Tarol az utazók körében a horvát tengerpart, de Olaszország is egyre népszerűbb

Júniusban még egy hajszállal Olaszország volt az első a legnépszerűbb úti célok listáján, júliusban viszont egyértelműen a horvát tengerpart vált a favorittá az utasbiztosítás szerződést kötők körében - írja közleményében a Bank360.hu.

Tarol az utazók körében a horvát tengerpart, de Olaszország is egyre népszerűbb

Ismét Horvátország a legnépszerűbb úti cél a nyáron, ezidáig ide kötöttek legtöbben utasbiztosítási szerződést a Bank360 kalkulátorán keresztül - írja közleményében a pénzügyi szakportál. Júniusban a déli szomszédaink még fej-fej mellett voltak Olaszországgal, sőt utóbbi egy hajszállal népszerűbbnek is bizonyult, de a július beköszöntével egyértelművé vált, hogy a horvát tengerpart a kedvenc. 

Júniusban az utasbiztosítási szerződések 17,44 százalékát valamelyik olasz városba kötötték a Bank360 látogatói. Ezt követi Horvátország 16,59 százalékkal, majd Görögország közel 11 százalékkal. Az öt legnépszerűbb desztinációba Spanyolország (8,80%) és Ausztria (4,29%) fért még bele júniusban. 

Az utazás célját tekintve a tengerparti nyaralások voltak jelentős többségben már a nyár első hónapjában is, 57 százalék volt az arány, városnézésre mindössze 31 százalék kötött utasbiztosítást. Üzleti útra, valamilyen extrém sportos kirándulásra vagy más céllal 12 százalék szerződött. Az utazás módját tekintve a repülő volt a legnépszerűbb, 55 százalék utazott így, az autót közel 32 százalék választotta. 13 százalék pedig busszal, vonattal, motorral vagy más módon közelítette meg az úti célját. 

A legtöbb biztosítást két főre kötötték meg a Bank360 oldalán keresztül, egy utazás átlagos hossza pedig 7,4 nap volt. Ez utóbbi több mint egy egész nappal haladja meg a tavaszi átlagot. Az egy biztosítottra jutó átlagos napidíj 881 forintra jött ki júniusban. A biztosítási szerződés megkötése és az elutazás dátuma között átlagosan 4,6 nap telt el; azoknak az aránya közel 10 százalék, akik az elutazás napján kötötték meg a biztosítást. 

Július: minden negyedik biztosítás a horvát tengerpartra szól

Július első két hetében jelentősen megugrott a Horvátországot választó utazók aránya az előző hónaphoz képest, minden negyedik utasbiztosítást a déli szomszédainkhoz kötötték a Bank360 látogatói. Júniushoz képest azonban Olaszország is népszerűbb úti céllá vált, a biztosítások 18,53 százalékát kötötték ide. A képzeletbeli dobogó harmadik fokára Görögország állhatott fel, akárcsak júniusban. A negyedik és ötödik helyen Spanyolország (5,57%), illetve Ausztria (3,66%) végzett, de arányaiban kevesebben kötöttek ide szerződést az utazók, mint a júliust megelőző hetekben. 

A tengerparti nyaralások aránya még tovább nőtt júliusban, 66,5 százalékra, városnézésre csaknem 25 százalék indult el külföldre. Az utazás módját tekintve fordulat történt júniushoz képest, többen indultak útnak autóval (45%), mint repülővel (42%), ami a többség által választott horvát tengerpart közelségével is magyarázható.

A biztosítottak száma júliusban átlagosan 2,3 fő volt, ami minimálisan meghaladja a júniusit, az utazás átlagos hossza pedig 7,5 napra jön ki. A biztosítás megkötése és az elutazás között átlagosan 4,1 nap telik el. Az egy biztosítottra jutó átlagos napidíj összege 867 forintra jött ki július első két hetében, ami valamivel alacsonyabb, mint a júniusi összeg. Az átlagos díj, amit egy szerződésre kifizetnek az utazók, 14 472 forint, a medián pedig 11 885 forint, ami azt jelzi, hogy a díjak többsége az alacsonyabb tartományba esik.

Csak egy vacsora ára a biztosítás díja a teljes nyaralásra

A Bank360 utasbiztosítás kalkulátora alapján egy kétfős, egyhetes horvátországi nyaralás, autós asszisztenciával is kiegészítve akár 10 ezer forint alatt is megúszható a biztosítást tekintve. 8-10 ezer forintos biztosítási díjért akár 100 millió forint is lehet az orvosi ellátásra vonatkozó térítés felső határa, poggyászkár esetén pedig 250-350 ezer forint között találhatunk megoldást.

Ha ennél magasabb térítési összegeket szeretnénk, akkor elérhető drágább biztosítás is, valamivel több, mint 16 ezer forintért. Ezért az összegért nincs felső határa az orvosi ellátásra vonatkozó térítésnek és egy esetleges poggyászkárra is 400 ezer forintnál húzza meg a felső határt a biztosító. Az autó asszisztenciának köszönhetően pedig a gépjármű is védve van, legyen szó balesetről vagy valamilyen váratlan meghibásodásról. Érdemes minden esetben kalkulálni a biztosítás megkötése előtt és a feltételeket is megnézni, hogy biztosan olyan biztosítási csomagot válasszunk az útra, ami az igényeinknek megfelel - tanácsolják a Bank360 szakértői. 

Minden eddiginél korábban átlépte a 15 millió főt a hazai vendégforgalom

Idén minden eddiginél korábban, már szeptember végén átlépte a vendégforgalom a 15 millió főt – derül ki a Nemzeti Turisztikai Adatszolgáltató Központ (NTAK) adataiból. A tizenötmilliomodik vendég belföldi utazó volt, aki a Pécs–Villány turisztikai térség egyik négycsillagos szállodájába jelentkezett be.
2025. 10. 07. 04:00
Megosztás:

A gázai helyzetről tárgyalt Vlagyimir Putyin és Benjámin Netanjahu

A közel-keleti helyzetről, egyebek között a gázai konfliktusról tárgyalt telefonon Vlagyimir Putyin orosz elnök és Benjámin Netanjahu izraeli miniszterelnök – közölte a Kreml hétfőn a honlapján.
2025. 10. 07. 03:30
Megosztás:

A nyolcadik legmelegebb volt az idei szeptember

A nyolcadik legmelegebb volt az idei szeptember a 20. század kezdete óta - közölte a HungaroMet Zrt. a Facebook-oldalán hétfőn.
2025. 10. 07. 03:00
Megosztás:

Te is 40 fokon mosod a ruhákat? Akkor jó nagy hülyeséget csinálsz!

Sok háziasszony úgy gondolja, hogy a 40 fokos mosás az arany középút: kíméletes a ruhákkal, mégis tisztít. Csakhogy ez a meggyőződés mára óriási tévedésnek bizonyult. A legfrissebb kutatások és szakértői tapasztalatok szerint a 40 fokon történő mosás sem a baktériumokat nem pusztítja el, sem a mosógépet nem kíméli hosszú távon. Sőt, a ruha sem lesz igazán friss és higiénikus.
2025. 10. 07. 02:00
Megosztás:

Nyugdíj melletti munkavégzés? Be kell jelenteni, vagy lehet fusizni?

Farkas András nyugdíjszakértő a közelmúltban felhívta a figyelmet arra, hogy társadalombiztosítási szempontból a nyugdíjas munkavállalókat nem szükséges bejelenteni. Felmerül azonban a kérdés: ez azt is jelenti, hogy az adóhatóságnál sem kell őket jelezni? Nézzük meg, mit mond erre a NAV!
2025. 10. 07. 01:00
Megosztás:

Minden eddiginél korábban átlépte a 15 millió főt a hazai vendégforgalom

Idén minden eddiginél korábban, már szeptember végén átlépte a vendégforgalom a 15 millió főt – derül ki a Nemzeti Turisztikai Adatszolgáltató Központ (NTAK) adataiból. A tizenötmilliomodik vendég belföldi utazó volt, aki a Pécs–Villány turisztikai térség egyik négycsillagos szállodájába jelentkezett be.
2025. 10. 07. 00:30
Megosztás:

Változik az orvosi beutalások rendszere! Így kell beutaltanod magad október 1-től

2025 október 1-jétől teljesen átalakul a szakorvosi beutalók rendszere Magyarországon. Ettől az időponttól kezdve minden szakorvosi vizsgálathoz kötelező lesz az elektronikus beutaló, azaz az eBeutaló használata, amelyet kizárólag az Elektronikus Egészségügyi Szolgáltatási Térben (EESZT) lehet kiállítani és rögzíteni. Nézzük, mit jelent mindez a gyakorlatban!
2025. 10. 07. 00:01
Megosztás:

Ez az 5 legjobb altcoin befektetés a 2025-ös altcoin szezonra

Ahogy közeleg a következő altcoin szezon, a tapasztalt befektetők már most keresik a legjobb kriptovalutákat, amelyek ötvözik a valós felhasználási eseteket, az erős tokenomikát és a növekedési potenciált.
2025. 10. 06. 23:00
Megosztás:

A Floki áttörése Európában: Elindult az első hivatalos FLOKI ETP!

A kriptovilág egyik legismertebb mém-tokenje újabb mérföldkőhöz érkezett: a FLOKI immár hivatalosan is belépett az európai tőzsdére. A Valour által indított új ETP-nek köszönhetően mostantól szabályozott keretek között is elérhető a Floki token – akár intézményi, akár kisbefektetők számára. Mit jelent ez a FLOKI és a kriptoeszközök jövője szempontjából? Cikkünkben részletesen bemutatjuk a lépés hátterét, jelentőségét és a potenciális következményeket.
2025. 10. 06. 22:30
Megosztás:

Fontos azonosító járhat le sok vállalkozásnál év végén

A pénzügyi piacokon aktív vállalkozásoknak minél előbb ellenőrizniük kell LEI (Legal Entity Identifier) kódjuk érvényességét – figyelmeztet a GS1 Magyarország. A jogi személyek számára kötelező, 20 karakteres azonosító nélkül nem végezhetők pénzügyi tranzakciók, például értékpapír-kereskedelem. A LEI kód egy évig érvényes, megújításának elmulasztása komoly működési fennakadásokat okozhat.
2025. 10. 06. 22:00
Megosztás:

Több mint 25,5 ezer érvényes magyar aláírás gyűlt össze a videojátékok megmentésére

Elegendő, több mint 25,5 ezer érvényes magyarországi aláírás gyűlt össze a videojátékok működőképes (játszható) állapotban hagyásáért indított európai polgári kezdeményezéshez.
2025. 10. 06. 21:30
Megosztás:

Október végéig tart a banki véradók hónapja

Október végéig tart a Jótett Bank - Banki véradók hónapja elnevezésű programsorozat, amelyre idén minden eddiginél több résztvevőt várnak - jelentették be a szervezők sajtótájékoztatón hétfőn Budapesten.
2025. 10. 06. 21:00
Megosztás:

Új fejezet a hazai szamócatermesztésben – lezárult a Veresi Paradicsom innovációs projektje

A Veresi Paradicsom Kft. vezetésével alakult konzorcium sikeresen befejezte „Speciális fényforrások alkalmazása különleges kertészeti és akvakultúrás termékek előállítására” című projektjét. A konzorciumnak sikerült nemcsak kidolgoznia, hanem ipari környezetben alkalmaznia is a folytontermő szamóca eddig ismert hazai termesztéstechnológiáján túlmutató, zárt termesztőberendezésben történő termesztéstechnológiáját.
2025. 10. 06. 20:30
Megosztás:

Megkezdődnek a tárgyalások az Alföldi Tej Kft. és a Magyar Állam között a tejipari vállalat felvásárlásáról

Megkezdődnek a tárgyalások az Alföldi Tej Kft. és a Magyar Állam között a tejipari vállalat felvásárlásáról.
2025. 10. 06. 19:30
Megosztás:

Így változik a háromgyermekes édesanyák jövedelemadózása!

Jelentős változás lépett életbe 2025 október 1-jétől a személyi jövedelemadózás területén. Azok az édesanyák, akik három gyermeket nevelnek vagy neveltek, mostantól élethosszig tartó teljes SZJA-mentességben részesülnek. Ez azt jelenti, hogy a munkával szerzett jövedelmük után nem szükséges személyi jövedelemadót fizetniük, függetlenül attól, hogy a gyermekek jelenleg kiskorúak-e, vagy már felnőttek. A legfontosabb tudnivalókkal kapcsolatban Szadai András adótanácsadó, a WTS Klient üzletágvezető partnere segít eligazodni.
2025. 10. 06. 19:00
Megosztás:

A 4iG és a magyar állam aláírta a védelmi ipari együttműködésükről szóló adásvételi szerződéseket

A Budapesti Értéktőzsdén is bejelentett tranzakcióval lezárultak a júniusban kötött előzetes megállapodást követő tárgyalások: a 4iG SDT Zrt. és az N7 Holding képviselői három adásvételi szerződést írtak alá, amelyekben véglegesítették Magyarország első, állami és magántőke bevonásával létrehozott védelmi ipari holdingvállalatának portfólióját, illetve meghatározták a jövőben a holdingon kívül működő vállalatok tulajdonosváltásának feltételeit.
2025. 10. 06. 18:30
Megosztás:

Magas RTP-jű online nyerőgépek: Játékok a profi ligában

Az online kaszinójátékok világában az RTP (Return to Player) mutató az egyik legfontosabb szempont, amit figyelembe kell venni a játékválasztásnál. Ez az érték százalékban fejezi ki, hogy hosszú távon mennyi pénzt fizet vissza a játék a befizetett összegből. Ha te is azok közé tartozol, akik szeretnék maximalizálni nyerési esélyeiket és professzionális megközelítést alkalmazni, akkor jó helyen jársz.
2025. 10. 06. 18:28
Megosztás:

A technikai elemzés nagy lejtmenetet jelez az ADA és a LINK esetében; Eközben a Digitap 5 000%-os nyereséget céloz meg, mint a világ első omni-bankja

A kriptopiac ismét pezseg – de nem azokból az okokból, amire sokan számítottak. A reflektorfény, amely korábban a Cardano (ADA) és a Chainlink (LINK) tokenekre irányult, most halványulni látszik, mivel mindkét jelentős altcoin figyelmeztető jeleket küld a technikai grafikonokon.
2025. 10. 06. 18:00
Megosztás:

NGM: fix 3 százalék a magyar kkv-knak

Hétfőtől hét termék egységesen 3 százalékos fix kamattal érhető el a hazai vállalkozások számára a Széchenyi Kártya Program keretében - közölte a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) az MTI-vel hétfőn.
2025. 10. 06. 17:00
Megosztás:

Rekordszint közelében a Bitcoin és Ethereum ETF-ek: Több mint 4,6 milliárd dollár áramlott be egy hét alatt

A hagyományos pénzügyi szektor egyre mélyebbre merészkedik a kriptovaluták világába: a múlt héten a Bitcoin- és Ethereum-alapú tőzsdén kereskedett alapok (ETF-ek) minden idők második legnagyobb heti tőkebeáramlását könyvelhették el. A több milliárd dolláros friss tőke nemcsak az intézményi bizalom erősödését jelzi, hanem azt is, hogy a kriptoeszközök fokozatosan a portfóliók alapköveivé válnak.
2025. 10. 06. 16:30
Megosztás: