Növekvő forgalomban emelkedett a BUX a héten

A Budapesti Értéktőzsde (BÉT) részvényindexe, a BUX 94 061,67 ponton, új történelmi csúcson zárt pénteken, 2,02 százalékkal emelkedett a múlt heti záráshoz képest.

Növekvő forgalomban emelkedett a BUX a héten

A részvénypiac forgalma az előző heti 42,01 milliárd forintról 84,99 milliárd forintra nőtt, a vezető részvények a Magyar Telekom kivételével erősödtek.

Az Equilor Befektetési Zrt. heti összefoglalójában kiemelte: a várakozásoknak megfelelő számokat jelentett az OTP, az első negyedéves adózás utáni eredmény 188,6 milliárd forint lett. A profitot azonban egyszeri tételek is terhelték, összesen 135 milliárd forint értékben, ezektől megtisztítva 298,6 milliárd forint lett volna a kiigazított nettó eredmény, ami 23,7 százalékos sajáttőke-arányos megtérülést jelent. A legnagyobb tétel az extraprofitadó volt. A bevételek 15,4 százalékkal nőttek 689,6 milliárd forintra, ami főként a hitelek volumenének köszönhető. A menedzsment továbbra is optimista az idei kilátásokkal kapcsolatban, 9 százalékos hitelvolumen-növekedésre számítanak, a sajáttőke-arányos megtérülést pedig 23,5 százalékra várják.

A kommentárban jelezték, hogy erős első negyedévet zárt a Mol, a társaság minden főbb soron felülmúlta az elemzői várakozásokat. Az újrabeszerzési árakkal becsült, tisztított EBITDA és EBIT is 16 százalékkal volt magasabb 2024 első negyedévéhez képest, míg a nettó eredmény 48 százalékkal múlta felül a tavalyi eredményt.

Az OTP-re és a Molra is céláremelés érkezett. Az Autonomous Research 31 776 forintra emelte 31 053 forintról az OTP-részvényre vonatkozó célárát, az ajánlás változatlanul felülteljesítés. Az Oddo BHF 28 600 forintra emelte 21 785 forintról az OTP-re vonatkozó célárát, az ajánlást azonban felülteljesítésről semlegesre változtatta. A Morgan Stanley 3123 forintról 3280 forintra emelte a Mol- részvényre vonatkozó célárát, az ajánlás változatlanul egyenlő súlyozás.

Az Equilor kitért arra is: a Richter Gedeon Nyrt. és az Adalvo Kft. bejelentette, hogy stratégiai társfejlesztési és licencmegállapodást kötöttek a Semaglutide injekció, egy krónikus testsúlycsökkentés kezelésére használt GLP-1 receptor agonista fejlesztésre vonatkozóan. A megállapodás globális jogokra terjed ki, amelynek értelmében a két vállalat megosztja a fejlesztési költségeket és a nettó nyereséget egymás piacain.

Az Equilor Befektetési Zrt. alapításának 35. évfordulója alkalmából ünnepélyes keretek között indította el a szerdai tőzsdei kereskedést Tóth Tibor, a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) vezérigazgatója és Szécsényi Bálint, az Equilor Befektetési Zrt. elnök-vezérigazgatója. Az Equilor a BÉT egyik alapítójaként a legrégebbi független hazai befektetési szolgáltató, az elmúlt 35 év alatt számos magyar vállalkozás tőkebevonását segítette elő - írta összefoglalójában az Equilor.

A héten az OTP árfolyama 2,55 százalékkal 26 950 forintra nőtt, 59,31 milliárd forintos heti forgalom mellett.

A Mol részvényei a héten 1,79 százalékkal 3068 forintra erősödtek, heti forgalmuk meghaladta a 7,53 milliárd forintot.

A Richter 0,46 százalékkal 10 850 forintig erősödött, forgalma meghaladta a 6,93 milliárd forintot a héten.

A Magyar Telekom árfolyama a héten 2,25 százalékkal 1650 forintra csökkent, heti forgalma 9,48 milliárd forint volt.

A kis és közepes részvények indexe, a BUMIX 1,84 százalékkal nőtt, 8471,02 ponton fejezte be a heti kereskedést pénteken.


Legjobb kriptók most: SKYAI, Zcash és Toncoin vitte a show-t a 24 órás toplistán

A kriptopiac néha olyan, mint egy zsúfolt éjszakai pályaudvar: valaki csendben kivár, más idegesen nézi a kijelzőt, és akad, aki akkor is felszáll a vonatra, amikor az már mozgásban van. A mostani 24 órás kripto top10-es lista pontosan ezt a hangulatot hozta: brutális emelkedések, elképesztő forgalmak, AI-láz, adatvédelmi reneszánsz és néhány olyan projekt, amelynél a befektetők szemében hirtelen újra felcsillant a remény.
2026. 05. 06. 13:30
Megosztás:

Megtéveszthette a fogyasztókat a One Magyarország – utánajár a GVH

Megtéveszthette a fogyasztókat a One Magyarország, ezért a telekommunikációs céggel szemben versenyfelügyeleti eljárást indított a Gazdasági Versenyhivatal (GVH), mert gyanúja szerint a vállalkozás Világ napijegy szolgáltatáshoz kapcsolódó kereskedelmi kommunikációja nem megfelelően tájékoztat egyes fontos jellemzőkről, és arról sem, hogy milyen váratlan költségeket okozhatnak a fogyasztók számára - közölte a hatóság szerdán az MTI-vel.
2026. 05. 06. 13:00
Megosztás:

Felpattant a magyar ipar teljesítménye márciusban

A márciusi ipari termelési adatokat tette ma reggel közzé a KSH. Az adat jelentős pozitív meglepetést hozott, és jól magyarázza, hogy miért lett a vártnál lényegesen kedvezőbb a GDP adat az első negyedévben.
2026. 05. 06. 12:30
Megosztás:

Lemondott a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara elnöke

Országgyűlési feladataira hivatkozva lemondott a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK) elnöke. Papp Zsolt ezt a közösségi oldalán jelentette be.
2026. 05. 06. 12:00
Megosztás:

Mire számíthatnak szerdán a befektetők?

Az ázsiai-csendes-óceáni tőzsdéken alapvetően kedvező volt a hangulat, melyek közül a dél-koreai Kospi újabb csúcsig futott meglovagolva a Wall Street által tegnap vetett hullámokat. A Samsung több mint 15%-kal emelkedve ért el új rekordot, amivel átlépte az 1000 milliárd dolláros piaci kapitalizációt. A japán tőzsde ünnepnap miatt zárva tart.
2026. 05. 06. 11:30
Megosztás:

Újabb Bitcoin-piaci viharban is talpon maradt a Strategy

Saylor pénzügyi trükkje új lendületet adott a BTC-felhalmozásnak. Michael Saylor cége, a Strategy Inc. ismét túlélte a kriptovaluta-piac egyik látványos megingását. A korábban MicroStrategy néven ismert vállalat hatalmas Bitcoin-kitettsége továbbra is komoly kockázatokat hordoz, ám a friss pénzügyi konstrukcióknak köszönhetően Saylor újra képes volt tőkét bevonni, és folytatni a BTC-felhalmozást.
2026. 05. 06. 11:00
Megosztás:

Mérséklődtek a fejlett piaci hosszú hozamok; tovább erősödött a forint az euróval szemben

Az olajárak csökkenése mellett enyhén csökkentek a kötvényhozamok és minimálisan erősödött az euró.
2026. 05. 06. 10:30
Megosztás:

Rallyzott a technológiai szektor; történelmi csúcson zárt az S&P500 és a NASDAQ

Új történelmi csúcson zárt az S&P500 és a NASDAQ a mesterséges intelligenciához kapcsolódó cégek és a chipgyártók vezette emelkedés közepette. Az S&P szektorindexei kivétel nélkül emelkedni tudtak. Bár a közel-keleti konfliktus lezárásához nem kerültünk közelebb és a Hormuzi-szorosban továbbra is izzik a levegő, de az Egyesült Államok megerősítette, hogy továbbra is érvényben lévőnek tekinti a korábbi tűzszüneti megállapodást, ami mérsékelte a szoros körüli eszkaláció miatti aggodalmat.
2026. 05. 06. 10:00
Megosztás:

Az FTSE100 kivételével emelkedtek a vezető európai tőzsdék; pluszban zárt a BUX

A hétfői mínuszok után kedden többségében emelkedni tudtak a vezető európai indexek; az emelkedést a gyorsjelentési szezon számai és mérséklődő olajárak fűtötték. A páneurópai Stoxx600 0,7%-kal emelkedett, melynek többségében pluszba kapaszkodó szektorindexei közül a technológia bizonyult messze az éllovasnak, ami a szektor Wall Streeten látható jó teljesítményébe kapaszkodott bele.
2026. 05. 06. 09:30
Megosztás:

Meta: ennél több kell, ha ilyen ütemben költik a pénzt

Miközben az első negyedéves számok összességében „csak” hozták a piaci várakozásokat, a Meta megemelte egész éves beruházási tervét az emelkedő AI költések miatt. Mivel Mark Zuckerberg a jelentés utáni tájékoztatón nem tudott megnyugtató választ adni arra, hogy miből, hogyan, mikorra, mekkora megtérüléssel számolnak AI vonalon, ez rossz emlékeket ébreszthetett a Meta befektetőkben, akik vélhetően nem akarnak majd a metaverzumhoz hasonló fiaskóba beleszaladni. Rövid távon ez a fajta kétely a részvényt nyomás alatt tarthatja, megítélésünk szerint azonban a vállalat teljesítménye kellően erős ahhoz (amiben az AI korai hozadéka is megjelenhet már), hogy ez a beruházásokat idővel validálja.
2026. 05. 06. 09:00
Megosztás:

Kijött a rangsor: a keszthelyi Festetics-kastély a magyarok abszolút kedvence

A keszthelyi Festetics-kastély, a fertődi Esterházy-kastély és a nádasdladányi Nádasdy-kastély vezeti a legszebb hazai kastélyok rangsorát – derül ki a Csodásmagyarország.hu legfrissebb online felméréséből. A tízes lista negyedik helyén a Gödöllői Királyi Kastély szerepel, ezt követi a szabadkígyósi Wenckheim-kastély, a füzérradványi Károlyi-kastély, a tiszadobi Andrássy-kastély, a fehérvárcsurgói Károlyi-kastély, az Edelényi kastélysziget és a nagycenki Széchenyi-kastély. A felmérés szerint a kastélylátogatások fő vonzerejét az építészeti látvány, a parkok és a történelmi háttér adja.
2026. 05. 06. 08:30
Megosztás:

Számos magyar vállalkozás vett részt az Egyesült Államok legnagyobb külföldi befektetői fórumán

Csaknem tucatnyi, amerikai terjeszkedésre készülő magyar vállalkozás képviselője vett részt az Egyesült Államok legnagyobb külföldi befektetői fórumán és konferenciáján, a kedden zárult SelectUSA rendezvényen Washingtonban.
2026. 05. 06. 08:00
Megosztás:

Bankszövetség-elnök: a hibás, drága, bizonytalan gazdaságpolitikának magas ára van

Több szakmai párbeszédet sürgetett a Magyar Bankszövetség elnöke a Portfolio Hitelezés 2026 konferencián tartott előadásában kedden Budapesten, ahol kijelentette: a hibás, drága, bizonytalan gazdaságpolitikának nagy ára van.
2026. 05. 06. 07:30
Megosztás:

Nőtt a Baromfi-Coop bevétele és nyeresége 2025-ben

A Baromfi-Coop Kft. nettó árbevétele 67,07 milliárd forintról 78,15 milliárd forintra, adózott eredménye 181,1 millió forintról 7,36 milliárd forintra nőtt 2025-ben - olvasható a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) honlapján közzétett éves jelentésben.
2026. 05. 06. 06:30
Megosztás:

Rekordot döntöttek a spanyol strandok – idén már 677 partszakasz kapott kék zászlót

Spanyolországban az idén 677 szabadvízi strand nyerte el a kiválóságot jelző kék zászlós minősítést, 35-tel több, mint tavaly - ismertette a Környezetvédelmi Nevelési és Fogyasztóvédelmi Egyesület (Adeac) a felmérésének eredménye alapján kedden.
2026. 05. 06. 06:00
Megosztás:

Tovább erősödik az újautó-piac, 10% közeli növekedés látható áprilisban

2026-ban tovább nőtt az új autók iránti kereslet Magyarországon: a Carinfo adatai szerint áprilisban 9,7%-kal emelkedett a forgalomba helyezett járművek száma, és az év első négy hónapjában is hasonló ütemű bővülés látható. A növekedés elsősorban a személyautókhoz köthető, miközben a vásárlói preferenciák is egyre markánsabban kirajzolódnak. A Használtautó.hu adatai alapján a 6000 kilométer alatti, gyakorlatilag új modellek piacán továbbra is a SUV-k dominálnak, a Suzuki modellek vezetik a mezőnyt, de már a kínai gyártók is látványosan megjelentek a legnépszerűbb típusok között.
2026. 05. 06. 05:30
Megosztás:

A családok egyre inkább Törökországba vagy Egyiptomba mennek nyaralni

A nyaralás tervezésekor a családok egyre nagyobb hangsúlyt fektetnek a kényelemre, a biztonságra és az ár-érték arányra, amit jól tükröznek a 2026-os foglalási adatok is. Az INVIA adatai szerint a törökországi és egyiptomi foglalásokon belül a családi utazások aránya egyaránt 3 százalékponttal nőtt az előző évhez képest, megerősítve, hogy ezek az úti célok továbbra is erős pozíciót töltenek be a gyermekes utazók körében. A legnépszerűbb családi nyaralóhelyek rangsora évről évre változatlan: 2026-ban a családok leggyakrabban Törökországot választják, őt követi Görögország, Egyiptom és Spanyolország.
2026. 05. 06. 05:00
Megosztás:

Nem állt meg a lejtmenet az építőiparban

Az építőipar 2026 elején továbbra sem mutat élénkülést: a termelés volumene csökkent, miközben a vállalkozói bázis is tovább szűkült. A rövid távú adatok alapján a piac nem lépett új pályára, a kereslet gyenge maradt, és az új belépők száma sem ellensúlyozza a megszűnéseket.
2026. 05. 06. 04:30
Megosztás:

A Pensum Group Nyrt. álláspontja a vendégmunkás engedélyek esetleges/várható felfüggesztésével kapcsolatban:

Figyelemmel a közelmúltban érkezett részvényesi megkeresésekre a Társaság az alábbiak szerint tájékoztatja befektetőit és az érdeklődőket.
2026. 05. 06. 04:00
Megosztás:

Hamarosan megszülethet a megállapodás a Mollal a NIS megvásárlásáról

Jól haladnak a tárgyalások a Szerbiai Kőolajipari Vállalat (NIS) orosz többségi tulajdonosa és a Mol magyar olajipari vállalat között, és a megbeszélések május 16. körül lezárulhatnak - jelentette ki Dubravka Djedovic Handanovic szerb energiaügyi miniszter kedden.
2026. 05. 06. 03:30
Megosztás: