Senki nem volt keményebb Oroszországgal, mint Donald Trump az első elnöki időszakában

Donald Trump amerikai elnök szerint senki nem volt keményebb Oroszországgal, mint ő az első elnöki időszakában, és ennek ellenére volt képes "jól elboldogulni" Vlagyimir Putyin orosz elnökkel - az amerikai elnök egy interjúban reagált az őt ért kritikákra arról, hogy az ukrán-orosz háborúban az orosz fél oldalára állt.

Senki nem volt keményebb Oroszországgal, mint Donald Trump az első elnöki időszakában

Trump a Fox News hírtelevízióban vasárnap sugárzott átfogó interjúban korábbi Oroszország-politikája kapcsán azt említette, hogy annak idején ő állította le az Északi Áramlat 2 orosz-német gázvezeték építését, amelyhez később utódja, Joe Biden adta hozzájárulását. A január 20-án hivatalban lépett elnök arra is emlékeztetett, hogy első elnöki ciklusában Javelin rakétákkal látta el Ukrajnát, miközben Oroszország ellen szankciókat hozott.

Kijelentette, hogy az Oroszországgal szemben elfoglalt kemény álláspontja ellenére volt képes jó kapcsolatot fenntartani Vlagyimir Putyin orosz elnökkel.

Az interjúban Donald Trump azt a meggyőződését hangoztatta, hogy Volodimir Zelenszkij ukrán elnök vissza fog térni Washingtonba, hogy aláírja az ukrajnai ásványkincsek kitermeléséről szóló amerikai-ukrán gazdasági partnerségi megállapodást.

Donald Trump az interjúban Iránnal kapcsolatban megismételte, nem fogja hagyni, hogy Teherán atomfegyverhez jusson, és hangsúlyozta, hogy jobban szeretne Iránnal nukleáris megállapodást kötni, mint katonai lépésekhez folyamodni.

Az amerikai elnök egyben ismét világossá tette szándékát arra, hogy az Egyesült Államok visszavegye a Panama-csatorna feletti felügyeletet, és közölte, hogy egy amerikai befektetési vállalat vásárol meg kínai érdekeltségben működő - egy hongkongi bejegyzésű cég tulajdonában lévő - kikötői létesítményeket a Panama területén keresztülhaladó, két óceánt összekötő hajózási útvonal mentén.

Az Egyesült Államok jövőjével kapcsolatos célját illetően Donald Trump kijelentette, hogy egy olyan dinamikus országot szeretne látni, amely a "magánvállalatok által végzett munkára épül a mindennapokban".

Az amerikai gazdaság 2025-ös visszaesésére vonatkozó előrejelzésekkel kapcsolatban azt mondta, hogy átmeneti időszak következik, amelynek célja "visszahozni a gazdagságot az Egyesült Államokba", és amihez - Donald Trump szerint - kis időre van szükség.

Szintén vasárnap Elon Musk, az amerikai elnök kormányzati hatékonysággal foglalkozó tanácsadója, üzletember, többi között a SpaceX űripari vállalkozás tulajdonosa az X közösségi oldalon tett bejegyzésében békét sürgetett Ukrajnában, valamint azt írta, hogy az ukrajnai frontvonal összeomlana, amennyiben a tulajdonában lévő Starlink műholdas internethálózat szolgáltatása leállna. Egyben szankciókat sürgetett a "10 legnagyobb hatalmú ukrán oligarchával szemben, különösen azok ellen, akik villákkal rendelkeznek Monacóban".

Újabb hulladékudvarokat épít a MOHU

A MOHU tovább bővíti a hulladékudvar-hálózatot: Komáromban, Fóton, Veresegyházon, Tatán és Karcagon épít újabb modern udvarokat, amelyek megkönnyítik és hatékonyabbá teszik a lakossági hulladék leadását, illetve kezelését - közölte a cég az MTI-vel pénteken.
2025. 03. 23. 05:00
Megosztás:

Erősödnek az egyetemek és a befektetők közötti kapcsolatok

Erősödnek az egyetemek és a kockázatitőke-befektetők közötti kapcsolatok, ezek előmozdítását a Nemzeti Innovációs Ügynökség (NIÜ) küldetésének tekinti - közölte a NIÜ csütörtökön az MTI-vel.
2025. 03. 23. 04:00
Megosztás:

Visszaélhetett erőfölényével egy Pest vármegyei víziközmű szolgáltató

Visszaélhetett erőfölényével az érdi központú, összesen nyolc Pest vármegyei településen ivóvíz-, illetve szennyvízelvezetési szolgáltatást biztosító cég a mellékvízmérőkhöz köthető egyes szolgáltatások árazásának meghatározásakor, a Gazdasági Versenyhivatal (GVH) versenyfelügyeleti eljárás keretében vizsgálja a vállalkozás valószínűsíthető jogsértését - közölte a versenyhatóság pénteken az MTI-vel.
2025. 03. 23. 03:00
Megosztás:

Jöhet a CSED extra. De mennyivel több pénz kaphatnak emiatt az anyák?

Egy társadalmi egyeztetésre bocsátott jogszabálytervezet alapján a munkába visszatérő kismamák a CSED összegének 70 százalékát is megkaphatják. Így érdemben növekedhet az érintett anyukák, családok jövedelme. De mégis mennyivel kerül több pénz a családi kasszába?
2025. 03. 23. 02:00
Megosztás:

A nyugdíjasok a rezsiváltozás legnagyobb vesztesei - a Kádár-kockában lakók jól járnak

A földgáz és az elektromos áram árának emelkedésére azonnal megnőtt a kínálat a régebbi építésű, nagy alapterületű és belmagasságú házak hirdetései között, miközben az újlakások iránti kereslet érezhetően emelkedett. Miért járt jól az, aki Kádár-kockában lakik? A szakértői véleményt cikkünkben olvashatják.
2025. 03. 23. 01:30
Megosztás:

Kitilthatják a települések a beköltözőket – Hol kerülhet ki a „megtelt” tábla?

Akár már a nyáron hatályba léphet az a törvény, ami új eszközt adna az önkormányzatok kezébe: bizonyos településeken egész egyszerűen megtilthatnák az ingatlanvásárlást, hogy ezzel korlátozzák a népességszám további emelkedését. A részletek egyelőre nem ismertek, de az már látszik, melyik településeken lenne létjogosultsága egy ilyen szabálynak, elsősorban a budapesti agglomeráció, a Balaton és a Velencei-tó térsége került fókuszba. De milyen hatással lenne mindez az ingatlanpiacra?
2025. 03. 23. 01:00
Megosztás:

Újabb vállalkozások finanszírozását teszi lehetővé a Széchenyi Kártya Program üzletszabályzatának módosítása

A Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) kezdeményezésére újabb vállalkozások előtt nyílnak meg a kedvező finanszírozási lehetőségek a Széchenyi Kártya Program üzletszabályozásának módosításával - mondta pénteki sajtótájékoztatóján Budapesten a tárca kis- és középvállalkozások fejlesztéséért és technológiáért felelős államtitkára.
2025. 03. 23. 00:05
Megosztás:

Mávinform: Bicskénél folytatódik a győri vonal felújítása

Március 24-től május 9-ig módosul egyes személyvonatok és intercityk menetrendje a győri fővonalon - tájékoztatta a Mávinform szombaton az MTI-t.
2025. 03. 22. 23:00
Megosztás:

Megvalósult a leggyorsabb WiFi kiépítése az Óbudai Egyetemen

Magyarországon a felsőoktatási intézmények közül az Óbudai Egyetem az első, ahol a legmodernebb, a WiFi 7 szabványnak megfelelő vezeték nélküli hálózatot építettek ki. A Huawei kampusz megoldásának bevezetésével az egyetem egy jövőbiztos 10 Gbps-os hálózatot hozott létre a jobb hálózati élmény és a hatékonyabb oktatás, kutatás és adminisztráció érdekében. A folyamatos innováció és átalakítás révén az Óbudai Egyetem úttörővé és példaképpé vált, új mércét állított fel a hálózatfejlesztés terén az európai egyetemek között. Ennek kulcstényezői a fejlett hálózati technológiák és a magas színvonalú digitális oktatási környezet.
2025. 03. 22. 22:00
Megosztás:

Kína nagyszabású földi űrkörnyezet-figyelő hálózatot épít ki

Kína földi űrkörnyezet-figyelő műszerhálózata, a Chinese Meridian Project (CMP) pénteken sikeresen átment az országos szintű ellenőrzés második fázisán is - jelentette a kínai állami média.
2025. 03. 22. 21:00
Megosztás:

A mémcoin-maffia átveszi az irányítást: Mi történik a Solana körüli kriptóőrületben?

Rug pull-ok, sniping, zárt kereskedői csoportok – a Solana blokkláncon születő memecoinok világa a kriptovaluta-szféra egyik legforróbb, ugyanakkor legveszélyesebb szegmense lett. A kezdetben organikusnak tűnő növekedés mára egy titkos belső kör által uralt milliárd dolláros piacba csapott át, ahol a bennfentesek kaszálnak, míg a kisbefektetők gyakran nagyot buknak.
2025. 03. 22. 20:00
Megosztás:

AI alkotta bor Somlóról, ismeretlen hazai szőlőfajták, nagyágyú vörösek, mentes és kóser borok

10+1 stand, amit nem hagyhatsz ki a Winelovers Grandon!
2025. 03. 22. 19:02
Megosztás:

Új kórházi információs platform készült

Az együttműködést segítő kórházi információs platform készült, az új rendszerrel az állami és a magánegészségügyi szolgáltatók hatékonyabban szervezhetik meg az ellátást, kezelhetőbbekké válnak az erőforrások, csökkenthetőek a várakozási idők és a költségek is optimalizálhatóak - közölte a megvalósító konzorcium szombaton az MTI-vel.
2025. 03. 22. 18:00
Megosztás:

Még nem vagyunk túl a ragadós száj- és körömfájás járvány nehezén

Még nem vagyunk túl a ragadós száj- és körömfájás járvány nehezén, de remélhető, hogy a járványhoz köthető intézkedések szigorítására nem lesz szükség Magyarországon - mondta az Állatorvostudományi Egyetem stratégiai rektorhelyettese pénteken az M1 aktuális csatornán annak kapcsán, hogy megjelent a vírus Szlovákiában.
2025. 03. 22. 17:00
Megosztás:

2027 közepéig mentesülnek az ESG adatszolgáltatás alól a kkv-k

A magyar kkv-k 2027 közepéig teljes mértékben mentesülhetnek minden ESG adatszolgáltatási feladat alól - jelentette be Szabados Richárd kis- és középvállalkozások fejlesztéséért és technológiáért felelős államtitkár pénteken a Facebook-oldalán.
2025. 03. 22. 16:00
Megosztás:

Az Egyesült Államok iráni olaj feldolgozása miatt vett szankciós listára egy kínai olajterminált és egy olajfinomítót

Az Egyesült Államok iráni olaj feldolgozása miatt vett szankciós listára egy kínai olajterminált és egy olajfinomítót - közölte az amerikai külügyminisztérium pénteken.
2025. 03. 22. 15:00
Megosztás:

Másfél ezernél többet vennének már támogatással a legnépszerűbb gyártó autóiból

A BYD termékeiből több mint 1500 megvásárlásához kértek eddig állami hozzájárulást az e-autó programban pályázó vállalkozások. A harmadik legkeresettebb Hyundai szintén újonnan lépte át a félezres küszöböt - közölte az Energiaügyi Minisztérium (EM) szombati Facebook-bejegyzésében.
2025. 03. 22. 14:00
Megosztás:

Nem mindig szűrik ki a poggyászokba rejtett robbanóanyagokat

A belgiumi Charleroi repülőterén a poggyászokba rejtett robbanóanyagokat nem mindig veszi észre a légikikötő biztonsági szolgálata - közölte a belga közszolgálati televízió az internetes oldalán a témában lefolytatott vizsgálatokra hivatkozva.
2025. 03. 22. 13:00
Megosztás:

Szennyvíztisztítás folyamata Magyarországon

Szennyvíztisztító-telepi nyílt napok keretében ismerkedhetnek meg az érdeklődők a szennyvíztisztítás folyamatával és a legkorszerűbb hazai technológiával a Víz Világnapja és Nagy-Budapest megalakulásának 75. évfordulója alkalmából. Közel 5000 előre beregisztrált látogató fogadására készül a Fővárosi Csatornázási Művek.
2025. 03. 22. 12:00
Megosztás:

Még mindig jelentősen kevesebb a női vállalkozó Magyarországon

Bár a vállalkozó nők teljesítménye, innovációs képessége nem marad el férfitársakéitól, még mindig jelentősen kevesebb nő vállalkozik hazánkban és vállalkozói önértékelésük is alacsonyabb. A Visa (NYSE: V) harmadik alkalommal indítja el a női tulajdonú vállalkozások fejlődését támogató She’s Next programját Magyarországon. A népszerű pályázatra 2025. április 30-ig egy egyszerűen kitölthető űrlap beküldésével pályázhatnak a női vállalkozók. Az öt nyertes és két különdíjban részesülő vállalkozónő az egyenként hárommillió forintos támogatáson túl, egyéves vállalkozására szabott mentorálásban is részesül.
2025. 03. 22. 11:00
Megosztás: