Mire számíthatunk, ha a gyártás-termelés területén szeretnénk dolgozni?
De például a betanított gyári munkák esetében sokszor azért okoz nehézséget a toborzás a cégeknek, mert ezekkel a pozíciókkal kapcsolatban nagy számban keringenek tévhitek a társadalmon belül.
Ezért is fogjuk a következőkben bemutatni a betanított gyári munka jellegzetességeit, valamint azt, hogy milyen előnyökre és hátrányokra számíthat az, aki ilyen munkakörben helyezkedne el - a gyártó termelő állások listája Gyöngyösön itt érhető el.
A betanított gyári munka jellemzői
Ezeknek a munkáknak az esetében olyan, szakképzettséget nem igénylő állásokról van szó, amelyekhez tartozó feladatok betanítása a munkáltató felelőssége. Ezek egyébként általában különböző ismétlődő munkafolyamatokat ölelnek fel, amelyek a nehéz és a könnyű fizikai munka kategóriáját egyaránt kimerítik.
Annak ellenére viszont, hogy ezekre a pozíciókra már nyolc általánossal is lehet jelentkezni, a cégek próbálják a tapasztalathoz mérten a lehető legmagasabb fizetést biztosítani. Az aranyában alapból sem alacsony béreket kiegészítő, nem pénzbeli juttatásokat pedig még nem is említettük!
Milyen egyéb előnyei vannak a gyári munkának?
Amellett, hogy ezek a pozíciók a munkavállalók széles rétegének (továbbtanulás előtt állóknak, a karrierváltáson gondolkodóknak, és azoknak, akik korán a munkaerőpiacra való kilépésre kényszerülnek) kínálnak elhelyezkedési lehetőséget, arról is érdemes szót ejteni, hogy sokszor a gyártósorok mellett meglehetősen jó közösségek alakulnak ki.
Az előrelépési lehetőségek is szimpatikussá tehetik az egyes munkaköröket. Egy keményen dolgozó operátor például idővel akár minőségellenőri vagy csoportvezetői pozícióba is előléphet, amely sokkal nagyobb felelősséggel jár.
A több műszakos munkarend mint hátulütő
Mint minden munka esetében, az éremnek itt is két oldala van. Sokan a gyári munka során nehézségként élik meg a több műszakos munkarendet. Három műszak esetén ugyanis szinte egyáltalán nem jut idejük semmire, ami idővel a munka-magánélet egyensúlyának felborulásához vezet.
Ha pedig már úgyis a negatívumokat emlegetjük, akkor végezetül meg kell említenünk még a monotonitást is. A gyártósor mellett ugyanis mégiscsak ugyanazt a mozdulat sort kell 8, 10 vagy 12 órán keresztül folyamatosan ismételni.
Ezeknek az információknak a figyelembevételével már sokkal megfontoltabb döntés hozható. Amennyiben pedig úgy ítéljük meg, hogy a mi esetünkben a fentebb felsorolt előnyök kompenzálják a negatívumokat, akkor érdemes nyomon követni az állásportálok, például a Gyöngyösállás betanított munkára vonatkozó lehetőségeit. Továbbá tanácsos felkeresni még a lakóhelyünk közelében üzemelő termelő nagyvállalatok karrieroldalait is.