 03. 14:30
Megosztás:

Szerb pénzügyminiszter: előrelépés történt a Mollal folytatott tárgyalásokban

Előrelépés történt a Mol magyar olajipari vállalattal folytatott tárgyalásokon a Szerbiai Kőolajipari Vállalat (NIS) orosz tulajdonrészének esetleges átvételéről, a napokban várják a választ a legutóbbi szerb javaslatra - közölte Sinisa Mali szerb pénzügyminiszter kedden Belgrádban.
2026. 06. 03. 14:00
Megosztás:

Nem állt le a vendégmunkások behozatala, továbbra is biztosított a gazdaság működése

Nem állította le a vendégmunkások behozatalát a kormány június 1-jével és ez most a gazdaság egyik legnagyobb biztosítéka lehet a szakértők szerint. “Üdvözöljük és kulcsfontosságúnak tartjuk, hogy nem történt meg a szabályozás hirtelen szigorítása, így biztosított a mozgástér a gazdasági szereplők és a döntéshozók számára a felelős, átgondolt intézkedések meghozatalához. A vendégmunkások foglalkoztatásának hirtelen, külső nyomás hatására történő korlátozása rövid távon súlyos működési zavarokat okozhat számos gazdasági ágazatban” – hangsúlyozza Mihályi Magdolna, a JOBTAIN HR Szolgáltató ügyvezetője, a VOSZ Minősített HR Szolgáltatók Szekció elnöke.
2026. 06. 03. 13:00
Megosztás:

Az OECD szerint az idén 1,6 százalékra gyorsul a magyar GDP-növekedés a tavalyi 0,5 százalékról

A Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet (OECD) 1,6 százalékos magyar gazdasági növekedéssel számol az idei évre a tavalyi 0,5 százalék után, jövőre pedig 2 százalékos bővülést vár.
2026. 06. 03. 12:30
Megosztás:

Teljesítette vállalásait a Wizz Air, több mint 134 millió forint jutott az SOS Gyermekfalunak

A Wizz Air teljesítette a Gazdasági Versenyhivatal (GVH) korábbi eljárása során tett vállalásait, amelynek eredményeként több mint 134 millió forint jutott el az SOS Gyermekfalu Alapítványhoz, ugyanakkor egyes igazolások késedelme miatt 5 millió forint bírságot kapott a légitársaság - közölte az MTI-vel a versenyhivatal szerdán.
2026. 06. 03. 12:00
Megosztás:

Stratégiai kivárás jellemzi a budapesti ingatlanpiacot, a szakértő szerint elkerülhetetlen a túlárazott belvárosi lakások árkorrekciója

Története egyik legjelentősebb strukturális átalakulásán megy keresztül a budapesti ingatlanpiac. Az Ypsilon Home ingatlanspecialistája szerint a belföldi szabályozási bizonytalanságok, valamint a vevői és eladói elvárások közötti, történelmi léptékűvé tágult olló együttesen a piac megtorpanását, egyfajta stratégiai kivárást eredményeztek.
2026. 06. 03. 11:30
Megosztás:

Foci vb: egy amerikai kórházi számla több millió forintos csapda lehet biztosítás nélkül

A 2026-os labdarúgó-világbajnokság különleges esemény lesz, hiszen most először három ország – az Egyesült Államok, Kanada és Mexikó – rendezi meg közösen a tornát. A szurkolók számára azonban nemcsak a mérkőzésekre való eljutás jelenthet kihívást, hanem az utazás kockázatai is. Az Egyesült Államok önfinanszírozós egészségügyi rendszere miatt ugyanis egy kisebb műtét költsége is több millió forintra rúghat.
2026. 06. 03. 11:00
Megosztás:

Az inflációs félelmek erősödése miatt ismét emelkedtek a hozamok és gyengült a forint

Az olajárak emelkedése ismét növelte az inflációs félelmeket, így a múlt heti esés után a kötvénypiacokon ismét emelkedtek a hozamok, tegnap a tízéves amerikai hozam 3 bázisponttal nőtt, közelítve a 4,5%-ot. Európában ennél is nagyobb mértékben, 5-10 bázisponttal kerültek feljebb a hosszú hozamok, a német tízéves ismét közelíti a 3%-ot. A dollár erősödött az euróval szemben, 0,3%-kal, 1,1625 körül jár az EURUSD.
2026. 06. 03. 10:30
Megosztás:

Továbbra is az AI és software cégek hátán emelkednek az amerikai részvénypiacok

Mérsékelt emelkedéssel zártak hétfőn az amerikai részvénypiacok, a technológiai szektor felülteljesítése mellett. A Nasdaq (+0,42%) és az S&P 500 (+0,26%) új történelmi csúcsra emelkedett, míg a Dow Jones (+0,09%) csak visszafogott mértékben tudott emelkedni. Az S&P 500 szektorai közül mindössze a technológia és az energia zárt emelkedéssel, míg a legnagyobb vesztes a közműszektor lett.
2026. 06. 03. 10:00
Megosztás:

A technológiai szektor húzta felfelé a pán-európai Stoxx600-as indexet

A technológiai szektor vezérletével emelkedtek kedden az európai részvényindexek azután, hogy az STMicroelectronics francia chipgyártó megemelte az adatközpont üzletágára vonatkozó bevételi előrejelzését, ezzel is jelezve a mesterséges intelligencia térnyeréséből fakadó erős keresletet.
2026. 06. 03. 09:30
Megosztás:

Magyarország számíthat Németország segítségére

Magyarország európai szerepének megerősödése az egész kontinens, valamint a NATO számára is előnyös lenne - hangsúlyozta Friedrich Merz német kancellár kedden Berlinben, Magyar Péter miniszterelnökkel közösen tartott sajtótájékoztatóján. A kancellár kijelentette, hogy Magyarország gazdasági fejlődésében számíthat Németország segítségére.
2026. 06. 03. 09:00
Megosztás: