Navigator csengetés a BÉT-en

Ünnepélyes csengetéssel indult a kereskedés a BÉT középvállalati piacán, az Xtend-en az elsősorban ipari befektetésekkel és stratégiai managementtel foglalkozó NAVIGATOR Investments Nyrt. értékpapírjaival. A társaság az idei év első felében sikeresen pályázott támogatásért a nyilvános piacra lépés finanszírozását elősegítő Mentor Programban, júniusban pedig a BÉT zártkörű tranzakciók létrejöttét ösztönző kezdeményezése, a BÉT Xmatch rendezvényén mutatkozott be a befektetők előtt.

Navigator csengetés a BÉT-en

Lezajlott az őszi időszak második kereskedésindító csengetése a Budapesti Értéktőzsdén. A mai naptól forognak a NAVIGATOR Investments papírjai a BÉT középvállalatokra specializált platformján, a BÉT Xtenden. A tradicionális csengetési ceremónián Végh Richárd, a Budapesti Értéktőzsde vezérigazgatója, Jutasi Zoltán, a NAVIGATOR Investments igazgatóságának elnöke, valamint Parádi-Varga Tamás, a tőzsdére lépést tanácsadói minőségben támogató SPB Befektetési Zrt. vezérigazgatója is részt vett.

A csengetés keretein belül a társaság 340.100 darab, egyenként 1 000 forint névértékű, dematerializált törzsrészvényét vezették be a BÉT Xtend piacra.

Az 1995-ben alapított NAVIGATOR ipari befektetésekkel, vállalatfinanszírozással és stratégiai menedzsmenttel foglalkozik. Szolgáltatásaikkal kezdetben leginkább informatikai vállalkozásokat céloztak meg, mára azonban a fókusz az ipari-, termelő- és szolgáltatói szegmensre helyeződött át. A társaság portfóliója többek között a faipar, a fémszerkezet gyártás, valamint a szerszám- és alkatrészgyártás területén aktív cégeket foglal magába. A NAVIGATOR látókörébe elsősorban olyan vállalkozások kerülnek, ahol az alapító nem talál megoldást a generációváltás problémájára és az emiatt szükségessé váló tulajdonosi szerkezet átalakítására.

A társaság tőzsdei megjelenését átgondolt építkezés előzte meg – sikeresen pályáztak támogatásért a Budapesti Értéktőzsde és a Pénzügyminisztérium közös, európai uniós forrásból megvalósuló Mentor Programjában, amely a tőzsdei megjelenéshez nyújt financiális és szakmai segítséget, emellett részt vettek az idén júniusban tartott BÉT Xmatch rendezvényen is, ahol számos befektető előtt prezentálták tőzsdére lépéssel kapcsolatos terveiket.

A társaság emellett több éve aktív szerepet vállal a BÉT hazai tőkepiac fejlesztésére irányuló törekvéseinek megvalósításában. 2018-ban, a Random Capital kizárólagos partnereként bekerültek a BÉT Xtend piachoz kapcsolódó Kijelölt Tanácsadói körbe, ahol 2021 óta immár önálló akkreditációval rendelkeznek. Ennek keretében a NAVIGATOR számos társaság tőzsdei bevezetését, részvénykibocsátását és tőkeemelését menedzselte és menedzseli ma is.

,,Kijelölt Tanácsadóként már a kezdetektől fogva láthattuk a BÉT Xtend piac előnyeit, a tőzsdei jelenlétben rejlő lehetőségeket. Nem volt kérdés, hogy előbb-utóbb a nyilvános működés felé kell kormányozni a NAVIGATOR Csoportot. Számunkra ugyanis az, hogy a piaci körülményekhez képest előnyösebb feltételek mellett tudunk forráshoz jutni a tőzsdén, fontos segítséget jelent az akvizíciós stratégiánk végrehajtásához. Céljaink között szerepel a Standard kategóriába történő feljutás is. A NAVIGATOR csapatával azon leszünk, hogy ezek ne csak célok, hanem elért mérföldkövek legyenek. Ezúton is szeretném megköszönni a kollégák, valamint a tanácsadóink magas színvonalú munkáját, valamint a Budapesti Értéktőzsde munkatársainak közreműködését és az évek óta tartó partneri kapcsolatot.” – mondta el a tőzsdére lépés kapcsán Jutasi Zoltán, a NAVIGATOR Investments alapítója, a társaság igazgatóságának elnöke.

„A NAVIGATOR Investments évek óta a hazai tőkepiaci ökoszisztéma aktív, meghatározó szereplője, amely az elmúlt években kiemelkedő tudást halmozott fel Kijelölt Tanácsadóként. Meggyőződésem, hogy mindezen tapasztalatok értékesek lesznek ahhoz, hogy kibocsátóként is eredményesek legyenek. Ezúton gratulálok a tőzsdére lépéshez és további sikeres növekedést kívánok!” – tette hozzá Végh Richárd, a Budapesti Értéktőzsde vezérigazgatója.

Miért kell a középvállalatoknak a tőkepiac, a nyilvános megjelenés?

A hazai kis- és középméretű vállalatok külső finanszírozási szerkezete többnyire hitelen alapul. Az utóbbi években európai uniós kezdeményezések révén lehetőség nyílt középvállalatoknak tőkeágon forráshoz jutni különböző kockázatitőke-alapokon keresztül. Mégis, számos középvállalat nem szívesen von be olyan tulajdonosokat, akik aktívan részt szeretnének venni a cég mindennapi működésében, ahogyan az a kockázatitőke-befektetéseknél jellemző. A nyilvános működés lehetővé teszi, hogy a tőkebevonás során a vállalat egy szórtabb befektetői szerkezetet építsen ki, és a tulajdonosi irányítást csak az általa meghatározott mértékben adja át az új befektetőknek, ehhez nyújt segítséget a BÉT Xtend.


Tovább nőttek a bérek áprilisban: mire elég most az átlag- és mediánfizetés?

A Központi Statisztikai Hivatal (KSH) ma megjelent gyorstájékoztatója szerint 2026 áprilisában bruttó 772 200 forint volt a teljes munkaidőben alkalmazásban állók nettó átlagkeresete, míg a nettó átlagkereset 541 200 forint volt. A bruttó keresetek mediánértéke 616 000 forint, míg a nettó keresetek mediánértéke 436 400 forint volt a vizsgált időszakban. A fenti számok tükrében a Bank360 megvizsgálta, mekkora hitelösszegek felvételére képesek azok, akik a legfrissebb átlag- illetve mediánfizetést keresik meg havonta.
2026. 06. 19. 06:30
Megosztás:

Átrendeződés a használt kabriók piacán: közel 30 éves és 10 millió forintnál is drágább a legkeresettebb modell

A Mercedes-Benz SL-osztály végzett az élen a Használtautó.hu, 2026 első öt hónapjára vonatkozó kabriópiaci statisztikájában. A modell átlagosan több mint 29 éves, miközben átlagára meghaladja a 10 millió forintot, ami jól mutatja, hogy a kabrióvásárlók ebben a szegmensben egyre inkább a karakteres, presztízsértékkel bíró modelleket keresik. A toplista észrevehetően átrendeződött tavalyhoz képest: a BMW Z Sorozat nagyot lépett előre, miközben a korábban dobogós Peugeot 206 jelentősen visszaesett.
2026. 06. 19. 06:00
Megosztás:

Élénkülő M&A piac: új rekordok és stratégiai lépések a magyar és globális színtéren

A Deloitte Magyarország közzétette kilencedik alkalommal elkészített M&A (vállalatfelvásárlások és összeolvadások) piaci kitekintőjét, amely a 2025-ös év globális, közép-kelet-európai és hazai tranzakciós trendjeit összegzi. Az elemzés szerint a piac jelentős élénkülést mutatott, új rekordokat döntve meg a tranzakciók számában, miközben számos stratégiai felvásárlás formálta a regionális üzleti környezetet.
2026. 06. 19. 05:30
Megosztás:

A FAO és a WFP közös felhívása 8,8 millió ember védelmére

Az ENSZ Élelmezésügyi és Mezőgazdasági Szervezete (FAO) és a Világélelmezési Program (WFP) közös felhívása 202 millió dollárt tart szükségesnek a közel 9 millió ember védelmére 22 magas kockázatú országban, akikre az erős El Niño időjárási mintázat várhatóan leginkább kihat.
2026. 06. 19. 05:00
Megosztás:

Lassul a lakásár-emelkedés, miközben felpörgött a hitelezés

Mérséklődő lakásár-emelkedés és erőteljes hitelezési aktivitás jellemzi a magyar lakáspiacot 2026-ban – derül ki az MBH Elemzési Centrum legfrissebb ingatlanpiaci elemzéséből. A piacot továbbra is a reálbérek növekedése és az állami támogatások tartják élénken, miközben a kínálati oldal csak késleltetve alkalmazkodik: a fejlesztések felfutása főként 2027–2028-ban jelenhet meg érdemben.
2026. 06. 19. 05:00
Megosztás:

Egy új kutatás szerint a Magyarországra importált autók közel 60%-a volt már sérülve

Miközben a magyar autósok egyre gyakrabban választanak külföldről behozott használt autókat, a szakértők arra figyelmeztetnek, hogy ezek a járművek gyakran rejtett problémákkal kerülnek a piacra. Mivel az országok nem biztosítanak egymásnak hozzáférést a járműadatokhoz, ráadásul egyes káreseményeket soha nem digitalizálnak, egy importált autó gyakorlatilag tiszta lappal indul az új piacon.
2026. 06. 19. 04:30
Megosztás:

Csak kettesben: egyre többen választanak adults only szállodát nyaralásra

Elfelejteni a mindennapok rohanását, kikapcsolni, és valóban csak egymásra figyelni. Egy stílusos tengerparti étteremben vacsorázni, naplementét nézni, és a pillanatot zavartalanul élvezni. Pontosan ezt kínálja az adults only szállodák világa, amelyek iránti kereslet Európa-szerte – és Magyarországon is – évről évre nő. Az INVIA tapasztalatai szerint egyre többen választanak kizárólag felnőtteknek szóló szállodát, amikor kettesben szeretnék valóban elengedni a hétköznapokat.
2026. 06. 19. 04:00
Megosztás:

Módosul a Széchenyi Kártya Program egyes likviditási célú konstrukcióinak kamatozása

A Széchenyi Kártya Program továbbra is a hazai kis- és középvállalkozások egyik legfontosabb finanszírozási eszköze.
2026. 06. 19. 03:30
Megosztás:

Kapitány István gazdasági és energetikai miniszter kinevezése óta először látogatott el az üzleti szféra szereplőihez és beszélt a magyar gazdaság következő időszakáról

Kapitány István gazdasági és energetikai miniszter kinevezése óta először látogatott el az üzleti szféra szereplőihez és beszélt a magyar gazdaság következő időszakáról
2026. 06. 19. 03:00
Megosztás:

Powell támogatja a Fed új stabilcoin-szabályait, de Trump jegybankelnöke tartózkodott

Újabb fontos mérföldkőhöz érkezett az amerikai stabilcoin-szabályozás. A Federal Reserve közzétette azt a javaslatcsomagot, amely részletesen meghatározza, milyen ügyfélazonosítási és pénzmosás elleni kötelezettségek várnak a kriptovállalatokra a Genius Act hatálybalépését követően. Bár a Fed vezetőinek többsége támogatta a tervezetet, egy figyelemre méltó kivétel mégis akadt: Kevin Warsh, Donald Trump új jegybankelnöke tartózkodott a szavazás során.
2026. 06. 19. 02:30
Megosztás:

Te is szoktál pletykálni? 10 millió Ft-ba kerülhet mostantól!

Milyen számszerűsíthető károkat okozhat az elégtelen vállalati kommunikáció és a helyét betöltő pletyka?
2026. 06. 19. 02:00
Megosztás:

Történelmi pillanat jött el Ukrajna számára

Történelmi pillanat jött el Ukrajna számára: az első tárgyalási fejezetcsoport megnyitása rendkívül fontos lépés az Európai Unió bővítése és Ukrajna teljes uniós csatlakozása felé - jelentette ki az António Costa, az uniós tagállamok állam- és kormányfőit tömörítő Európa Tanács elnöke csütörtökön Brüsszelben.
2026. 06. 19. 01:30
Megosztás:

Magyar nyugdíj paradoxon - 3/4 gondolkodik, és kevés cselekszik

A megkérdezett 18-35 éves fiatalok háromnegyede már gondolkodik a nyugdíj kérdésén, csaknem a felük tudja, hogy fiatalon kellene elkezdeni a megtakarítást – mégis csupán 17% tesz félre ténylegesen erre a célra.
2026. 06. 19. 01:00
Megosztás:

Növelte jövedelmezőségét és piaci részesedését a Fundamenta 2025-ben

Növelte a jövedelmezőségét az MBH Csoporthoz tartozó Fundamenta-Lakáskassza Zrt. 2025-ben, részesedése meghaladta az 50 százalékot a lakástakarék-piacon - közölte az MBH Bank csütörtökön az MTI-vel.
2026. 06. 19. 00:30
Megosztás:

Ügyfélazonosítási KYC szabályok jöhetnek a stabilcoin-kibocsátóknál a FED tervei szerint

A Federal Reserve új ügyfélazonosítási szabályokat javasolt a fizetési stabilcoinok (cikkünk végén erről külön írtunk) kibocsátói számára. A tervezet értelmében a cégeknek minden ügyfél személyazonosságát ellenőrizniük kellene, mielőtt számlakapcsolatot létesítenének velük.
2026. 06. 19. 00:01
Megosztás:

Megszűnik a 3 %-os fix kamat: változnak a likviditási célú Széchenyi Kártya hitelek feltételei

Jelentős változást jelentett be a kormány a vállalkozások számára elérhető Széchenyi Kártya Program egyes konstrukcióinál.
2026. 06. 18. 23:30
Megosztás:

Bérszámfejtés: a zökkenőmentes működés alap

A bérszámfejtés a munkavállalók járandóságainak pontos kiszámítása, a kapcsolódó adók és járulékok megállapítása, valamint a bérkifizetéshez szükséges dokumentumok elkészítése. Ez a terület a vállalkozás működésének egyik legérzékenyebb pontja: a hibátlan elszámolás nemcsak a jogszabályi megfelelést biztosítja, hanem a munkavállalók bizalmát is megerősíti. Ha a bérek pontosan, határidőre érkeznek, és minden levonás szabályosan történik, a cég elkerüli a feszültségeket és a hatósági kockázatokat. A precíz bérszámfejtés ezért nem pusztán adminisztratív feladat, hanem a kiegyensúlyozott, kiszámítható működés egyik feltétele.
2026. 06. 18. 23:00
Megosztás:

Árat emel a Magyar Telekom, a Yettel, és a One

A Magyar Telekom, a Yettel, és a One is emel az árain; előbbi két cégnél 2026. július 1-jétől 4,4 százalékos inflációkövető díjkorrekciót alkalmaznak, a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) által a tavalyi évre megállapított éves fogyasztói árváltozásnak megfelelően, míg a One idén szeptember elsejétől érvényesíti az áraiban ezt az emelést - közölték a cégek az MTI megkeresésére csütörtökön.
2026. 06. 18. 22:30
Megosztás:

Megjelent a PwC e-kereskedelmi toplista

Megjelent a PwC e-kereskedelmi toplistája, a legjobban teljesítő online kereskedők az elismeréseket csütörtökön Budapesten, a PwC Magyarország székházában vették át.
2026. 06. 18. 22:00
Megosztás:

Vérfürdő a kriptopiacon: ezek a tokenek zuhantak a legnagyobbat 24 óra alatt

Miközben a Bitcoin és a vezető kriptoeszközök körül továbbra is jelentős figyelem összpontosul, a piac alsóbb szegmenseiben valóságos vérengzés zajlott az elmúlt 24 órában. Több népszerű altcoin és feltörekvő projekt kétszámjegyű veszteséget szenvedett el, miközben a befektetők egy része kockázatcsökkentésbe kezdett, mások pedig profitrealizálással reagáltak az elmúlt hetek emelkedéseire.
2026. 06. 18. 21:30
Megosztás: