Optimista hangulat hétfőn is a tengerentúlon: újabb történelmi csúcson az S&P és a NASDAQ

A tegnapi nappal záruló második negyedév ráadásul kétszámjegyű növekedést hozott, az S&P500 közel 11, a Nasdaq Composite közel 18, míg a Dow 5%-os nyereséget könyvelhetett el. A Russell 2000 8,3%-kal került feljebb a második negyedév során.
Eközben az amerikai szenátus republikánus tagjai megpróbálják elfogadni Trump átfogó adócsökkentési és kiadási törvényjavaslatát, annak ellenére, hogy a párton belüli vannak nézeteltérések a 36,2 billió dolláros államadósságot várhatóan 3,3 billió dollárral növelő törvényjavaslattal kapcsolatba. Trump azt szeretné, ha a törvényt még a július 4-i függetlenség napi ünnep előtt elfogadnák.
Ugyanakkor a befektetők valamennyire kivárnak a héten megjelenő kiemelten fontos adatközlések, a pénteki munkapiaci jelentés és az a feldolgozóipari és a szolgáltató szektor ISM-indexe előtt.
S&P500 szektorindexei közül a technológia, a pénzügyi szolgáltatók és a távközlés teljesítette felül legnagyobb mértékben a főindexet, míg kizárólag a ciklikus fogyasztási szektor, az energiaszektor és az alapanyag-gyártók zártak a piros tartományban. Az S&P500 legnagyobb kapitalizációjú cégei közül az Apple és az Broadcom 2%-ot erősödött, és a Meta is felfelé araszolt, míg az Amazon és a Tesla közel 2%-kal esett vissza, az Alphabet pedig 1,3%-ot gyengült.
Június egészét tekintve az S&P500 5,0, a Dow bő 4, míg a Nasdaq Composite közel 7%-os nyereséget könyvelhetett el. A második negyedévet ezek az indexek rendre 11, 5 és 18%-os pluszban zárták.
Hétfőn kismértékben csökkentek a nyersolaj határidők, a múlt heti fegyverszünettel enyhültek a közel-keleti geopolitikai feszültségek, miközben a piaci szereplők már az OPEC+ július 6-i ülésére figyelnek, ahol várhatóan a kitermelés további bővítéséről döntenek augusztusra vonatkozóan. A TTF határidős gázár lényegében nem mozdult, maradt a 33 EUR/MWh körüli árszint, mely 7%-kal kevesebb, mint egy hónappal korábban.
(Forrás: OTP Ébresztő)