Milyen rövidítéseket használnak a vaper közösségben?
Mi az az RBA és RDA?
Még mielőtt belekezdünk a három szimpatikus rövidítés kifejtésébe, érdemes megemlíteni azt, hogy ezek a szakkifejezések abban segítenek, hogy idővel a saját egyéni preferenciák alapján tudjunk vaper tankot építeni. A vaper közösség amúgy is támogatja a DIY eszközöket, sőt, találni olyan oldalt is ahol beszerezhetjük őket, érdemes szétnézni a Liquid-Aroma.hu DIY eszközei között is. Ezen termékek segítségével már kellő eszköztárral rendelkezünk, hogy a megismert rövidítésekkel belekezdhessünk az egyedi vaper tank építésbe.
Az RBA rövidítés a Rebuildable Atomizer kifejezést takarja, ami annyit jelent, hogy újraépíthető tank. Minden olyan felújítható és újraépíthető porlasztófejet takar, amelyekbe saját tekerésünket építhetjük. Az RDA már az RBA csavarosabb változata, ugyanis a Rebuildable Dripping Atomizer kifejezés rövidítése, ami a csepegtetős újraépíthető kazánt jelenti. A felépítését tekintve egy build decket, egy légáramlás-szabályozóval ellátott kupakot és egy driptipet találunk, amiből közvetlenül a tekeréstől érkezik a gőz, ezzel rövidebb idő alatt lesz koncentráltabb az aroma. A használata sokszor körülményes, nagy odafigyelést igényel, de a karbantartása és tisztítása az egyik legegyszerűbb, ahogy az árazása is kedvező.
A továbbfejlesztett RDA: az RSA
Az RSA, azaz a Rebuildable Squonk Atomizer az RDA fejlettebb verziója, mivel itt már nem találkozunk a kényelmetlen, folyamatos csepegtetéssel. Két egyszerű művelettel már nem kell többé magunkkal hordani az e-liquidet: az alján lévő pint kicseréljük bottom feederre, valamint squonk módra tekerjük az egészet. Az aromát alulról kell pumpálni a tankba, így eléggé le lehet egyszerűsíteni az egész vapelési élményt.
Mit tud mutatni az RTA és az RDTA?
A vaper kultúrában rövidítésekből sosem elég, így haladunk is tovább a következő fontos szereplőnkre: az RTA, ami a Rebuildable Tank Atomizer rövidítése, az újraépíthető-felújítható tankokat takarja. Természetesen ezek a tankok lehetnek MTL vagy DL tankok is. Az RDA-hoz hasonlítva azt látjuk, hogy a felépítése sokkal bonyolultabb és rendelkezik saját liquid tartállyal is. Ezzel egyáltalán nincs szükség squonkolásra vagy csepegtetésre az ideális léellátáshoz.
Az RDTA (Rebuildable Dripping Tank Atomizer) egy tartállyal ellátott RDA kazán, ahol a build deck mindig a felső részén található a tanknak, amivel megtartja az RDA tankokra jellemző intenzív ízeket. Mint látható, rengeteg rövidítéssel találkozhatunk vaperként, így érdemes alaposan utánaolvasni az egyes kifejezéseknek, hogy az ideális élményt elérhessük.