Sokaknak segítettek már a Grantis befektetési útmutatói
Annak érdekében, hogy a céljainkat a kitűzött idő alatt elérhessük, elengedhetetlen pénzünket a megfelelő módon lekötni. Szerencsére ma már számtalan eszköz áll a rendelkezésünkre ehhez, ám kiválasztani közülük a legoptimálisabbat nem könnyű. A különböző konstrukciók összehasonlításához behatóan kell ismerni azok legapróbb részleteit is, ám ez gyakorta több évnyi tapasztalatot kíván. A Grantis befektetési útmutatói pontosan azokat az információkat tartalmazzák, amelyekre szükségünk van a jó döntés meghozatalához. Amennyiben pedig bármilyen kétségünk támadna, akkor a szakértők tanácsaira is támaszkodhatunk.
Mi alapján válasszunk befektetési formát?
Elsősorban a céljaink és az aktuális, illetve a jövőben várható anyagi helyzetünk határozzák meg, melyik irányba érdemes elindulnunk. Ez azonban önmagában még nem elég, hiszen figyelembe kell venni a kockázattűrő képességünket, az inflációs környezetet, de az sem elhanyagolható, hogy milyen mértékben szeretnénk rendszeresen foglalkozni lekötéseinkkel. A befektetési útmutató rávilágít, miszerint kardinális kérdés az is, mekkora tőke áll rendelkezésünkre az induláskor és milyen díjtételek vállalása nem okoz majd problémát nagyobb távlatokban sem.
A megtakarítások egyik legnagyobb ereje ugyanis épp abban rejlik, hogy hosszú távon építjük fel a tőkénket, ami aztán ennek köszönhetően tetemes hozamot termelhet. Amennyiben menet közben kiszállunk, például azért, mert túlvállaltuk magunkat, akkor azzal rengeteget veszíthetünk. Számtalan tényezőt kell tehát nagyon alaposan körbejárni, mielőtt meghoznánk a végső elhatározásunkat, ebben pedig egy precízen összeállított befektetési útmutató hatalmas segítséget jelent.
Milyen eszközök állnak a rendelkezésünkre?
Az folyton növekvő igényekre válaszul a különböző szolgáltatók egyre több termékkel álltak elő, így ma már rengeteg konstrukció közül kell megtalálni a leginkább megfelelőt. Valójában mindegyiknek megvan a maga előnye és a hátránya, így szinte soha nincs egy egyetemes jó válasz, amikor a legjobb befektetési formát keressük. Éppen emiatt kardinális, hogy tételesen, a befektetési útmutató, illetve egy független szakértő segítségével megvizsgáljuk azokat a szempontokat, amelyek alapján végül kiválasztásra kerülhet a legoptimálisabb megoldás.
Amennyiben például nem szeretnénk nagy rizikót vállalni és nincs affinitásunk arra, hogy rendszeresen kezeljük lekötéseinket, akkor az állampapír mellett a vegyes életbiztosítás is szóba jöhet, főképp, ha elsősorban az időskori anyagi biztonság megteremtése lebeg a szemünk előtt. Ha aktívan kezelnénk megtakarításunkat, illetve rendelkezünk pénzügyi ismeretekkel és nem ijeszt el némi kockázat sem, akkor a részvények mellett a unit-linked életbiztosítás is egy kiváló alternatívát jelent.
Egy minden részletre kiterjedő befektetési útmutató emellett kitér a vállalati kötvények, az indexkövető alapok, vagy épp a Tartós Befektetési Számla előnyeire is, éppúgy, ahogy azok esetleges hátulütőire. Ez a tudásanyag már csak azért is roppant értékes, mert eloszlatja azokat a tévhiteket is, amik máig igen erősen ott élnek a köztudatban, gondoljunk csak a befektetési arany esetére. Sokan az egyik legjobb megtakarítási formának tartják, ám a nemesfém tárolása nagy kihívást jelent és ahogy azt az elmúlt évtizedek tapasztalatai mutatják, az árfolyam ingadozás ezt az eszközt sem kíméli. A döntés tehát nem egyszerű, hiszen gyakorta már azt nehéz meghatározni önállóan, hogy kötött célú konstrukciót válasszunk-e, vagy sem.
A Grantis befektetési útmutatói a legtöbb kérdést megválaszolják
Egy független pénzügyi szakértővel történő konzultáció alapjaiban változtathatja meg a megtakarításokkal kapcsolatos elképzeléseinket. Sőt, nagyjából minden komoly financiális döntés előtt érdemes kikérni tapasztalt hozzáértők tanácsait, hiszen egész más irányból közelíti meg a kérdést az, aki hosszú évek óta kizárólag ezzel foglalkozik. Hatalmas problémákhoz vezethet ugyanis, ha felületes információmorzsák, vagy ami még bajosabb, az érzelmeink alapján hozunk nagy horderejű pénzügyi elhatározást.
Ehelyett inkább fókuszáljunk arra, hogy pontosan definiáljuk azt a célt, amit el szeretnénk érni, ezt követően támaszkodjunk a specialisták által összeállított befektetési útmutatók segítségére. Majd pedig egy személyes konzultáció során, az élethelyzetünket és a preferenciáinkat figyelembe véve megszülethet a végső döntés, amely így biztosan az optimális eredményeket hozza majd. A hosszú távú siker legfőbb kulcsa ugyanis épp abban rejlik, hogy a választott megtakarítási forma teljes mértékben a mi célkitűzéseinket szolgálja, felesleges bonyodalmak nélkül.