Szakmai továbbképzések indulnak a Nemzetközi Oktatási Központban
A projekt végrehajtási időszaka 2024. július 1-től 2027. december 31-ig tart, ez alatt a 3 és fél év alatt 31 képzés keretében összesen 887 fő képzése és 17 konferencia valósulhat meg az EU társfinanszírozásával.
A program célja, hogy erősítse a határokon átívelő rendőri együttműködést a Schengeni Térségben a Schengeni Információs Rendszer funkcióinak és a légi utasnyilvántartási adatállományban rejlő lehetőségek hatékonyabb kiaknázásával, a SIS rendszerhez kapcsolódóan a körözési tevékenység hatékonyságának fokozása a cél (jelzéselhelyezés és -kezelés, találat esetén teendő intézkedések, stb.).
A projekt sikere az említett területeken történő fellépés keretében kooperáló szervek, az Europol, a Legfőbb Ügyészség, a Nemzetközi Bűnügyi Együttműködési Központ, az Országos Bírósági Hivatal és a Nemzeti Adó- és Vámhivatal együttműködésén alapszik.
2024. december 11-én a Nemzetközi Oktatási Központban rendezték meg a projekt nyitórendezvényét, amelyen a Nemzetközi Oktatási Központ igazgatója dr. Farkas István r. dandártábornok mutatta be a projekt céljait, a szakterületi és humánigazgatási szakértők bevonásával kidolgozásra került képzési igényekre vonatkozó szakmai koncepciót és a célcsoport számára biztosított kapacitásépítési lehetőségeket, az említett együttműködő szervek képviselőinek és a meghívott vendégeknek.
Hangsúlyozták, hogy figyelembe vették a CEPOL aktuális az "Európai Unió Stratégiai Képzési Szükségletről készült Felmérés" c. jelentését is a gyakorlati szakmai képzések, illetve a szakértői kapcsolatokat és tudásmegosztást előmozdító aktivitások tervezése során.
A projektről bővebb információ a www.nokitc.hu oldalon található.
Kiadó: Nemzetközi Oktatási Központ, Forrás: NKT