Mire számíthatnak ma a befektetők?
A nemzetközi ügyekért felelős helyettes pénzügyminiszter, Atszusi Mimura hétfőn arra figyelmeztetett, hogy a tisztviselők figyelemmel fogják kísérni a devizamozgásokat, beleértve a spekulatív kereskedelmet is.
A határidős jegyzések alapján Európában zöldben, az USA-ban pirosban várják a kereskedést a főbb részvényindexek.
A mai napon a német ipari megrendelések adatára, euróövezeti kiskereskedelmi forgalmi statisztikákra és az euróövezeti Sentix befektetői bizalmi indexre lesz érdemes figyelni. Itthon előzetes külkereskedelmi mérleg jelenik meg augusztusra vonatkozóan, illetve a KSH közzéteszi az augusztusi kiskereskedelmi forgalom alakulására vonatkozó statisztikáit is.
A hét folyamán adatfronton a csütörtöki nap érdemel kiemelt figyelmet: hazai és amerikai inflációs adatok látnak napvilágot néhány órás különbséggel. Ami a hazai infláció alakulását illeti, a várakozások szerint az infláció jelentősebb mértékben lassulhat az előző havi 3,7%-ról, saját előrejelzésünk szerint 3%-ra, az elemzői konszenzus szerint 3-3,1%-ra lassulhat a pénzromlás üteme. A lassulás mögött elsősorban az üzemanyagárak alakulása áll, ugyanakkor a tartósabb inflációs folyamatokat megragadó mutatók esetében nem várunk javulást.
Ami az amerikai inflációs adatot illeti, a csütörtöki lesz az utolsó inflációs riport az Egyesült Államokból a Fed november 7-én záruló kamatdöntő ülése előtt. A dezinfláció április óta folyamatos és a várakozások szerint szeptemberben is folytatódott, ráadásul bázishatás miatt egy újabb nagyobb esés várható az éves indexben. A várakozásoknak megfelelő további dezinfláció erősítené a jelenleg beárazott kamatpályát, miszerint novemberben és decemberben újabb 25-25 bázisponttal csökken majd az alapkamat.
A hét további fontos eseménye, hogy pénteken, a nagybankok eredményjelentésével informálisan elkezdődik a harmadik negyedéves jelentési szezon az USA-ban. Pénteken a JPMorgan és a Wells Fargo beszámolóira lesz érdemes figyelni.
(Forrás: OTP Ébresztő)