Mit hoz a negyedik hullám a belvárosi ingatlanpiacon?

Magyarországot is elérte a koronavírus járvány negyedik hulláma, amely ismét vizsgálódásra ösztönzi a gazdasági élet szereplőit. Az ingatlanpiaci szakértők szerint a második és a harmadik hullámhoz hasonlóan a piaci árak tendenciáján ez sem fog jelentősen változtatni.

Mit hoz a negyedik hullám a belvárosi ingatlanpiacon?

Ahogy azt a szakértők korábban jósolták, az ősszel együtt megérkezett egy, már sajnálatosan ismerős helyzet is: Magyarországot is elérte a koronavírus járvány negyedik hulláma. A napi esetszámok folyamatosan növekvő tendenciát mutatnak, így újabb korlátozások kerültek és kerülnek bevezetésre, kormányzati intézkedéssel, illetve regionálisan is. Számos területen lesz változás érzékelhető, de vajon milyen mértékben befolyásolja az újabb hullám a jelenlegi belvárosi ingatlanpiac mozgását? A terület specialistája folyamatosan elemzi a helyzetet, amely nem rózsás, de nem is látszik nagyobb hanyatlás a közeljövőben.

„A belvárosi ingatlanpiac szempontjából a korábbi hullámok során a legkeményebb intézkedés igazából a külföldiek Magyarországra történő beutazásának leállítása, korlátozása volt. Ez azért volt nagy érvágás, mivel több jelentős mértékű, tradicionálisan megjelenő és aktív vevőcsoport ezáltal el is maradt” - kezdi Ben-Ezra Orran, a Central Home szakértője. -„Bizonyos szempontból azt mondhatjuk, hogy az első járványhullámtól kezdve olyan szakaszba lépett a belvárosi ingatlanpiac, ami teljesen szokatlan, hiszen az  1990-es évek óta nem tapasztaltunk hasonlót. Szinte csak belföldi kereslettel dolgozunk, egyértelműen ez dominált a hazai ingatlanpiac szinte összes szegmensében.”

Ahogy sokan, természetesen az ingatlanszakma is azt reméli, hogy a közeljövőben megszületik az a megnyugtató megoldás a járványkezelésére, amely a vakcina-gyógyszer kutatásoknak, oltási kampányoknak köszönhetően segít majd a két évvel ezelőtti megszokott kerékvágásba terelni az életet. A Central Home is azt reméli, hogy az lesz az a pillanat, ami szinte azonnal, pozitív módon fogja befolyásolni az ingatlanpiacot és ismét nagy számban, aktívan megjelenhetnek a külföldi befektetői csoportok.

„Kifejezetten a belvárosi ingatlanpiaci szegmensre fókuszálva azt tudom kijelenteni, hogy jelenleg nem látjuk a komolyabb hanyatlás, piaci csökkenés további esélyét” - folytatja a szakértő. - „Pillanatnyilag amúgy is stagnál a piac, és olyan működésben van, amely tudomásul vette és veszi mind a mai napig a vírus jelenlétét. Fogalmazhatunk úgy is, hogy ahogyan az emberek, úgy az ingatlanpiac is szépen lassan megtanult együtt élni a járvánnyal.”

Ben-Ezra Orran éppen ezért úgy véli, hogy ez a most érkező járványhullám nem jelent nagy változást a belvárosi piacra vonatkozóan. Azok a szereplők, akik eddig aktívak voltak és piacra léptek, továbbra is jelen vannak.

„Eddig az összes hullámnál az volt megfigyelhető és ennél is azt prognosztizáljuk, hogy a piaci tendenciák maradni fognak, egyedül a tranzakciószámok fognak visszaesni egy rövid időszakra, de itt csupán néhány hétre számítunk, mivel az új hullámmal, új intézkedésekkel minden egyes piaci szereplőnek meg kell tanulnia együtt élni, és ezekhez alkalmazkodva üzleti döntéseket hozni.”

Aki mostanában lakást szeretne tehát eladni vagy vásárolni a belvárosban, arra számíthat tehát, hogy az ingatlanmegtekintések egy része továbbra is igény szerint online történik meg, sőt van lehetőség hitelesített és jóváhagyott szoftverek segítségével online szerződéskötésre is. Tehát mivel mindenki lehetőségei szerint alkalmazkodott ehhez a lassan megszokottá váló helyzethez, ebből  kifolyólag nem várható a jelenlegi ingatlanpiaci aktivitás drasztikus változása.


Melyik kriptovaluta csinálhat 10 ezer dollárból 1 milliót 2030-ra? Íme az öt legesélyesebb jelölt

Sok befektető álma, hogy egy viszonylag kis összegből vagyonra tegyen szert a kriptopiacon. Egy friss elemzés azt vizsgálta meg, hogy 10 000 dollárból lehet-e 1 millió dollár 2030-ig, és összehasonlította az öt legismertebb kriptovalutát: Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), XRP, Solana (SOL) és Hyperliquid (HYPE).
2026. 07. 06. 06:00
Megosztás:

Vitézy Dávid: új vezetője van a Várkapitányságnak és a Steindl Imre Programirodának

Vitézy Dávid felmentette a Steindl Imre Programiroda eddigi vezetőjét, Szinay Attilát, a Várkapitányság pedig új vezetési struktúrában működik tovább, és mind a Várkapitányság, mind a Kossuth téri épületek beruházói feladatait ellátó Steindl programiroda vezetését Ambrus György építőmérnök veszi át - ezt a közlekedési és beruházási miniszter vasárnap délután jelentette be Facebook bejegyzésében.
2026. 07. 06. 05:00
Megosztás:

Berobbantak a rövid képzések Magyarországon – Egyre többen keresnek gyorsan elvégezhető tanfolyamokat

Látványosan nő az érdeklődés a rövid idő alatt elvégezhető, gyakorlatorientált képzések iránt Magyarországon. A TanfolyamGURU.hu tanfolyamkereső portál adatai szerint egyre többen választanak olyan tanfolyamokat, amelyek akár 3–4 hónap alatt új szakmát, mellékállási lehetőséget vagy gyorsabb elhelyezkedést biztosíthatnak.
2026. 07. 06. 04:00
Megosztás:

Kolozsváron is luxusingatlanokat épít a Trump család

Hivatalos amerikai kormányzati dokumentum erősítette meg a Trump család kolozsvári ingatlanberuházási tervét, miután a projekt bekerült Donald Trump amerikai elnök 2026-os vagyonnyilatkozatába - közölte vasárnap az erdélyi Transtelex hírportál.
2026. 07. 06. 03:00
Megosztás:

Tovább eshet az Ethereum? Több figyelmeztető jel is a medvéknek kedvez

Az Ethereum (ETH) árfolyama az elmúlt 30 napban mintegy 22%-kal csökkent, és elemzők szerint egyelőre kevés jel utal arra, hogy hamarosan tartós fordulat következne. A szezonális minták, a szigorú monetáris környezet, a biztonsági problémák és a továbbra is gyenge piaci hangulat egyaránt lefelé mutató kockázatokat hordoznak.
2026. 07. 06. 02:00
Megosztás:

Trump kriptóbirodalma milliárdokat hozott, miközben a befektetők súlyos veszteségeket szenvedtek

Donald Trump és családja 2025-ben több mint 1 milliárd dollárnyi bevételre tett szert kriptovalutás üzleteiből, miközben a Bitcoin árfolyama történelmi csúcsról több mint 50%-ot zuhant, és a kisbefektetők jelentős része komoly veszteségeket könyvelhetett el.
2026. 07. 06. 01:00
Megosztás:

Zöldenergia és precíziós mezőgazdaság egy helyen: agrárinnovációs fejlesztést mutatott be a Széchenyi István Egyetem

Újabb mérföldkőhöz érkezett az Oasis Technology Zrt., a Virtualitica Kft. és a Széchenyi István Egyetem közös fejlesztése, amely egyetlen, intelligens rendszerben kapcsolja össze a villamosenergia-termelést és a mezőgazdasági művelést. A különleges megoldást a GreenTech Plus európai uniós projekt keretében megtartott rendezvényen mutatták be az Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Kar Smart Farm tangazdaságában.
2026. 07. 05. 23:00
Megosztás:

Magyar Péter hétfőn a törökországi NATO-csúcsra utazik

Magyar Péter miniszterelnök hétfő hajnalban Törökországba utazik a NATO csúcstalálkozójára.
2026. 07. 05. 22:00
Megosztás:

Az Egyesült Államok hónapokban mérhető versenyt fut Kínával a Holdra szállásban

Az Egyesült Államok hónapokban mérhető versenyt fut Kínával abban, hogy embert juttasson a Holdra - jelentette ki Jared Isaacman, az Egyesült Államok űrkutatási hivatalának (NASA) igazgatója vasárnap.
2026. 07. 05. 21:00
Megosztás:

A közel-keleti válság bizonytalanságai ellenére kissé bővült a nemzetközi turizmus

A nemzetközi turisták száma 2 százalékkal nőtt 2026 első negyedévében, a márciusi közel-keleti válság növekvő zavarai bár kissé visszavetették a forgalmat, ennek ellenére mintegy 307 millió turista utazott külföldre; ami nagyjából 6 millióval haladta meg az előző év azonos időszakit - állapította meg az ENSZ Turisztikai Világszervezete (UNWTO) honlapján közzétett negyedéves jelentésében.
2026. 07. 05. 20:00
Megosztás:

Ezekkel a számokkal nyerhettél a hatos lottón!

A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 27. héten megtartott hatos lottó számsorsoláson a következő számokat húzták ki:
2026. 07. 05. 19:00
Megosztás:

Újabb hőhullám érte el Franciaországot

Újabb hőhullám érte el vasárnap Franciaországot, ahol a hőségriasztás alá került déli megyékben a hőmérséklet ismét elérheti a 40 Celsius-fokot néhány nappal a történelmi hőhullám után.
2026. 07. 05. 18:00
Megosztás:

Változékony, gyakran szeles idő várható a jövő héten

Változékony, gyakran szeles idő várható a jövő héten, de a kánikula nem tér vissza, a hőmérséklet csúcsértéke általában 30 Celsius-fok körül alakul és a hajnalok is frissítőek lesznek. A sok napsütést olykor felhőzet zavarja, de zápor, zivatar inkább csak a hét elején fordulhat elő - derül ki a HungaroMet Zrt. előrejelzéséből, amelyet vasárnap juttattak el az MTI-hez.
2026. 07. 05. 17:00
Megosztás:

Sulyok Tamás: a tizenhetedik alkotmánymódosítás javaslata nincs összhangban a jogállamisággal

Semmiképpen sem lehet a jogállamisággal összhangban lévő megoldásnak nevezni az alaptörvény tizenhetedik módosításáról szóló javaslatot, amely szerint megszűnne a jelenlegi köztársasági elnök megbízatása - jelentette ki a magyar köztársasági elnök a Do Rzeczy lengyel konzervatív hetilap honlapján vasárnap megjelent interjúban.
2026. 07. 05. 16:00
Megosztás:

Szakmai kerekasztalokon egyeztetnek az egészségügy megújításáról

Szakmai kerekasztalokon, az ágazati szereplőkkel egyeztetve újítaná meg az egészségügyet az Egészségügyi Minisztérium. A tárca célja valódi párbeszédet építeni az ágazati szereplőkkel, és együtt kialakítani azokat a prioritásokat, amelyek mentén hatékonyabb, gyorsabb és kiszámíthatóbb működés valósulhat meg az egészségügy kulcsterületein - írta az egészségügyi miniszter a Facebook-oldalán vasárnap.
2026. 07. 05. 15:00
Megosztás:

Érvénytelen lett a népszavazás Szlovákiában az alacsony részvétel miatt

Az alacsony - mindössze 16 százalékos - részvételi arány miatt érvénytelen lett a szombaton Szlovákiában tartott népszavazás - jelentette be a választásokért és a pártok finanszírozásának ellenőrzéséért felelős állami bizottság vasárnap.
2026. 07. 05. 14:00
Megosztás:

Növekvő forgalom mellett csúcsot döntött a BUX

A Budapesti Értéktőzsde (BÉT) részvényindexe, a BUX a múlt heti záráshoz képest 2,35 százalékkal emelkedve 143 072,29 pontos történelmi csúcsra jutott pénteken.
2026. 07. 05. 13:00
Megosztás:

A Revolut kivezeti az USDT-t: kemény döntés elé kerülnek az európai ügyfelek

A Revolut megkezdte ügyfelei értesítését a Tether USDT fokozatos kivezetéséről. A MiCA-szabályozáshoz kapcsolódó intézkedés értelmében először a vásárlásokat és a befizetéseket állítják le, augusztus végén pedig a megmaradt USDT-egyenlegeket automatikusan hagyományos pénzre válthatják. Az ügyfeleknek így rövid időn belül dönteniük kell arról, hogy eladják, kiutalják vagy más eszközre cserélik stabilcoinjaikat.
2026. 07. 05. 12:00
Megosztás:

Trump kriptomilliárdja: a befektetők buktak, ő mégis nyert

Donald Trump több mint egymilliárd dolláros nyereséget érhetett el a kriptopiacból, miközben saját memecoinjának befektetői közül sokan komoly veszteségeket szenvedtek el. A különbség az üzleti modellben rejlik: az amerikai elnök bevételeinek jelentős része nem az árfolyam-emelkedésből, hanem tokenértékesítésekből, licencdíjakból és tranzakciós bevételekből származott.
2026. 07. 05. 11:00
Megosztás:

A Toyota erősítette vezető helyét a magyarországi újautó-piacon

A Toyota megerősítette vezető helyét a magyarországi újautó-piacon 2026 első félévében, a japán márka 9929 jármű eladásával 12,9 százalékra növelte piaci részesedését - tájékoztatta a Toyota Central Europe közleményben az MTI-t.
2026. 07. 05. 10:00
Megosztás: