Tavaly 1300 B+R parkoló épült a MÁV állomásmegújító programjában

Mintegy 1300 B+R (biciklizz és utazz) parkoló épült meg a MÁV állomásmegújító programjában 2021-ben - közölte a MÁV szombaton az MTI-vel.

Tavaly 1300 B+R parkoló épült a MÁV állomásmegújító programjában

Közleményük szerint a legforgalmasabb állomásokat érintő "50 megújuló állomás" program 2019-ben indult, ennek részeként tavaly tíz helyszínen fejeződtek be karbantartási és felújítási munkálatok, három helyszínen 100 P+R és 26 helyszínen 1298 B+R parkoló épült.
    
A vasúttársaság hangsúlyozta: kiemelt feladatként kezeli a személyszállítás szolgáltatási színvonalának emelését, aminek fontos eleme az állomási környezet szépítése, kulturáltabb utasforgalmi terek kialakítása.
    
A tavaly épült új B+R parkolók elhelyezkedéséről azt írták, Gyömrőn és Monoron 100-100, Pilisen 90, Kápolnásnyéken, Szolnokon és Vecsésen 80-80, Ceglédbercelen 68, Gárdonyban, Pestszentlőrincen, Velencén és Zebegényben 60-60, Agárdon, Alsógödön, Erdőkertesen, Farmoson, Fóton, Fótújfalun, Martonvásárban, Őrbottyánban 40-40, Ceglédbercel-Cserőn, Kisköre-Tiszahídnál, Monorierdőn, Nagymaroson, Sülysápon, Sződ-Sződligeten, Vicziántelepen pedig 20-20 kerékpártároló épült ki. Velencén további 18 kerékpártárolására alkalmas bontott támaszt is kihelyeztek. Pilisvörösváron 50, Ceglédbercelen 45, valamint Kisköre-Tiszahídnál 5 P+R parkoló is kiépült.
    
A vasúttársaság közölte, hogy a tervezetten 2023-ig tartó program keretében idén folyatódnak a karbantartási munkálatok. Bicske, Bicske alsón már megkezdődtek a peronépítési, térkövezési munkálatok, illetve 20 B+R parkoló és új utasbeálló is épül, Rákospalota-Kertvárosban szintén zajlik az utasbeálló kiépítése. Celldömölkön, Kőbánya alsón, Martonvásáron, Nagymaros-Visegrádon és Szobon is folyamatban van a felvételi épület felújítása, ezeket tervezetten szintén idén befejezik. Továbbá Felsőgödön 60 kerékpártárolót létesítenek, Vecsésen 35-40, Újszászon 29 P+R parkoló kiépítését is tervezik 2022-ben.
    
A MÁV múlt évi fejlesztéseivel kapcsolatban azt írta, a Sződ-Sződliget megállóhelyen felújították a felvételi épületet, a homlokzatot, és több más fejlesztés mellett megújult az utasváró is. Albertirsán a felvételi épület teljes homlokzata kapott új külsőt, új nyílászárókat építettek be, a gyalogos aluljáróba vezető két lépcsőkart újjáépítették és sok más újítás mellett állomás területe is megszépült.
    
Sülysápon felújították a felvételi épületet, az aluljárót és a peronokat, valamint kiépült a vagyonvédelmi rendszer is. Alsógalla, Felsőpakony, Ferihegy, Rákoskert, Rákospalota-Kertváros, Vác-alsóváros, Vecsés-Kertekalja és Vicziántelep megállóhelyeken a peronokon új padokat és hulladékgyűjtőket helyeztek ki, valamint új biztonságtechnikai rendszert építettek ki, továbbá Alsógallán, Rákospalota-Kertvárosban és Vicziántelepen is végeztek felújításokat - olvasható a közleményben.


MTMI Innovációs Műhely: 100 millió forintos támogatás a fiatalokat megszólító tudományos és innovációs kezdeményezéseknek

A Nemzeti Innovációs Ügynökség (NIÜ) koordinálásában, 100 millió forintos keretösszeggel elindult az MTMI Innovációs Műhely, amely a matematika, a természettudományok, a műszaki területek és az informatika iránt érdeklődő fiatalokat célozza; civil szervezetek és nonprofit vállalkozások nyújthatnak be pályázatot 100 százalékos támogatási intenzitású, vissza nem térítendő támogatásra.
2026. 08. 04. 15:00
Megosztás:

Sorra csökkentik a bankok a lakáshitelek kamatait, itt az újabb csatlakozó

Nem maradt magára az OTP a lakáshiteleknél a kamatcsökkentéssel, augusztustól újabb nagybank csatlakozott hozzá, és hamarosan mások is követhetik a példájukat – derül ki a BiztosDöntés.hu elemzéséből. Bár a lakáshitelezés csaknem 80 százalékát még mindig az államilag támogatott, maximum 3 százalékos kamatú kölcsönök teszik ki, a tisztán piaci hitelek ára is fontos. A kedvezményekre nem jogosultak mellett a megemelkedett ingatlanárak miatt kiegészítésként azoknak is szüksége lehet rájuk, akik Otthon Startot vagy CSOK Pluszt vesznek fel.
2026. 08. 04. 14:00
Megosztás:

Kiemelkedő árbevétel-növekedés és növekvő EBITDA jellemezte az ALTEO első félévét

Mintegy harmadával növelte árbevételét az ALTEO Csoport 2026 első félévében a bázisidőszakhoz viszonyítva. A kedvezőtlen piaci körülmények ellenére érdemben nőtt a vállalat EBITDA-ja is, melyet az átadott energiatároló rendszerek, a MOL-lal való szinergiák kihasználása, illetve a Körforgásos gazdálkodás szegmens növekedése okozott.
2026. 08. 04. 13:00
Megosztás:

A pozitív hírek miatt csökkentek a hozamok, folytatódott a jen erősödése

Az amerikai államkötvényhozamok hétfőn csökkentek, mivel az Iránnal kapcsolatos konfliktus enyhülésébe vetett remények nyomán mérséklődtek az olajárak, jóllehet a befektetők továbbra is annak kockázatát mérlegelik, hogy egy elhúzódó konfliktus esetén a Federal Reserve ismét kamatemelésre kényszerülhet.
2026. 08. 04. 12:00
Megosztás:

De-eszkalációra utaló jelek hajtották az amerikai tőzsdéket

Augusztus erős kezdést hozott az amerikai részvénypiacokon: a Dow Jones ipari átlag 1,3%-os növekedéssel történelmi zárócsúcsra emelkedett, míg az S&P 1,5%-kal, a Nasdaq pedig 2,1%-kal zárt magasabban, miután az Egyesült Államok és Irán közötti feszültség enyhülésére utaló jelek csökkentették az olajárakat.
2026. 08. 04. 11:00
Megosztás:

Optimista hangulatban indult a hét, rekordon zárt a BUX

Az európai részvénypiacok hétfőn emelkedéssel kezdték a hetet, és ismét történelmi csúcsaik közelébe kerültek, miután a globális kőolajárak meredek esése javította a befektetői hangulatot. A vezető kontinentális indexek közül a német DAX 1,6%-kal, a francia CAC 40 1,2%-kal, az olasz FTSE MIB pedig 1,3%-kal erősödött, miközben a londoni FTSE 100 0,1%-os mínuszban zárt, így a Stoxx 600 0,4%-os pluszban végezte a hét első napját.
2026. 08. 04. 10:00
Megosztás:

Meglepő eredmény: az USDC-utalás költsége 9%-ig ugorhat

Egy olasz jegybanki vizsgálat tíz nemzetközi fizetési útvonalon tesztelte az USDC-alapú pénzküldést. Az eredmények szerint maga a blokklánc olcsó és gyors, a teljes tranzakció azonban a fiat pénzek be- és kiváltása miatt egyes esetekben kifejezetten drága lehet.
2026. 08. 04. 09:00
Megosztás:

Zöld villanás a félelemben: az ATOM vezeti az altcoinok 24 órás visszavágását

Cosmos az élen, Avalanche és Cardano erős forgalommal követi, miközben az AI-, DeFi- és modulárisblokklánc-narratíva is vevőket talált. Aki ma hajnalban a legjobb kriptovaluta befektetés után kutatott, tíz zölden villogó jelöltet látott – de a számok mögött tíz egészen különböző történet húzódik.
2026. 08. 04. 08:00
Megosztás:

Az OMV Hungária határozatlan időre leállította autómosóinak működését

Az OMV Hungária határozatlan időre felfüggesztette valamennyi saját üzemeltetésű autómosójának működését az országot érintő rendkívüli energia- és vízügyi helyzetre tekintettel , döntés 130 autómosót - 73 gépi és 57 kézi mosót - érint - tudatta a budapesti székhelyű OMV Hungária Ásványolaj Kft. az MTI-vel hétfőn.
2026. 08. 04. 07:00
Megosztás:

Nyári lassulás a lakáspiacon, de a tavalyi szinthez közel maradt a forgalom

2026 júliusában országosan 9 292 lakóingatlan-adásvétel történt, a lakáscélú jelzáloghitelek várható szerződéses összege pedig elérte a 274 milliárd forintot a Duna House havi tranzakciószám-becslése és jelzáloghitel-előrejelzése szerint.
2026. 08. 04. 06:00
Megosztás:

Szlovéniában drágul a dízel, olcsóbb lesz a benzin

Szlovéniában keddtől drágul a dízel és a fűtőolaj, a 95-ös benzin ára viszont csökken az autópályákon és gyorsforgalmi utakon kívüli töltőállomásokon - közölte hétfőn az energiaügyi és infrastrukturális minisztérium.
2026. 08. 04. 05:00
Megosztás:

Munkavédelem kánikula idején: ezért ugrik meg a munkabalesetek száma nyáron

A nyári hónapokban nemcsak a hőmérő higanyszála, hanem a munkabalesetek kockázata is meredeken megugrik a munkahelyeken. A legtöbben kizárólag a kánikulát okolják, azonban WHC legfrissebb elemzése rávilágít: a szabadságolások, a tapasztalatlanabb helyettesítők belépése és a csúcsszezoni túlterheltség legalább ekkora veszélyforrást jelentenek. Éppen ezért a HR-szolgáltató a hazai és nemzetközi szakhatósági iránymutatásokra támaszkodva mutatja be, miért rejt halmozott kockázatokat a nyári időszak, és milyen tudatos HR- és szervezési lépésekkel garantálható a munkavállalók biztonsága a legforróbb hónapokban is.
2026. 08. 04. 04:00
Megosztás:

Hiába a beszakadás, duzzadó kínálattal és havi élénküléssel zárta a júliust a lakáspiac

Kettősség jellemezte a július a lakáspiacon. Az adatok első ránézésre visszaesést mutatnak, a háttérben azonban elsősorban bázishatás áll. Éves szinten ugyanis csökkent a kereslet, ám havi szintén pont fordított a helyzet. Egyebek mellett ez derül ki az ingatlan.com friss kereslet-kínálati összesítőjéből, amely a lakáspiac júliusi tendenciáit ismerteti.
2026. 08. 04. 03:00
Megosztás:

Vége a WC-papír gurigáknak! Új dolog jön helyette

Évtizedeken át természetesnek vettük, hogy amikor elfogy a WC-papír, egy üres kartonhenger marad utána.
2026. 08. 04. 02:00
Megosztás:

Kádár kockában laksz? Akkor van egy jó hírünk!

Az egyik legelterjedtebb itthoni épülettípus, a Kádár-kocka híresen rossz energiahatékonyságú, a VELUX Cégcsoport mintaprojektjei során átalakított épületek azonban maximálisan kielégítik a legmodernebb fenntarthatósági igényeket is.
2026. 08. 04. 01:00
Megosztás:

Nyitott piac, erős szabályok – Arie Yom-Tov szerint ez lehet Magyarország gazdasági fordulatának kulcsa

A külföldi befektetések ösztönzése és a gazdasági hatalom túlzott koncentrációjának megakadályozása nem egymást kizáró célok – véli Arie Yom-Tov izraeli üzletember és befektető. Sőt, a Kaboom Technologies alapítója szerint hosszú távon éppen az átlátható szabályozás, a tisztességes verseny és a stratégiai ágazatok megfelelő védelme teremti meg azt a kiszámítható környezetet, amelyet a felelős nemzetközi befektetők keresnek.
2026. 08. 04. 00:05
Megosztás:

Miért vált stratégiai kérdéssé a tanulók foglalkoztatása a hazai cégeknél?

A munkaerőpiac az elmúlt években jelentősen átalakult, és egyre több vállalat szembesül azzal, hogy a megfelelő szakember megtalálása napról napra nehezebb feladat. Ebben a helyzetben a fiatal, tanulmányai mellett dolgozni akaró munkaerő olyan tartalékot jelent, amelyet korábban sok cég alig vett figyelembe. Azonban a rugalmas, betanítható és motivált diákok bevonása mára komoly versenyelőnyt jelenthet azoknak a vállalatoknak, amelyek időben felismerik ebben a lehetőséget.
2026. 08. 03. 23:00
Megosztás:

Nőtt az Alteo Csoport árbevétele és EBITDA-ja az első fél évben

Mintegy harmadával növelte árbevételét az Alteo Csoport 2026 első félévében az előző év azonos időszakához viszonyítva. A kedvezőtlen piaci körülmények ellenére nőtt a vállalat kamatfizetés, adózás és értékcsökkenési leírás előtti korrigált eredménye (EBITDA) is, amit az átadott energiatároló rendszerek, a Mollal való szinergiák kihasználása, illetve a körforgásos gazdálkodás szegmens növekedése okozott - tájékoztatta a vállalat hétfőn az MTI-t.
2026. 08. 03. 22:00
Megosztás:

Kedvező nemzetközi hangulatban zárt történelmi csúcson a budapesti tőzsde

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 676,55 pontos, 0,46 százalékos emelkedéssel, 147 365,12 ponton, történelmi csúcson zárt hétfőn.
2026. 08. 03. 21:00
Megosztás:

A vagyonadó nem válthatja ki a vagyon­vissza­szerzést!

A Magyar Nemzeti Vagyonvédelmi és Visszaszerzési Hivatal felállásával új korszak kezdődik, de a Blochamps Capital szerint egy alapelvet már most ki kell mondani: a vagyonadó nem jelenthet sem jogi, sem politikai felmentést a jogellenesen megszerzett vagyonok vizsgálata alól, és hangsúlyosan tisztázandó, hogy a vagyonadó és a vagyonvisszaszerzés alig bír közös metszettel.
2026. 08. 03. 20:00
Megosztás: