Rekordprofit az olaj vállalatoknál
2022. 07. 30. 10:00
Két nagy olajvállalat, az Exxon Mobil és a Chevron is ma publikálta második negyedéves jelentését, mely szerint mindkét cég rekord nyereséget ért el elősorban a felrobbanó nyersolaj áraknak köszönhetően.
Az Exxon több mint 3 milliárd dollárral haladta meg korábbi negyedéves profitrekordját, ezzel 17,9 milliárd dollár nyereséget termelve, ez részvényenként a várt 3,98 dollár helyett 4,14 dollár lett (éves szinten 276%-os növekedést jelent). Ami a Chevront illeti, a 11,6 milliárd dolláros eredménye csaknem 50%-kal haladta meg a korábbi, 2008-ban elért rekordot.
A vállalat egy részvényre jutó profitja elérte az 5,82 dollárt, ami 86 centtel haladja meg a Bloomberg-konszenzust (éves szinten 240%-ot emelkedve). A Chevron ígéretet tett arra, hogy 5 milliárd dollárral többet fordít részvény-visszavásárlásokra. A vállalatok arra figyelmeztettek, hogy a globális energiaellátás szűkös, árakat tekintve pedig drága marad a belátható jövőben.
Embercsempész-hálózatra csapott le az Europol
Embercsempész-hálózatra csapott le az Europol, az elkövetők Magyarországon keresztül juttattak el határsértőket az Egyesült Királyságba - közölte a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda (KR NNI) csütörtökön a rendőrség honlapján. A három országban lezajlott, összehangolt akcióban nyolc embert fogtak el, egyet Magyarországon. A főszervezőt még keresik.
Tavaszias, jellemzően napsütéses idő várható a hétvégén
Tavaszias, jellemzően napsütéses idő várható a hétvégén, bár pénteken még többfelé lehet felhős az ég. A hőmérséklet lassan emelkedik, vasárnap már 12 és 19 Celsius-fok között alakul, de a hajnalok fagyosak lesznek, szombatra virradóra akár mínusz 5 Celsius-fok is lehet - derül ki a HungaroMet Nonprofit Zrt. előrejelzéséből, amelyet csütörtökön juttattak el az MTI-hez.
Így lesznek nyitva a kormányablakok a választások hétvégéjén
Az ország csaknem valamennyi kormányablaka nyitva tart szombaton és vasárnap, hogy személyi okmányának hiánya miatt senki ne maradjon le az országgyűlési választásról - közölte a Közigazgatási és Területfejlesztési Minisztérium területi közigazgatásért felelős államtitkára a Facebookra feltöltött csütörtöki videójában.
Székelyföldi üzemet vásárol fel az amerikai-kanadai CCL Avery
A címkegyártással foglalkozó amerikai-kanadai CCL Avery felvásárolja a Hargita megyében bejegyzett autóalkatrészeket gyártó ALT Technologies Transylvania SRL-t - írja a profit.ro a román versenyhivatal (CC) közleménye alapján.
Átadták a Pannon Egyetem nagykanizsai kampuszának felújított épületeit
A biokémiai és a mikroműanyagok kutatása mellett a megújuló energia kutatásait támogató egységek és modern technológiai laborok is helyet kaptak a Pannon Egyetem (PE) mintegy 2,7 milliárd forintból korszerűsített új nagykanizsai épületeiben, amelyet csütörtökön adtak át.
Közeleg az szja-bevallás határideje: módosuló szabályok, NAV-fókuszok 2025-re
Több lényeges szabály is módosult, ezért a Deloitte szakértői szerint annak, aki még nem tette meg, érdemes a május 20-ig hátralévő időben alaposan tanulmányozni a személyi jövedelemadó (szja) bevallás tervezetét. Bővült az adókedvezmények köre, változott azok érvényesítési sorrendje, szűkült egyes kedvezményekre jogosultak köre, miközben új előírások jelentek meg többek között a fizetővendéglátás és a kriptoeszközök adózása terén is.