Nem volt meglepetés a Fed tegnap közzétett jegyzőkönyvében
A jegyzetek alapján a tisztviselőket leginkább a vártnál lassabban csökkenő infláció, a vártnál lassabban lazuló munkaerőpiac, illetve a bankszektor stabilitása foglalkoztatta döntésükben.
A jegybankárok nagyobb része egyetértett azzal, hogy a soron következő júniusi ülésen lassítson a jegybank és inkább a tartás irányába húztak az előrejelzések, azonban fontosnak tartották kihangsúlyozni, hogy ez még nem feltétlen jelenti a kamatemelési ciklus végét.
A kamatemelés óta, amely 5-5,25 százalékra emelte a Fed irányadó kamatsávját, több jegybankár is elmondta, hogy nyitottak a további emelésekre, főleg, ha az infláció makacs marad és csak nagyon lassan vagy éppen sehogyan sem csökken annak üteme.
Legutóbb Christopher Waller Fed-kormányzótanács-tag nyilatkozta, hogy támogatja a további monetáris szigorítást, de innentől sokkal inkább adatvezérelt lehet a jegybank döntéshozó testülete. Raphael Bostic az atlantai tagbank elnöke is az adatvezérelt döntéshozás fontosságát emelte ki az előttünk álló időszakra, főleg, hogy az eddig meglépett döntések eredménye csak most fog megmutatkozni a gazdaságban.
Közelebb kerültek egymáshoz a felek
Mégis egyeztettek tegnap Joe Biden elnöknek és Kevin McCarthy a Képviselőház elnökének az emberei, azokután, hogy kedden még arról volt szó, hogy a tárgyalások elakadtak és szerdán nem is folytatódnak majd.
A több órás találkozó után McCarthy tájékoztatásul optimistán nyilatkozott, szerinte a két fél képes lesz megegyezni a június elsejei „határidő” előtt. A Fitch Ratings a kialakult bizonytalanság következtében figyelőlistára rakta az AAA besorolású Egyesült Államokat.
A kötvénypiacon folytatódott az eladási hullám, a tízéves kötvényhozam 3,74 százalékra, a kétéves kötvényhozam 4,38 százalékra emelkedett, amely megfelel a március közepi, „bankválságos” szintnek.