Megerősítette az MVM befektetési ajánlású osztályzatát az S&P,

Az MVM osztályzati kilátásának korrekciójához fűzött indoklás szerint a legnagyobb magyarországi közműszolgáltatónak számító cégcsoport bevételének hozzávetőleg háromnegyede hazai forrásokból ered, és az S&P véleménye szerint ez hatással lenne a vállalat finanszírozhatóságára valamely szuverén stresszforgatókönyv megvalósulása esetén.
Az S&P Global közölte: változatlanul nagy valószínűségűnek tartja, hogy az MVM időbeni és elégséges támogatásban részesülne szükség esetén a magyar kormány részéről, ez azonban önmagában nem gyakorol felhajtóerőt a vállalatra külön érvényben tartott, "bbb mínusz" szintű önálló adósprofil-értékelésre (stand-alone credit profile, SACP).
Egy másik nemzetközi hitelminősítő, a Fitch Ratings ugyanakkor nemrégiben az addigi negatívról stabilra javította az MVM-re általa érvényben tartott "BBB" - vagyis az S&P besorolásánál egy fokozattal jobb - osztályzat kilátását, miután a magyar államadósbesorolás kilátásának esetében is hasonló pozitív korrekciót hajtott végre.
A Fitch megállapította a lépés indoklásában, hogy az MVM besorolásának egyik tényezője a vállalat integrált helyzete a magyar áram- és földgázpiac különböző szegmensein belül, és a cég működési szintű pénzügyi bevételeinek (FFO) a nettó adóssághoz mért rátája várhatóan a 2026-ig terjedő időszakban is összeegyeztethető lesz a "BBB" minősítéssel.
A Fitch Ratings kiemelte azt is, hogy az MVM vállalatvezetésének üzleti terve a cég kamat- és adófizetés, valamint leírások és értékcsökkenés előtt számolt alapszintű pénzügyi eredményéhez (EBITDA) mérve 2,5-szeres szorzóig terjedő nettóadósság-rátával számol, amely szintén megfelel a "BBB" besorolás kritériumainak.
A harmadik globális hitelminősítő, a Moody's Ratings nemrégiben szintén az S&P osztályzatánál egy fokozattal jobb, "Baa2" szintű - a szuverén besorolással összhangban negatív kilátású - hosszú távú adósságkibocsátói osztályzattal látta el első minősítésként az MVM Zrt.-t.