Pénzeső jöhet 2025-ben a magyar ingatlanpiacra - ha venni akarsz lépj mielőbb!!

Változatosan alakuló kínálat, erősödő kereslet jellemezte a lakáspiacot szeptemberben az ingatlan.com kereslet-kínálati összesítője szerint. A következő időszakban pedig további élénkülésre lehet számítani, amit tovább erősíthet, hogy jövőre az önkéntes nyugdíjmegtakarítások adómentesen felhasználhatóak lesznek lakáscélra.

Pénzeső jöhet 2025-ben a magyar ingatlanpiacra - ha venni akarsz lépj mielőbb!!

Változatosan alakult a kínálat

A lakáspiaci kínálat változatosan alakult szeptemberben. A hónap végén több mint 147 ezer eladó lakás és ház közül válogathattak a lakásvásárlók, ami az előző hónaphoz képest 1,2 százalékos növekedést jelent. Ugyanakkor tavaly szeptemberhez képest 4 százalékos csökkenésnek felel meg. Az eladó lakóingatlanok száma a két évvel ezelőtti szinthez képest viszont 20 százalékkal nagyobb.

“A kínálat változásának legfőbb oka, hogy a kereslet növekedése hosszabb távon csökkenti az eladó lakások számát. A legtöbb vevőnek viszont a meglévő otthonát is piacra kell dobnia, hogy tovább tudjon lépni, ez pedig rövid távon a kínálat stagnálását okozza.” - ismertette a lakáspiac kínálati oldalát meghatározó trendeket Balogh László, az ingatlan.com vezető gazdasági szakértője. A két évvel korábbinál jóval szélesebb mostani kínálat pedig egyértelműen a lakáspiaci élénkülésre utal, de az tény, hogy a korábbi években felhalmozódott kínálatot még nem sikerült teljesen felszívnia a keresletnek. “A lakásvásárlók számára még mindig jelentős választék áll rendelkezésre, de a kereslet lassú növekedése miatt egyelőre még nem mondhatjuk a piac felvette a 2022 előtt tapasztalt pörgős tempót.” - fogalmazott az ingatlan.com szakembere.

Töretlenül élénkülő kereslet

A kereslet alakulásáról Balogh László elmondta, hogy 2024 szeptemberében országszerte több mint 280 ezer telefonos érdeklődés érkezett az eladó lakóingatlanokra. Havi szinten ez 6 százalékos erősödésnek felel meg. Az országon belül jelentősebb eltérések láthatóak: a legnagyobb mértékben Győr-Moson-Sopron, Bács-Kiskun és Komárom-Esztergom vármegyékben erősödött a kereslet, 14-30 százalékkal haladta meg az augusztusi szintet. Ugyanakkor Somogy, Tolna, Veszprém, és Fejér vármegyékben 11-19 százalékos visszaesés történt. Utóbbi magyarázata, hogy véget ért a nyaralószezon és az említett vármegyékben a Balaton és a Velencei-tó térségében csökkent az eladó ingatlanok iránti érdeklődés.

Éves szinten Baranya, Vas, Szabolcs-Szatmár és Bács-Kiskun vármegyékben kiugró mértékben, 35-45 százalékkal több érdeklődés érkezett az eladó lakásokra és házakra. “Ez elsősorban a bázishatással magyarázható, mert a 2023-as gyengébb évhez képest ezek a területek most kiemelkedő növekedést mutatnak” - fogalmazott Balogh László.

A fővárosi kereslet alakulásáról azt mondta, hogy havi szinten 10 százalékos erősödés történt augusztushoz képest, ami meghaladja az országos átlagos. Ezzel szemben éves szinten csak 8 százalékos keresletnövekedést könyvelhetett el a budapesti lakáspiac, ez viszont alulmúlja az országos bővülést.

Pénzeső jöhet 2025-ben a lakáspiacon

A lakáspiaci forgalom szempontjából rövid- és középtávon is további élénkülésre lehet számítani. “A Nemzetgazdasági Minisztérium bejelentése szerint az önkéntes nyugdíjpénztárakban lévő megtakarításokat adómentesen lehet 2025-ben lakáscélokra fordítani. Így 300 milliárd forint landolhat az ingatlanpiacon, ami viszont a lakásárak további növekedéséhez vezethet. Különösen akkor, ha figyelembe vesszük, hogy jövő tavasszal a kimagasló hozamot nyújtó prémium államkötvényekből több ezer milliárd forintnyi megtakarítás jelentős része is a lakáspiacon kereshet helyet magának” - emelte ki az ingatlan.com szakértője. Ez a két tényező komolyan felpörgetheti jövőre a lakáspiaci forgalmat, egyben a drágulást is felgyorsíthatja.

Korponai Levente, az ingatlan.com csoporthoz tartozó money.hu vezetője pedig arra hívta fel a figyelmet, hogy megéri minél előbb lépni azoknak, akik most terveznek lakásvásárlást. A lakásáraknál ugyanis már most is 6-7 százalékos drágulás látható éves szinten, ami jövőre még nagyobb mértékű lehet.

Az új évben is ingyenesen segíti a nyelvtanulást a KRÉTA Idegennyelvi Felkészítő Modul

A KRÉTA Idegennyelvi Felkészítő Modul térítésmentesen elérhető platform nemcsak a diákoknak és a tanároknak, hanem a Kréta-azonosítóval rendelkező szülőknek is lehetőséget ad a fejlődésre, a tanulásra, a nyelvtudásuk felfrissítésére.
2026. 01. 11. 09:00
Megosztás:

Tetőzhetett a budapesti lakásár-növekedés

Miközben több vármegyében fokozódott a lakások és házak áremelkedése tavaly év végén, Budapesten, ha csak kicsit is, de mérséklődött a drágulás üteme - derül ki a zenga.hu ingatlankereső portál adataiból. Ennek ellenére a főváros legolcsóbb kerületei is vetekszenek a legdrágább vármegyeszékhelyek hirdetési négyzetméteráraival.
2026. 01. 11. 08:00
Megosztás:

Tovább zuhant decemberben a FAO élelmiszerár-indexe, hiába drágult a gabona

Az ENSZ Élelmezésügyi és Mezőgazdasági Szervezete (FAO) pénteken kiadta legfrissebb jelentését az élelmiszer-alapanyagok világpiaci mutatójáról, amely szerint decemberben tovább csökkentek az élelmiszerárak az előző hónaphoz képest, mivel a tejtermékek, a hús és a növényi olajok jegyzéseinek visszaesése ellensúlyozta a gabonafélék és a cukor árának emelkedését.
2026. 01. 11. 07:00
Megosztás:

Otthon Start: mit okozna, ha eltörölnék a támogatott lakáshitelt?

Az MNB lakáshitel statisztikái alapján 273,99 milliárd forint összegben kötöttek szerződést a magyarok novemberben. Ezen összegből 222,64 milliárd forint kapcsolódott valamilyen támogatott kölcsönhöz. Ez a teljes havi összeg 81,26 százaléka, mondhatni csak minden ötödik forintot helyeztek ki a bankok piaci alapon. De ez egy jó hír, vagy inkább probléma?
2026. 01. 11. 06:00
Megosztás:

Ukrán elnök: Kijev vizsgálja a Donyec-medencei gazdasági övezet létrehozására vonatkozó amerikai javaslatot

Ukrajna vizsgálja az Egyesült Államoknak azt a javaslatát, hogy szabad gazdasági övezet hozzanak létre a Donyec-medencében a háború lezárása után - jelentette ki Volodimir Zelenszkij ukrán elnök a Bloomberg hírügynökségnek adott nyilatkozatában, amelyet az UNIAN ukrán hírügynökség szemlézett szombaton.
2026. 01. 11. 05:00
Megosztás:

Melyik a legnépszerűbb használt autómárka most Magyarországon?

2025-ben a DataHouse adatai szerint 128 155 import használt személyautó került hazai forgalomba Magyarországon, ami 15,5 százalékkal haladta meg az egy évvel korábbi, 110 961-es értéket. Noha ezzel öt éve nem látott szintre emelkedett a használtautó-import, ez a volumen továbbra is jelentősen elmarad a Covid-járványt megelőző időszak évi 155-160 ezres szintjétől.
2026. 01. 11. 04:00
Megosztás:

Ezekkel a számokkal nyerhettél az ötös lottón!

A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 2. héten megtartott ötös lottó és Joker számsorsoláson a következő számokat húzták ki:
2026. 01. 11. 03:00
Megosztás:

A rendeletet aláírták! 65-94 éves nyugdíjasok készüljetek!

2024-től a nyugdíjelőleget már nem határozatban, hanem végzésben állapítják meg. Felmerül a kérdés, hogy ez a formai változás milyen hatással lehet a nyugdíjasokra és magukra a nyugdíjakra. Érdemes részletesebben utánanézni a témának, mert sokak számára fontos következményekkel járhat ez a módosítás. Mit jelent ez pontosan egy nyugdíjas szemszögéből? Elmagyarázzuk cikkünkben.
2026. 01. 11. 02:00
Megosztás:

Földgázzal fűt? Így nem vész el a kedvezményes földgázmennyiség

Az éves szinten járó kedvezményes földgázmennyiség nem vész el, azt legkésőbb az éves elszámolószámlában minden ügyfél esetében elszámolja az MVM - közölte a társaság szombaton Facebook-bejegyzésében.
2026. 01. 11. 01:00
Megosztás:

Hófúvás miatt másodfokú riasztást adott ki a HungaroMet egyes északkeleti járásokra

Hófúvás veszélye miatt másodfokú (narancs) riasztást adott ki Szabolcs-Szatmár-Bereg és Borsod-Abaúj-Zemplén vármegye egyes járásaira a HungaroMet Nonprofit Zrt. szombat este.
2026. 01. 11. 00:05
Megosztás:

Digitap: Biztonságosabb választás, mint az ETH és a SOL? Banki szintű védelem 20-szoros növekedési potenciállal

Nemrég az Ethereum és a Solana árfolyama is ismét zöldbe fordult a 2025 negyedik negyedévi összeomlás után. Ennek ellenére sok kereskedő figyelme most inkább a Digitap ($TAP) felé fordul. Ez az előértékesítési fázisban lévő kripto-projekt jelenleg a harmadik körben jár, több mint 3,5 millió dollárt gyűjtött össze, miközben a korai befektetők már 228%-os hozamot könyvelhetnek el.
2026. 01. 10. 23:00
Megosztás:

Rekordévet zárt a Binance: 34 billió dollárnyi kriptokereskedés, 300 millió felhasználó

A Binance 2025-ben minden eddiginél erősebb évet zárt – nemcsak kereskedési volumenben, hanem szabályozói együttműködésben, Web3-fejlesztésekben és intézményi növekedésben is. A „State of the Blockchain 2025” jelentésükben publikált számok új korszakot jeleznek a világ legnagyobb kriptotőzsdéjénél.
2026. 01. 10. 22:01
Megosztás:

Cardano árfolyam előrejelzés: Lehetséges egy ugrás 2 dollárig? A Shiba Inu szárnyal, de a Digitap még nagyobb figyelmet kap

A 2025-ös év gyenge zárása után a Cardano és a SHIB árfolyama is emelkedni kezdett. Mivel heti szinten két számjegyű növekedést mutatnak, számos ismert kriptoinfluenszer is felfigyelt rájuk. Például a More Crypto Online úgy véli, hogy az ADA árfolyama hamarosan elérheti a 2 dollárt.
2026. 01. 10. 21:00
Megosztás:

A Bitcoin lehet a jövő strukturális eszköze a globális pénzpiacokon

A világ vezető intézményi befektetői közül egyre többen tekintenek úgy a Bitcoinra, mint a globális pénzügyi rendszer lehetséges jövőbeli alappillérére – nem csupán egy spekulatív eszközre. A VanEck legfrissebb elemzése szerint a Bitcoin strukturális szerepet kaphat a nemzetközi piacokon a következő évtizedekben.
2026. 01. 10. 20:00
Megosztás:

Már 22 ezer édesanya kérte az szja-mentességet

Az adóhivatal online rendszerében már 33 ezren kérték a családi kedvezményt, és több mint 22 ezer édesanya is itt jelezte az anyakedvezmények igénybevételét - ismertette szombati közleményében a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV), egyben felhívta a figyelmet arra, hogy nem érdemes halogatni az adóelőleg-nyilatkozatot, hiszen az űrlapok pár perc alatt kitölthetők.
2026. 01. 10. 19:00
Megosztás:

Az Egyesült Államok mindenképpen lépni fog Grönland ügyében

Az Egyesült Államok mindenképpen lépni fog Grönland ügyében – hangoztatta Donald Trump elnök pénteken.
2026. 01. 10. 18:00
Megosztás:

Napi rekordot döntött meg a hóesés Moszkvában

Félévszázados napi rekordot döntött meg a Moszkvában pénteken lehullott csapadékmennyiség - közölte az Oroszországi Föderáció Hidrometeorológiai Központja szombaton a TASZSZ hírügynökséggel.
2026. 01. 10. 17:00
Megosztás:

2026-os Bitcoin felhőbányászati útmutató kezdőknek: Regisztrálj és kapj 100 dollárt; csatlakozz a Fleet Mininghez egy alacsony belépési küszöbű passzív jövedelmi lehetőségért

A Bitcoin ára 2026-ban továbbra is ingadozó, azonban a hálózat stabilitását és az eszköz hosszú távú értékét egyre szélesebb körben ismerik el a nagyközönség körében. A hagyományos Bitcoin-bányászat bonyolult és költséges művelet, ezért sok új érdeklődőt elriaszt.
2026. 01. 10. 15:57
Megosztás:

Innovatív magkezelési megoldást fejlesztenek a Szegedi Tudományegyetemen

Marik Tamás, a Szegedi Tudományegyetem (SZTE) mikrobiológusa a magkezelésnél alkalmazható növénykondícionáló és terméshozam-növelő készítmény prototípusán dolgozik, amely aktív hatóanyag segítségével már egyszeri kezelés után is képes serkenteni a növények növekedését és növelni a terméshozamot - tájékoztatta a felsőoktatási intézmény közkapcsolati igazgatósága az MTI-t.
2026. 01. 10. 15:00
Megosztás:

Új korszak a Solana mémcoinok piacán: A Pump.fun átalakítja a díjazási rendszert

A Solana-alapú mémcoin indulóplatform, a Pump.fun, radikálisan átalakítja jutalékstruktúráját, hogy fenntarthatóbb és átláthatóbb ösztönzőket biztosítson az alkotóknak.
2026. 01. 10. 14:00
Megosztás: