Milyen zsebű is legyen az a kriptotárca?
Továbbá lehet, hogy a devizapiac használatára is szükségünk lesz. Abban az esetben ha például külföldi befektetésről van szó avagy mikor külföldről vásárolunk valamilyen szükséges alapanyagot. Ekkor beszélhetünk az árutőzsde hasznáról is, ahol természeti források gyártását követően eladás és vételre van lehetőségünk. Ezen kívül számos sportfogadási oldal, mint például a betbónuszkód.com kínál lehetőséget az online játékra, sőt, különleges bónuszajánlatokat is kínálnak. Azonban jelen van egy manapság igen népszerű és gyakran használt befektetési eszköz is a kriptovaluta. Egy titkosított, decentralizált, digitális eszközről van szó amely csereeszközként illetve az elmúlt időkben mint fizetőeszközként is szolgál. Mára több ezer kriptovaluta közül lehet válogatni, ezek közül is a leghíresebbek a bitcoin valamint az ethereum. Ezeknek a vásárlására megannyi tőzsde nyújt lehetőséget. Mindazonáltal az esetleges hacker támadások miatt ezek tárolása nem biztonságos a tőzsdén. Ennek okán jött létre a kriptotárca. Ezek nem pénz tárolására szolgálnak, hanem információ megőrzésre valamint lehetővé teszik küldését és fogadását a kriptovalutáknak. Ugyanakkor több formája létezik az úgynevezett kriptotárcák avagy pénztárcáknak. Az hogy melyik számunkra a legmegfelelőbb választás több dologtól is függ ezért szükséges megvizsgálnunk a különböző szempontokat mielőtt elhelyezzük a kriptovalutát valahol.
Léteznek többek között szoftver pénztárcák, ezek leginkább a melegtárcákba sorolhatóak, azaz jelentkeznek internetkapcsolattal emiatt kényelmes és gyors tárolást biztosítanak. Ha ilyen téren keresgél valaki, akkor az Exodus egy kiemelkedően jó választás lehet. Egy ingyenes szoftvertárcáról beszélünk, amely asztali valamint mobil felületen is használható, továbbá 100-nál is több kriptoeszközt támogat és könnyű kezelése miatt alkalmas kezdők számára is. Ennél kezdők számára összetettebb, kizárólag mobilon használható tárca a Mycelium, amelyen bitcoin és ethereum hálózatot is el lehet érni valamint rendkívül jó biztonsági és adatvédelmi funkciókkal rendelkezik. Azonban ezeknek használata továbbra is rizikós mivel interneten keresztül érhetőek el, emiatt a legbiztonságosabb tárolási forma olyan illetők számára akik jelentős mennyiségű kriptovalutával jelentkeznek: a hardver kriptotárca.
Ezek offline tárolják az adatokat, kis méretű hordozható elektronikus eszközök, amelyek ugyan drágábbak és kezelésük is kissé bonyolultabb mégis a Ledger Nano X elképesztően elterjedten használt, ez a készülék lehetővé teszi akár 100 kriptovaluta egyidejű kezelését és mindezt Bluetooth vagy USB-C segítségével csatlakoztatni tudjuk géphez avagy mobilhoz. Másik kiemelkedő hardver, tehát hidegtárca, a piacon a Trezor Model T. Népszerűségét annak is köszönheti a cég, hogy ők álltak elő elsőként a hardver tárca ötletével. Ez a típus pedig rendelkezik belső tőzsdével és váltó is elérhető a webes felületén.Továbbá érintőképernyővel valamint MicroSD kártyával van ellátva így ezáltal még egy további lépéssel tudjuk biztosítani adataink kódolását.
Tehát amikor meghozzuk a döntést, hogy milyen kriptotárcát választunk, fontos szemügyre venni: milyen kezelési módjai vannak a tárcának, milyen kriptovaluták tárolására képes, valamint fel kell tenni a kérdést magunknak hogy a lehető legnagyobb biztonság avagy a gyorsan elérhető opció a számunkra fontosabb szempont. Kriptotárcát márcsak azért is hasznos vásárolni, mivel hogy befektetéseinket ezzel is megtehetjük.