Negyedével bővült a Pensum Group árbevétele az első félévben

Visszaeső kiskereskedelmi forgalom és a gazdaság lassulása ellenére 26 százalékkal tudta növelni árbevételét a munkaerő-kölcsönzés terén meghatározó pozíciójú Pensum Group 2023 első fél évében. A Budapesti Értéktőzsde Standard kategóriájában jegyzett vállalat többek között az inflációs nyomás és a növekvő költségek miatt 31 millió forintos veszteséggel zárta az első hat hónapot, ugyanakkor a kedvezőbb környezet miatt az év második felében már pozitív eredménnyel számol. A Pensum Group eredményét javíthatja az is, hogy minősített munkaerő-kölcsönzőként a harmadik országbeli munkavállalók kölcsönzésének ugrásszerű növekedésére számít 2023 utolsó felében.

Negyedével bővült a Pensum Group árbevétele az első félévben

Nem tudta teljesen függetleníteni magát a Pensum Group Nyrt. a kedvezőtlen gazdasági folyamatok alól az első fél évben, melyek közül különösen kedvezőtlenül a kiskereskedelmi forgalom komoly csökkenése érintette, tekintve, hogy a társaság nagy számban kölcsönöz munkaerőt a szektor számára. A kiskereskedelemben tapasztalható kedvezőtlen folyamatok különösen az első negyedév rendelésállományára voltak negatív hatással, melyre a Pensum belső struktúrájának átszervezésével és az üzletpolitika módosításával reagált. Ennek köszönhetően a társaság a második-harmadik negyedévben jelentősen javuló tendenciát tapasztalt, ami várakozása szerint már a 2023 második fél évi eredményében megjelenik.

Mindezek alapján a vállalat az év első hat hónapjában 26 százalékkal 1,9 milliárd forintra növelte árbevételét, miközben a kedvezőtlen környezetben 31 millió forintos veszteséget ért el. A belföldi kihívások mellett a Pensum Group gazdálkodására pozitívan hat, hogy tavaly év végén minősített munkaerő-kölcsönzővé vált, így az év első felében megkezdte a felkészülést a nagy volumenű tevékenység folytatására. A társaság 62 új partnerrel kötött szerződést, melyekből 25 kimondottan harmadik országbeli munkavállalók meghatározott munkakörökben történő foglalkoztatására irányul, így az év végéig több mint 500 munkavállaló kölcsönzését prognosztizálja az üzletágon belül. Dr. Hadházy Tamás, a Pensum Group Nyrt. Igazgatóságának a tagja azzal számol, hogy az augusztusban társadalmi egyeztetésre bocsátott jogszabálytervezet alapján a Kormány változtatni kíván a minősített munkaerő-kölcsönzői státusz feltételrendszerén.

A tervezetet a Pensum Group is véleményezte, azonban a rendelet kihirdetése eddig nem történt meg, így hivatalosan nem ismert az sem, hogy a jogalkotónak milyenek az ezirányú elképzelései. A Pensum Group ugyanakkor arra számít, hogy a Kormány célja az, hogy továbbra is az átlátható és szabályosan működő társaságok végezzék a harmadik országbeli munkavállalók foglalkoztatását, amely követelménynek, a Pensum Group Nyrt., mint nyilvánosan működő társaság teljeskörűen megfelel. Ennek alapján Dr. Hadházy Tamás elmondta, hogy a harmadik országbeli munkavállalók kölcsönzésére vonatkozó növekedési tervüket változatlanul fenntartják.

Az Otthon Starttal új, megfizethető lakások tízezrei érkeznek, ez pedig megtörte a lakásárakat is

Az Otthon Starttal új, megfizethető lakások tízezrei érkeznek, ez pedig megtörte a lakásárakat is; Budapesten megindult a lakásárak csökkenése - közölte Panyi Miklós, a Miniszterelnökség parlamenti és stratégiai államtitkára csütörtöki Facebook-bejegyzésében.
2026. 01. 09. 01:30
Megosztás:

Kínai horoszkóp 2026: mit üzen a Ló éve a pénzügyek terén

A kínai horoszkóp 2026 pénzügyi nézőpontból egyértelműen aktív, kockázatokkal és lehetőségekkel teli időszakot vetít előre. A keleti asztrológia szerint a Ló éve következik, amely hagyományosan a gyors döntések, a mozgásban lévő tőke és az önálló pénzügyi stratégiák éveként ismert.
2026. 01. 09. 01:00
Megosztás:

NAK: nehéz feltételekkel kezdődik az év az agráriumban

Az előző év nehéz feltételeket hagyott az agráriumra, a gazdálkodóknak, a mezőgazdasági érdekképviseleteknek és a jogalkotóknak alkalmazkodniuk kell a gyorsan változó kihívásokhoz - mondta a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK) csütörtöki sajtóeseményén Papp Zsolt elnök.
2026. 01. 09. 00:30
Megosztás:

A Binance bevezette az arany- és ezüstperpetual szerződéseket – új hidat épít a kripto és a hagyományos pénzügyek között

Új korszak kezdődhet a kriptokereskedésben: jönnek az örökös arany- és ezüstszerződések a Binance-től.
2026. 01. 08. 23:30
Megosztás:

BKK: forgalomba állt a 26. új CAF-villamos

A sikeres futáspróbákat és a hatósági vizsgát követően átvették és forgalomba állították a 26. új CAF-villamost a fővárosban - közölte a Budapesti Közlekedési Központ (BKK) csütörtökön az MTI-vel.
2026. 01. 08. 23:00
Megosztás:

Erős pénzügyi teljesítmény és felgyorsított stratégiai megvalósítás jellemezte a Pepco Group 2025-ös üzleti évét

A Pepco Group (Pepco Csoport), Európa egyik vezető diszkont kiskereskedelmi vállalata, sikeres üzleti évet zárt, amelyet erős pénzügyi teljesítmény és az új stratégiai keretrendszer gyors és következetes megvalósítása jellemzett. A 2025-ös üzleti évben a Csoport nettó 247 új üzletet nyitott, racionalizálta portfólióját és tovább erősítette a Pepco márkát, mint elsődleges növekedési motort, ezzel stabil alapot teremtve a hosszú távú, fenntartható értékteremtéshez.
2026. 01. 08. 22:30
Megosztás:

Túl a DOGE-on és a SHIB-en? A Digitap és globális pénzügyi alkalmazása lehet 2026 legnagyobb nyertese

A 2025. októberi piaci összeomlást követően mind a DOGE, mind a SHIB árfolyama emelkedésnek indult. Valójában ezek a mémcoin-óriások kétszámjegyű növekedést mutatnak a heti árfolyamgrafikonokon. Néhány ismert influenszer – például Trader Tardigrade és CryptoPulse – pedig merész árfolyam-előrejelzéseket tett.
2026. 01. 08. 22:00
Megosztás:

Összeomlott a Zcash: Lemondott a teljes fejlesztői csapat

2026 első hetében komoly megrázkódtatás érte a kriptovaluta piacot: a Zcash (ZEC) árfolyama brutálisan bezuhant, miután a teljes fejlesztői csapat lemondott. Egyetlen nap alatt 28%-os esés következett be, és ezzel a ZEC újra reflektorfénybe került – sajnos nem pozitív értelemben. De mi vezetett ehhez a fejleményhez, és mi várható a jövőben?
2026. 01. 08. 21:30
Megosztás:

Gyengült a forint csütörtök estére

Gyengült a forint a főbb devizákkal szemben csütörtökön kora estére a bankközi devizapiacon reggelhez képest.
2026. 01. 08. 21:00
Megosztás:

Könnyebben bányászható a Bitcoin: 1,2%-kal csökkent a bányászati nehézség

Január 8-án egy kulcsfontosságú változás történt a Bitcoin hálózatában: automatikus mechanizmusának köszönhetően 1,2%-kal csökkent a bányászati nehézség. Ez az apró, de jelentős módosítás ideiglenes fellélegzést jelent a világ bányászainak, akik napi szinten gondoskodnak a hálózat biztonságáról és működéséről. A kriptovaluta ökoszisztéma egy újabb fontos lépéséhez érkezett – nézzük a részleteket!
2026. 01. 08. 20:30
Megosztás:

A Solana ára elérte a 140 dollárt – Következik a 200 dollár? A Digitap ($TAP) lett január legjobb kriptós előértékesítése

Az, hogy a Solana árfolyama újra elérte a 140 dollárt, annak a jele, hogy a piac szerint visszatért a kripto, és újra a kockázatvállalás van nyeregben. A nagy kapitalizációjú coinok is jól teljesítenek: a BTC meghaladta a 94 000 dollárt, míg az ETH áttörte a 3 200 dolláros szintet. A 2025-ös év gyenge zárása után az idei év máris sokkal kedvezőbben indul, és elindult a verseny, hogy megtaláljuk a legjobb kriptovalutákat a következő bikafutam során.
2026. 01. 08. 20:00
Megosztás:

Tavaly 7,4 százalékkal nőtt az új személyautók értékesítése Csehországban

Tavaly 248 719 új személyautót adtak el Csehországban, 7,4 százalékkal többet, mint 2024-ben - közölte a cseh autóipari szövetség csütörtökön Prágában.
2026. 01. 08. 19:30
Megosztás:

Újra őrület a mémcoinok körül – 8 milliárd dolláros rali és növekvő ETF-láz mozgatja meg a piacot

Az év eleje ismét fellendítette a mémcoinokat: 2026 januárjában ismét a figyelem középpontjába kerültek a mémcoinok, miután a kiskereskedelmi kriptobefektetők visszatérésével látványos áremelkedést produkáltak a szektor legismertebb szereplői. Mindössze néhány nap leforgása alatt közel 8 milliárd dollárral nőtt a mémcoinok piaci értéke – ezzel a szektor komoly visszapattanást mutat a 2025-ös mélypontokról.
2026. 01. 08. 19:00
Megosztás:

A költségvetés 2025-ben minden szükséges forrást biztosított a családokat, nyugdíjasokat és hazai kkv-kat támogató kormányzati programokhoz

Magyarország pénzügyei rendezettek, így a Kormány 2025-ben is minden szükséges forrást előteremtett az olyan családokat, nyugdíjasokat, fiatalokat és vállalkozásokat támogató programokhoz, mint például: a fix 3%-os Otthon Start Program, a fix 3%-os kkv hitel, a családi adókedvezmény megemelése, a háromgyermekes anyák szja-mentessége, a nyugdíjasok 30 ezer forintos élelmiszer-utalványa, vagy a Demján Sándor Program.
2026. 01. 08. 18:30
Megosztás:

Tavaly csökkenő átlagdíjon tudtak biztosítást kötni az autósok

Az Insura.hu adatai szerint a személyautókra tavaly megkötött kötelező biztosítások átlagdíja 62 ezer forint volt, miközben a casco átlagdíja 206 200 forint körül alakult. Előbbi esetében 11, míg utóbbinál 5,8 százalékos díjcsökkenést tapasztalt a 2024-i adatokhoz képest a biztosításközvetítő cég.
2026. 01. 08. 18:00
Megosztás:

Az Ökumenikus Segélyszervezet felkészült a rászorulók befogadására

Az Ökumenikus Segélyszervezet országos intézményhálózatának összes központja felkészült a rászorulók befogadására - tudatta a szervezet az MTI-vel közleményben csütörtökön.
2026. 01. 08. 16:30
Megosztás:

Trumphoz köthető kriptós cég banki engedélyt kér az USA-ban – saját hatáskörbe vonnák a USD1 stabilcoint

Kezd beindulni a politikailag is fűtött stabilcoin-verseny: a World Liberty Financial, amely közismerten kapcsolatban áll a Trump családdal, komoly lépésre szánta el magát: amerikai nemzeti banki engedélyért folyamodott annak érdekében, hogy saját USD1 nevű stabilcoinját teljes mértékben házon belül kezelhesse. Az engedély birtokában a cég maga bocsáthatná ki, őrizhetné és válthatná vissza az USD1-et, kizárva a külső szolgáltatókat, mint például a BitGo.
2026. 01. 08. 15:30
Megosztás:

Belgium megszünteti a házastársi adókedvezmény inflációkövető kiigazítását

A belga szövetségi kormány azt tervezi, hogy a 2026-os adóévtől véglegesen megszünteti a házastársi adókedvezmény indexálását - derül ki a reformtervezetből, amelyet a L’Echo című belga napilap ismertetett csütörtökön, és amelyet Jan Jambon pénzügyminiszter hivatala is megerősített.
2026. 01. 08. 15:00
Megosztás:

Tovább növekedett az online platformokon foglalt vendégéjszakák száma az EU-ban

2025 nyári hónapjaiban, az előző év azonos időszakához képest folytatódott az uniós tagországok rövid távra kiadott szálláshelyein eltöltött vendégéjszakák számának növekedése - közölte az Európai Unió statisztikai hivatala, az Eurostat csütörtökön.
2026. 01. 08. 14:30
Megosztás:

A MoonPay is távozik a magyar piacról – újabb kriptós szereplő vonul vissza

Újabb szereplő hagyja el a magyarországi kriptovaluta piacot: a MoonPay bejelentette, hogy megszüntette szolgáltatásait hazánkban, így a magyar felhasználók számára már nem elérhetőek a korábban megszokott tranzakciós lehetőségek - számolt be a revb.hu portál.
2026. 01. 08. 14:00
Megosztás: