Milyen megoldások vannak a szigetelőtakarók rögzítésére?
Mit nyerhetünk a szigetelés alkalmazásával?
Az Energy Technoplus Kft. szigetelőtakarói eredményesek az energiával való takarékosság terén, így hozzájárulnak a környezetszennyezés mérsékléséhez. Képesek arra, hogy a hőveszteséget a minimumra csökkentsék, aminek következtében hatékonyabb működés, valamint biztonságosabb és komfortosabb munkakörnyezet is megteremthető.
A rögzítőrendszerek jelentősége
A rögzítéshez használt megoldások nem csupán amiatt fontosak, mert ezek révén marad a helyén a szigetelés, noha egyértelműen ez a legfőbb funkciójuk. Emellett azért is nagy a jelentőségük, mert meghatározzák azt, hogy eltávolítható, illetve visszatelepíthető-e a szigetelés a segítségükkel, avagy sem.
Mivel minden szigetelőtakarónak kifejezetten az adott géphez, helyhez és körülményekhez kell illeszkednie, ezért a rögzítőelemek terén is előfordulhat, hogy nem mindig ugyanaz a változat lesz a tökéletes választás. Lássuk, milyen opciók állnak rendelkezésünkre!
A rögzítőelemek típusai
A rozsdamentes acél mint alapanyag a tartósság szempontjából kitűnő választást jelent, míg a költséghatékonyság, valamint a telepítés gyorsasága terén közepesre vizsgázik. Jellemzően ezt alkalmazzák tengeri környezetben, valamint kipufogó rendszerek esetén is. A belőle készülő lacing drótok és szegecsek képesek a nagyobb terheléssel is megbirkózni, ezért a súlyosabb szigeteléshez is megfelelnek, míg a többi típus, a különféle kapcsok, pántok, tépőzárak, illetve rugók egyéb helyzetekben jelenthetnek remek megoldást.
A rozsdamentes acéldrótok és szegecsek képesek ellenállni a korróziónak, ráadásul rugalmasság is jellemzi őket. Hosszú élettartamú rögzítés alakítható ki velük, s még nehezen kialakítható rögzítéshez is remek alapul szolgálnak.
A szíjak ezzel szemben teflonból vagy szilikonból készülnek, ami lehetővé teszi, hogy könnyen feszítsük meg őket. Ellenállóak az időjárás viszontagságaival szemben, remek a szakítószilárdságuk, és csak kismértékű nyúlás jellemzi őket. A rugók gyorsan, eszközök nélkül is telepíthetők, még nagy hőmérséklet esetén is tartós, nem korrodálódó megoldást jelentenek.
A patentok is sokáig tartósan és megbízhatóan képesek helytállni, de például geometriai formák esetén nem előnyösek. A tépőzárak többféle alapanyagból is készülhetnek, ilyen például a nejlon, de poliészterből vagy rozsdamentes acélból is lehetnek. Elősegítik a gyors rögzítési folyamatot, és kedvező választásnak bizonyulnak kis hőmérséklet esetén.
Láthatjuk, hogy többféle lehetőség is elérhető, ahogy azt is, hogy mindegyiknek megvan a maga előnye is. A döntést tehát mindig az adott esethez illően kell meghozni a rögzítőelem fajtájának a kérdésében.