Talán várható ma valami mozgás a hazai börzén is
2024. 02. 15. 09:30
Enyhe emelkedéssel indulhat a kereskedés a Budapesti Értéktőzsdén (BÉT) csütörtökön az Equilor Befektetési Zrt. szenior elemzője szerint.

A BÉT részvényindexe, a BUX 242,95 pontos, 0,38 százalékos emelkedéssel 64 999,45 ponton zárt szerdán.
Varga Zoltán az MTI-nek elmondta: csütörtökön nem várható rendkívüli, piacbefolyásoló hír.
Az OTP-részvények ára szerdán 70 forinttal, 0,41 százalékkal 17 040 forintra nőtt, forgalmuk 4,0 milliárd forintot tett ki.
A Mol 36 forinttal, 1,25 százalékkal 2916 forintra erősödött, 897,9 millió forintos forgalomban.
A Magyar Telekom árfolyama 9 forinttal, 1,17 százalékkal 762 forintra csökkent az előző nap, forgalma 722,7 millió forint volt.
A Richter-papírok árfolyama szerdán megállt 9610 forinton, a részvények forgalma 1,5 milliárd forintot ért el.
Rézpiaci láz: jobb befektetés a réz, mint az arany vagy a Bitcoin?!
A réz, mint alapvető ipari fém, az utóbbi időszakban jelentős figyelmet kapott a befektetők körében. Az árfolyamok emelkedése és a piaci kereslet változásai számos tényezőre vezethetők vissza, amelyek közül kiemelkedik a zöld energia iránti növekvő igény és a geopolitikai események hatása.
Valami furcsát érzel? A szerencséd az! Heti pénzügyi horoszkóp március 31. – április 6. között
Valami bizsereg benned, amikor egy lottószelvényt nézel? Netán furcsa véletlenek kísérnek, mintha a pénz sarkon fordulna feléd? Nem vagy egyedül! A csillagjegyed most megmutatja, mikor érdemes kockáztatni, milyen történet vár rád, és honnan bukkanhat elő a nyerőszám – lehet az egy házszám, gyerekkori dátum vagy akár egy régi kabala!
Bitcoin: A digitális arany új reneszánsza inflációs időkben
Ahogy az infláció újra a gazdasági beszélgetések élére tör, egyre több befektető keres menedéket a pénzromlás ellen. A bizonytalan idők ellenére van egy digitális eszköz, amely az elmúlt évtizedben lenyűgöző teljesítményt nyújtott – és még mindig csak a története elején jár. Vajon a Bitcoin lehet a hosszú távú infláció elleni biztosíték?
Ön kapott kompenzációt a Wizz Air-től?
Utóvizsgálatot indított a Gazdasági Versenyhivatal (GVH) a Wizz Air-rel szemben. A légitársaság egy 2019-ben lezárt versenyfelügyeleti eljárás következményeként mintegy negyedmilliárd forint összértékű kompenzációs csomagot, illetve több konkrét intézkedést vállalt, amelyek végrehajtását a GVH Versenytanácsa kötelezően előírta a cégnek. A kötelezettségvállalás teljesítésének öt éves határideje lejárt, ezért a nemzeti versenyhatóság ellenőrzi az előírtak megvalósítását.
NAV: bevált az adategyeztetési eljárás
Az idén februárban elindított első adategyeztetések alapján bevált az újfajta eljárás, valamennyi megszólított adózó önként korrigálta korábbi hibáit, így mulasztási bírságot végül egyetlen esetben sem kellett kiszabni - tájékoztatta a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) vasárnap az MTI-t.
Kétmilliárd forintból létesített fröccsöntő üzemet a Trimetrik Kft. Székesfehérváron
Több mint 2 milliárd forintból építette meg központi termelőüzemét Székesfehérváron a vasúti és közúti járművekhez fröccsöntött műanyag alkatrészeket gyártó Trimetrik Kft. - közölte a székesfehérvári önkormányzat az MTI-vel.
Vágányépítés miatt módosul egyes pécsi és kaposvári vonatok menetrendje
Folytatódik a Ferencváros és Kelenföld állomás közötti 3. vágány építése Budapesten, emiatt hétfőtől április 30-ig - jellemzően hétköznapokon - módosul a pécsi és kaposvári InterCityk, valamint az S36-os járatok menetrendje - közölte a Mávinform a Facebook-oldalán.
Összehangolt európai fogyasztóvédelmi fellépés a gyermekek védelmében
Összehangolt európai fogyasztóvédelmi fellépés valósul meg a gyermekvédelemben, az európai uniós fogyasztóvédelmi hatóságokat, köztük a Gazdasági Versenyhivatalt (GVH) tömörítő Fogyasztóvédelmi Együttműködési Hálózat (Consumer Protection Cooperation Network - CPC) közös fellépést kezdeményezett egy, a gyermekek körében népszerű internetes játék gyártójával szemben, és közzétette a megbízható online játékkörnyezethez szükséges legfontosabb alapelveket - közölte a GVH pénteken az MTI-vel.
Romlott a gazdasági hangulatindex az EU-ban és az euróövezetben
Romlott a gazdasági hangulatindex az euróövezetben és az Európai Unióban márciusban az előző hónaphoz képest, miközben Magyarországon javult - derült ki az Európai Bizottság gazdasági és pénzügyi főigazgatóságának (DG ECFIN) pénteken ismertetett felméréséből.