Újabb rangos elismerésben részesült a szakmai szervezet

A MagyarBrands díj a legmegbízhatóbb és a legeredményesebb magyar márkákat értékeli. Elnyerése nemcsak a díjazottaknak tekintélyes elismerés, hanem döntéshozatalkor, mint a minőség védjegye jelentős segítséget nyújthat a fogyasztók és az üzleti élet szereplői számára egyaránt. Idén elismerésben részesült egyedüli logisztikai szakmai szervezetként a Magyar Logisztikai Egyesület (MLE) is.

A MagyarBrands program már másfél évtizede értékeli a legeredményesebb magyar vonatkozású márkákat. Az elismerés küldetése évek óta azonos: a vásárlók és az üzleti világ figyelmét ráirányítani a legsikeresebb hazai fogyasztói, üzleti vagy innovatív márkák termékeire, szolgáltatásaira. Ez évben az országos hírű díj odaítélőinek figyelmét a Magyar Logisztikai Egyesület (MLE) márkája, népszerű oktatásai, színvonalas rendezvényei, valamint a mindezekhez kapcsolódó integrált kommunikációs tevékenysége komplexen megragadta. Ezért a MagyarBrands zsűrije a szakmai szervezetet díjjal is elismerte.

Kiváló Fogyasztói Márka lett a Magyar Logisztikai Egyesület (MLE)

„Az eddigi tevékenységeink eredményeként és elismeréseként szakmai szervezetünk ez évben több jelentős kitüntetésben is részesült. Nemrég Business Superbrands, most pedig MagyarBrands díjat nyertünk. Utóbbit Kiváló Fogyasztói Márka kategóriában vehettünk át. Hálásan köszönjük kollégáinknak, tagjainknak, partnereknek és mindazoknak a közreműködőknek, akik hozzájárultak az elismerések elnyeréséhez! Ez a siker közös eredményünk, és izgatottan várjuk a jövő kihívásait!” – mondta Dr. Doór Zoltán, a Magyar Logisztikai Egyesület (MLE) elnöke.

A MagyarBrands program, a Business Superbarnds díjjal szemben kizárólag magyar márkákat értékel. Olyanokat, amelyek hazánkban jöttek létre vagy a létrejöttükben, az alapításukban magyarok vettek részt. Ennek a Magyar Logisztikai Egyesület (MLE), mint a hazai logisztikai élet aktív és közismert szakmai szereplője méltán tett eleget. Példaként elég csak megemlíteni a Logisztikai Évkönyvet, amelyből idén már a 30. megjelenése várható az MLE gondozásában. Ez egy több száz oldalas, több száz példányban nyomtatásban és digitálisan egyaránt megjelenő tanulmánygyűjtemény. Szerzői, valamint készítői az üzleti és a tudományos logisztikai világ jelentős szereplőiből tevődnek össze évről évre. Ráadásul tudományossága miatt az utánpótlás-nevelést is érdemben támogatja. Szakirodalomként nemcsak a felsőoktatási tanulmányokat, szakdolgozatok elkészítését, de a szakmai szervezet népszerű oktatásait is támogatja. Utóbbi közül a legnépszerűbbet, a Felsőfokú Logisztikai Menedzser képzést rendszerint éves szinten több száz hallgató abszolválja, amely szintén alátámasztja a Magyar Logisztikai Egyesület (MLE) jelentős munkásságát és elismertségét a hazai logisztikai életben.

Bizalmat teremt egy elismert elismerés

„A 2010-ben alapított MagyarBrands díj fő célja, hogy elismerje és támogassa a kiemelkedő teljesítményt nyújtó magyar márkákat. Mindig kivételes örömöt jelent számomra, amikor a MagyarBrands díjátadó gáláján a márkatulajdonosok – sikertörténeteik mellett – büszkén mesélnek arról, hogy vállalatuknál ez a szakmai elismerés miként növeli a fogyasztói lojalitást, a márkahűséget, a munkatársi elkötelezettséget” – emelte ki Dr. Serényi János, a MagyarBrands program elnöke, aki hozzátette, hogy személyes tapasztalataikat kutatások is alátámasztják. A vásárlók 38%-a szívesebben választ díjat nyert terméket*, és nemcsak nagyobb bizalmat szavaznak a szakmai elismerést elnyert márkáknak, de ez segíti a magasabb árak elfogadását** is.

A MagyarBrands díj odaítélése számszerűsíthető kritériumok alapján történik, mely szempontokat egy önkéntes, független szakértőkből álló bizottság döntése egészít ki. Többek között ennek is köszönhető országos elismertsége. Kiváló Fogyasztói Márka több ezer esélyes közül mindössze 350 lehet Magyarországon. A kiválasztáshoz szükséges kritériumoknak a több évtizedes múlttal rendelkező szakmai szervezet példátlan módon tett eleget. Mindezzel pedig a Magyar Logisztikai Egyesület (MLE) kiérdemelte azt, hogy 2024-ben MagyarBrands elismerésben részesüljön.

* Nielsen
** McKinsey


Fesztiválok, strandbüfék, fagylaltozók a célkeresztben – az NKFH nyári ellenőrzései már az első hónapban komoly hiányosságokat tártak fel

Az idei nyári kiemelt élelmiszerlánc-ellenőrzés első időszakában a Nemzeti Kereskedelmi és Fogyasztóvédelmi Hatóság (NKFH) munkatársai országosan 585 vendéglátóhelyet ellenőriztek a kormányhivatalokkal közösen, ami közel 21 százalékos növekedést jelent az előző év azonos időszakához képest.
2026. 07. 30. 13:00
Megosztás:

A Visa rákapcsol a stabilcoinokra

A Visa 11,6 milliárd dolláros negyedéves bevétel mellett jelentősen kibővítette blokklánc- és stabilcoin-stratégiáját. A fizetési óriás már nem csupán kriptoeszközök elszámolását akarja támogatni: olyan teljes infrastruktúrát épít, amelyen keresztül a bankok stabilcoint bocsáthatnak ki, digitális tárcákat kezelhetnek és programozható fizetési szolgáltatásokat indíthatnak.
2026. 07. 30. 12:30
Megosztás:

A Fed döntése átírhatja a forint kilátásait

A forint az első félévben kedvező időszakot élt át. A választások utáni optimizmus, amelyet a fiskális fegyelem erősítésének és a költségvetési hiány csökkentésének ígérete táplált, némi hullámzás mellett továbbra is a 360 EUR/HUF-os szint közelében tartja az árfolyamot. Ez – a kedvező júniusi inflációs adatokkal (1,7%) együtt – lehetőséget adott a Magyar Nemzeti Banknak (MNB), hogy júliusban 5,75 százalékra csökkentse az irányadó kamatlábat.
2026. 07. 30. 12:00
Megosztás:

„Aki ma csak a Google-re optimalizál, az a múltnak dolgozik”

Interjú Kovács Endre GEO-szakértővel, a Marketing Kalkulátor vezetőjével arról, hogyan kerülhet be egy magyar cég a ChatGPT és a Google AI válaszaiba
2026. 07. 30. 11:35
Megosztás:

Új vezérigazgató-helyettessel bővül az MBH Bank felsővezetése

Az MBH Bank Igazgatósága Dr. Ákos Tamást nevezte ki az MBH Bank standard kiszolgálásért felelős üzleti vezérigazgató-helyettesévé. Dr. Ákos Tamás az elmúlt 12 évben a CIB Bank Retail Divízióját vezette vezérigazgató-helyettesi pozícióban és tagja volt a CIB Bank Igazgatóságának.
2026. 07. 30. 11:00
Megosztás:

Erste Csoport: Erős működési teljesítmény, stratégiai előrelépés Lengyelországban

Az Erste Csoport 2026 első félévében tovább erősítette stratégiai pozícióját Közép-Európa vezető pénzügyi szolgáltatójaként, és javította valamennyi kulcsfontosságú teljesítménymutatóját. Az Erste Csoport nemrég megvásárolt lengyel leánybankjának konszolidációja jelentősen hozzájárult a bankcsoport első féléves eredményeinek növekedéséhez. A konszolidáció hatását kiszűrve is a számok azt mutatják, hogy a Csoport organikus növekedési lendülete továbbra is erős és töretlen.
2026. 07. 30. 10:00
Megosztás:

A belváros új luxuscikke nem a lakás, hanem a parkolóhely

Néhány éve még természetesnek tűnt, hogy esténként pár perc keresgélés után mindenki talál parkolóhelyet a lakása közelében. Mára ez Budapest számos kerületében inkább szerencse kérdése, és több vidéki nagyvárosban is egyre nehezebb az utcai parkolás. Miközben folyamatosan nő az autók száma Magyarországon, a közterületi parkolóhelyeké alig változik, így a saját garázs vagy autóbeálló már nemcsak kényelmi szolgáltatás, hanem komoly értéket képviselő ingatlanelemmé vált – derül ki a zenga.hu legfrissebb elemzéséből.
2026. 07. 30. 09:00
Megosztás:

Félidőhöz érkezett a jubileumi Művészetek Völgye – még öt napig tart a kulturális ünnep

Több ezer program, teltházas koncertek, inspiráló beszélgetések, színházi előadások, kiállítások és pezsgő utcák – félidőhöz érkezett a 35. Művészetek Völgye.
2026. 07. 30. 08:34
Megosztás:

A Fed változatlanul hagyta az irányadó dollárkamatot

Az amerikai jegybank szerepét betöltő Federal Reserve (Fed) a piaci várakozásoknak megfelelően nem változtatott az irányadó dollárkamat 3,50-3,75 százalékos célsávján a szerdán végződött kétnapos monetáris politikai ülésén.
2026. 07. 30. 08:05
Megosztás:

77%-kal többen érdeklődtek idén kínai autók iránt, mint tavaly

Látványosan terjeszkednek a kínai autómárkák a hazai használtautó- és újautó-piacon a Használtautó.hu legfrissebb, 2026 első félévére vonatkozó statisztikái szerint. 2025 azonos időszakához képest több mint 77%-kal emelkedett a kínai modellek iránti érdeklődések száma*, miközben a kínálatuk csaknem megduplázódott. A márkák rangsorát továbbra is az MG vezeti, azonban a BYD, az OMODA és a JAECOO is látványos növekedést ért el a magyar vásárlók körében.
2026. 07. 30. 07:00
Megosztás:

A Bolt a világon elsőként teszi elérhetővé a ChatGPT-n keresztüli fuvarfoglalást – már Magyarországon is elérhető a funkció

A Bolt mostantól a ChatGPT-n keresztül is elérhető, így a világon elsőként teszi lehetővé, hogy az utasok mesterséges intelligencia segítségével rendeljenek fuvart. A szolgáltatás egy időben indul el az Európai Unióban, az Egyesült Királyságban, Svájcban, Norvégiában, Ukrajnában és Azerbajdzsánban, vagyis minden olyan piacon, ahol a Bolt jelen van. Az integráció révén a Bolt szolgáltatásai első alkalommal válnak elérhetővé a ChatGPT 900 millió felhasználója számára.
2026. 07. 30. 06:00
Megosztás:

Az LG Electronics 600 kW-os hűtőfolyadék-elosztó egysége megszerezte az NVIDIA tanúsítását

Az LG Electronics (LG) 600 kW-os hűtőfolyadék-elosztó egysége (Coolant Distribution Unit, CDU) hivatalos NVIDIA-tanúsítást szerzett. Ez a mérföldkő igazolja az LG folyadékhűtési megoldásainak és hőmenedzsment-technológiájának megbízhatóságát és hatékonyságát az NVIDIA AI- infrastruktúrákra vonatkozó szabványainak megfelelően, támogatva a vállalat további terjeszkedését az AI-adatközpontok hűtési piacán.
2026. 07. 30. 05:00
Megosztás:

Intrum: erősödött a magyarok fizetőképessége a második negyedévben

Erősödött a magyarok fizetőképessége idén a második negyedévben, a lakosság pénzügyi helyzetét jelző Intrum fizetőképességi index negyedéves összevetésben 55 százalékkal, az előző év azonos időszakához képest csaknem 85 százalékkal nőtt, átlagos értéke 25,4 pont volt - közölte az Intrum követeléskezelő a GKI Gazdaságkutató Zrt.-vel közös felmérése alapján szerdán az MTI-vel.
2026. 07. 30. 04:00
Megosztás:

Szépen nőtt az INA nyeresége az első fél évben

Az INA horvát olajipari vállalat 150,9 millió euró nyereséget ért el 2026 első fél évében, ami 95,5 millió euróval, 172,4 százalékkal több az egy évvel korábbinál.
2026. 07. 30. 03:00
Megosztás:

Elfogadták a rendeletet! A 13. havi nyugdíj így alakul 2027-ben

Fontos döntés született a nyugdíjasok jövőbeni ellátásáról: a hatályos jogszabályok alapján 2027-ben is megmarad a teljes összegű 13. havi nyugdíj.
2026. 07. 30. 02:00
Megosztás:

Ennyi lesz a cukor, az étolaj, a liszt és a tojás ára augusztustól

Négy alapvető élelmiszer, amely szinte minden magyar háztartás bevásárlólistáján szerepel – mégis egészen eltérő irányban változik az áruk.
2026. 07. 30. 01:00
Megosztás:

Bezárja romániai üzemét az amerikai Joyson Safety Systems autóipari cég

Bezárja a Zsibón (Jibou) működő üzemét az amerikai autóipari biztonsági rendszereket fejlesztő és gyártó Joyson Safety Systems - írja a profit.ro a Szilágy megyei munkaerő-elhelyező ügynökség (AJOFM) közleménye alapján.
2026. 07. 30. 00:05
Megosztás:

Közel 1 milliárd forintot fizetett aszály miatti kárigényekre a Groupama

Az idén már majdnem 1 milliárd forintot fizetett ki a gazdák aszály miatti kárigényeire a Groupama Biztosító, de más időjárási szélsőségek is okozhatnak jelentős veszteségeket a mezőgazdaságban - közölte a biztosítótársaság az MTI-vel szerdán.
2026. 07. 29. 23:00
Megosztás:

Ezüst: újabb buborék vagy történelmi lehetőség? Mit tanít az elmúlt 50 év?

Az ezüst ára jelenleg körülbelül 60 dollár unciánként, ami mintegy 50%-kal alacsonyabb az idei januári csúcsnál. A befektetők legnagyobb kérdése, hogy a mostani visszaesés egy újabb, hosszú medvepiac kezdete-e, mint 1980-ban vagy 2011-ben, vagy csupán egy átmeneti korrekció egy továbbra is erős emelkedő trendben.
2026. 07. 29. 22:00
Megosztás:

Nyomás alatt a Bitcoin: kamatdöntés és szabályozási bizonytalanság rázza a piacot

A Bitcoin árfolyama kedden 63 000 dollár közelébe esett, ami tíznapos mélypontot jelent. A piacot egyszerre több tényező is negatívan befolyásolta: a technológiai részvények gyengélkedése, a Federal Reserve közelgő kamatdöntése és az amerikai kriptoszabályozás körüli bizonytalanság.
2026. 07. 29. 21:00
Megosztás: