Megkezdődött az előkészítő munka a sportállamtitkárságon, felálltak a munkacsoportok

Megkezdődött a tervezett új programok előkészítése a sportállamtitkárságon, felálltak az ezzel kapcsolatos munkacsoportok - tájékoztatott Schmidt Ádám, a két hónapja kinevezett sportért felelős államtitkár.

Megkezdődött az előkészítő munka a sportállamtitkárságon, felálltak a munkacsoportok

Az M1 aktuális csatornának adott csütörtöki interjújában a politikus kiemelte, hogy ahogy ígérték, minden sportirányításban releváns szereplőt, így a Magyar Olimpiai Bizottságot is bevonták a munkába.

Az első folyamatokat ismertetve az államtitkár elmondta, hogy a megtörtént az átadás-átvétel a hazai rendezésű nemzetközi sporteseményeként felelős, s a Miniszterelnökségtől átkerült Nemzeti Sportügynökség kapcsán, illetve személyzeti és strukturális átalakításokat is végeznek. Kifejtette, hogy szeretnék csökkenteni a bürokráciát és növelni a hatékonyságot, ennek érdekében a korábbi két helyettes államtitkár helyett ebben a ciklusban csak egy lesz Schmidt Gábor személyében.    

 "Létre akarunk hozni egy olyan állami tulajdonú háttérintézményt, amely érdemben tudja majd segíteni az államtitkárság munkáját. Szeretném, ha a rendszer idén december 31-ig elnyerné végleges formáját" - fogalmazott Schmidt Ádám.

Ebben a háttérintézményben különböző panelek tevékenykednek majd: a versenysport és sportszakmai divíziót a korábbi kiváló atléta, Baji Balázs vezeti, a már megépült sportlétesítmények üzemeltetéséért felelős divíziót Kovács Norbert, a hazai rendezésű nemzetközi sportesemények divíziót pedig Berényi Péter fogja irányítani.

A sportállamtitkár szerint a sportélet szervezésében nem jelent változást, hogy az államtitkárság a Honvédelmi Minisztériumhoz került. Szerinte pozitív, hogy Szalay-Bobrovniczky Kristóf személyében egy olyan miniszter alá tartoznak, aki amellett, hogy rendkívüli önállóságot biztosít a számukra, nyitott és érdeklődik a sport iránt.

A közeljövő versenyeiről szólva Schmidt Ádám azt mondta, hogy ősszel ismét megrendezik a Dunai Regatta evezősversenyt, jövőre pedig a szabadtéri atlétikai világbajnokság mellett karate vb-nek is otthont ad Magyarország, amely 2024-ben női kézilabda Európa-bajnokság és sakkolimpia házigazdája lesz.

 A 2024-es párizsi olimpiával kapcsolatban a politikus azt mondta: feladatuk, hogy segítsék a már eddig is kiemelkedően teljesítő sportágakat, minden feltételt biztosítsanak a sikeres felkészüléshez, de szeretnék a kisebb, feltörekvő olimpiai sportágakat is segíteni.

Az interjúban szóba került a TAO-rendszer is, amelynek engedélye 2023. június 30-án lejár. Ezzel kapcsolatban Schmidt Ádám úgy fogalmazott: ez egy Európai Unió által jóváhagyott program, amelyet szeretnének meghosszabbítani, s már el is készítették a kormányelőterjesztést. Ezt reményeik szerint augusztus végén, szeptember elején megtárgyalják, és hangsúlyozta, hogy ebben a kérdésben is folyamatosak az egyeztetések az érintett hat látványcsoportsportág vezetőivel.

A sportállamtitkár arról is beszélt, hogy a versenysport fejlesztése mellett újra szeretnék szervezni az edzői és a versenyzői támogatási rendszert, a szakembereknek vonzó életpálya-modellt akarnak nyújtani. A sportnemzetből sportoló nemzet szlogen mentén élethosszig tartó lehetőségeket szeretnének biztosítani a mozgásra, és ezen belül szeretnék újraszervezni az egyetemi sportot.

A sportlétesítmények kapcsán Schmidt Ádám szerint a következő években az üzemeltetésen lesz a hangsúly, szeretnék, ha ezek a létesítmények a lakosság számára is elérhetőek lennének, megtelnének élettel és megfelelő lenne a kihasználtságuk.

Schmidt Gábor sportért felelős helyettes államtitkárról a politikus úgy nyilatkozott: teljes a bizalma iránta, több mint egy évtizede ismeri, szerinte az elmúlt években fantasztikus, példaértékű teljesítményt nyújtott a Magyar Kajak-Kenu Szövetség elnökeként, mostanáig pedig a Magyar Olimpiai Bizottság alelnöke is volt.

Nyártól a mobilszámokat is nehezebb lesz hamisítani

A hazai szolgáltatók 2025-ben - a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatósággal (NMHH) együttműködésben - jelentős lépéseket tettek a vezetékes hívószámok hamisítása ellen, idén nyártól pedig már a mobilszámokkal is nehezebb lesz visszaélni - közölte az NMHH kommunikációs igazgatósága szerdán az MTI-vel.
2026. 03. 11. 11:30
Megosztás:

Erősödött a dollár az euróval szemben, 1,4%-ig esett a hazai infláció februárban

A tegnapi napot leginkább a háborús félelmek enyhülése határozta meg.
2026. 03. 11. 11:00
Megosztás:

A NASDAQ kivételével kisebb mínuszokban zárták a keddi kereskedést a vezető Wall Street-i indexek

A kezdeti optimizmus után, többszöri irányváltást követően a Wall Street vezető indexei – a leheletnyivel feljebb kapaszkodó NASDAQ kivételével - kisebb mínuszokban zárták a keddi a kereskedést.
2026. 03. 11. 10:30
Megosztás:

Vaskos emelkedést hozott a keddi kereskedés a nyugat-európai tőzsdéken, a KKE-régió is jól teljesített

Lendületesen emelkedtek kedden a mértékadó nyugat-európai tőzsdék, a 1,5-3,0% közötti pluszokban záró indexek között az elmúlt hét egyik legnagyobb vesztesének számító, spanyol IBEX teljesített a legjobban, de az olasz és a német börze sem sokkal marad el mögötte, előbbi kettőt a pénzügyi szektor, utóbbit az ipari jó teljesítménye fűtötte.
2026. 03. 11. 10:00
Megosztás:

Nem enyhül a feszültség a Közel-Keleten, sajtóhírek szerint elkezdődött a Hormuzi-szoros elaknásítása

A keddi kereskedés nagy részében optimista hangulat uralkodott a fejlett világ piacain, miután Donald Trump hétfői nyilatkozatait úgy értékelték a befektetők, hogy nem lesz elhúzódó konfliktus a Közel-Keleten.
2026. 03. 11. 09:30
Megosztás:

Iráni helyzet: érdemes szárazon tartani a puskaport

Komoly piaci mozgásokkal indult a hét, az olajár rövid időre 110 dollár fölé szúrt, a részvénypiacokon további 1-2%-os esések indultak, a piaci feszültség tapintható. Az iráni háborús helyzet feloldására egyelőre nem látszik megoldás, sőt hétvégén még némiképp távolodtunk is attól, és az idő jelen esetben a befektetők ellen dolgozik. Minél tovább van lezárva a Hormuzi-szoros, annál tovább maradnak magasan az energiaárak, ami inflációs és növekedési kockázatokat erősít. A lehetséges kifutásokat számba véve a 2026-os Befektetési Kitekintőnkben a részvénykitettségekkel kapcsolatos javaslatunkra hívnánk fel a figyelmet, miszerint továbbra is érdemes szárazon tartani puskaport, vagyis likvid, készpénzjellegű kitettséget.
2026. 03. 11. 09:00
Megosztás:

Innováció a terepen: digitalizálta helyszíni ellenőrzéseit a NAV

A papíralapú jegyzőkönyvezés már a múlté, új korszak kezdődött a NAV helyszíni eljárásaiban: élesben működik a HEDI, a hivatal digitális eljárási alkalmazása. Az újítással a helyszíni adóellenőrzések és egyes vámeljárások papírmentesen, gyorsabban és kevesebb adminisztrációval zajlanak.
2026. 03. 11. 08:30
Megosztás:

A MÁV vezérigazgatója cáfolja a Budapest-Belgrád vasútvonal biztonságát megkérdőjelező állításokat

A Budapest-Belgrád vonal biztonságát megkérdőjelező állításokat és sugalmazásokat határozottan cáfolom; a vasúti közlekedés csak és kizárólag a szabályok maradéktalan betartásával indul - írta Hegyi Zsolt, a MÁV-csoport vezérigazgatója a Facebookon kedden.
2026. 03. 11. 08:00
Megosztás:

Energiajogász: üzemanyagár-védelem kell az olajpiaci feszültségek miatt

Az üzemanyagokra bevezetett védett ár az egyetlen biztos eszköz a nem működő Barátság kőolajvezeték és az iráni konfliktus okozta olajárrobbanás negatív hatásainak ellensúlyozására – mondta Tóth Máté energiajogász az M1 aktuális csatorna 48 perc című hírháttérműsorában kedden, amelyben Horváth József, a Szuverenitásvédelmi Kutatóintézet igazgatója az ukrán "aranykonvoj" hátterét elemezte.
2026. 03. 11. 07:30
Megosztás:

A közel-keleti konfliktus a kibertérben is érezteti hatását – nőhet a kibertámadások száma

Az Egyesült Államok és Izrael Irán elleni katonai csapásai után a kibertérben is fokozódott az aktivitás. A Sophos kiberbiztonsági vállalat szakértői szerint az ilyen geopolitikai feszültségek rendszerint a hacktivista csoportok és az állami hátterű kiberműveletek erősödésével járnak.
2026. 03. 11. 06:00
Megosztás:

Új korszak a retail ingatlanpiacon: a Westend teljesen digitalizálja a speciális területek bérbeadását

A Westend Magyarországon elsőként vezetett be olyan proptech alapú digitális megoldást, amely a bevásárlóközponti reklámfelületek és promóciós területek bérbeadását teljes mértékben digitális alapokra helyezi. Az új foglalási felület a mindennapi online foglalási rendszerek logikáját ülteti át a kereskedelmi ingatlanpiac működésébe.
2026. 03. 11. 05:30
Megosztás:

Lakhatási válságra keres megoldást az Európai Parlament

Plenáris ülésének keretében ajánlásokat fogadott el az Európai Parlament az uniós lakhatási válság megoldására, amelyben az EP-képviselők uniós kezdeményezésekre szólítanak fel, hogy az építkezések és felújítások támogatásával segítsék a növekvő árak és a lakáshiány problémáján - tájékoztatott az uniós parlament kedden.
2026. 03. 11. 05:00
Megosztás:

Az Egyesült Államokban emelkedett a munkahelyek száma a legfrissebb, négyheti adatok szerint

Az amerikai magánszektorban a munkahelyek száma átlagosan heti 15 500-zal nőtt a február 21-én véget ért négy hétben az ADP munkaügyi adatfeldolgozó intézet kedden közzétett kimutatása szerint.
2026. 03. 11. 04:30
Megosztás:

Megérkezhet a lakáspiaci irányváltás: lassulhat az ár-dinamika, felpörögnek az építkezések

Az MBH Bank Elemzési Centrumának friss Lakáspiaci Kitekintője szerint 2025 végére több kulcsterületen is megjelentek a fordulat jelei a magyar lakáspiacon. Idén már várhatóan mérséklődik a korábban látott áremelkedés üteme, és egyre nagyobb számban jelennek majd meg újépítésű ingatlanok a kínálatban. Hitelezés terén kitart a lendület: 2026-ban akár 2000 milliárd forint fölé is emelkedhet a kihelyezett lakáscélú hitelek összege.
2026. 03. 11. 04:00
Megosztás:

Minden metrón megjelenik az érintésmentes fizetés

A Budapesti Közlekedési Központ (BKK) március 11-én, szerdán megkezdi a Pay&GO bankkártyás fizetési pilotrendszer kiterjesztéséhez szükséges, új jegyérvényesítő készülékek telepítését a fővárosi metróhálózaton, így a Pay&GO szolgáltatás április közepétől minden metróvonalon elérhetővé válik - közölte a BKK az MTI-vel kedden.
2026. 03. 11. 03:30
Megosztás:

Budapesten újra lakásárcsökkenést hozott a február, de országosan is mérséklődött a drágulás üteme

A fővárosban jelentős változást hozott a február: havi szinten -0,5 százalékkal mérséklődtek a lakásárak a januári majdnem 3 százalékos emelkedés után. Éves szinten a drágulás üteme a januári 20,3 százalékról 14,6 százalékra esett vissza.
2026. 03. 11. 03:00
Megosztás:

Ukrajna Magyarországi Nagykövetsége: a magyar parlament Ukrajnát érintő döntései semmisek

Ukrajna Magyarországi Nagykövetsége szerint a magyar parlament Ukrajnát érintő keddi döntései semmisek, azokat politikai döntéseknek tekintik.
2026. 03. 11. 02:30
Megosztás:

Döntött a kormány! Magasabb hitelkiváltás jön

A magyar kormány döntése értelmében: márciustól magasabb hitelkerettel és hitelkiváltási lehetőséggel érhető el a fix 3%-os kkv hitel. Nézzük a részleteket érthetően.
2026. 03. 11. 02:00
Megosztás:

Meglepő lehetőség a villanyszámlában: így válthatsz áramkereskedőt és spórolhatsz pénzt

Sokan még ma sem tudják, hogy a villanyszámlájuk nem feltétlenül „kőbe vésett”. A magyar szabályozás lehetővé teszi, hogy a fogyasztók – bizonyos feltételek mellett – szabadon válasszanak villamosenergia-kereskedőt, és akár kedvezőbb ajánlatra váltsanak. A folyamat neve kereskedőváltás, és sok esetben egyszerűbb, mint azt elsőre gondolnánk.
2026. 03. 11. 01:00
Megosztás:

Csökkennek a vállalkozások adminisztrációs terhei jövőre

Az Országgyűlés keddi döntése alapján jövőre bővül a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara (MKIK) feladatköre, ezzel csökkennek a vállalkozások adminisztrációs terhei - közölte az MKIK kedden az MTI-vel.
2026. 03. 11. 00:30
Megosztás: