Változatos színházi előadások és legendás zenészek a 33. Művészetek Völgyében

Legendás zenészekkel és közönségkedvenc színházi produkciókkal bővült a már bejelentett Művészetek Völgye program.

Változatos színházi előadások és legendás zenészek a 33. Művészetek Völgyében

Július 19. és 28. között a fesztivál ezúttal is minden nap különleges előadásokkal készül a Színház Színpadon és a Színház Színpad Templom helyszínen, a Cirque du Tókertben pedig olyan neves előadók lépnek színpadra, mint Zorán, Kern András, Falusi Mariann, Bródy János vagy Dés László, aki ezúttal is kivételes vendégekkel érkezik. 

Igazi legendákkal találkozhat a közönség idén nyáron is a vigántpetendi Cirque du Tókertben, ahol a csillagok fénye alatt, a természet ölelésében élvezhetik a koncerteket. Tavalyi nagysikerű völgyes debütálása után idén ismét felcsendülnek Zorán slágerei Kern András Te majd kézen fogsz… című estjével érkezik Falusi Mariannal, Dés László pedig Básti Juli, Tóth Vera és Wunderlich József társaságában lép majd színpadra.

A Budapest Bár is igazi sztárparádéval készül a Völgyre, hiszen Kiss Tibor, Németh Juci, Rutkai Bori, Keleti András, Mező Misi és Tóth Vera is velük tart majd. Bródy János életműve esszenciáját mutatja majd a legkorábbi dalaitól a legújabbakig, míg a Csík zenekar ezúttal Presser Gáborral kiegészülve hozza slágereit. A Cirque du Tókert színpadán egy igazi vérpezsdítő musical is helyet kap, itt mutatják majd be a farmer atyjáról szóló Lévi Story! – A Farmerkirályt.

A Művészetek Völgye az ország legnagyobb összművészeti fesztiválja, ahol a könnyűzenétől kezdve a jazzen és a világzenén át a komolyzenéig mindenféle műfaj rajongója megtalálhatja számítását, ahogy az irodalomkedvelő, családi programokra vágyó, vagy éppen színházba járó közönség is.

A fesztiválon két helyszínen, a Színház Színpadon és a Színház Színpad Templomban a látogatók minden nap más és más előadásokat nézhetnek meg Taliándörögdön, az ország különböző társulatainak előadásában. 

Művészetek VölgyeA Vígszínház a Szélvész után is szép vagy monodrámával érkezik, az Orlai Produkciótól a Múvilávot láthatják majd a fesztiválozók Trokán Nóra és Klem Viktor főszereplésével, valamint a Dante: Pokol című darabot Gyabronka József előadásában. Az Art-Színtér az Ő meg Ő című darabját mutatja be a Völgyben Kerényi Miklós Máté, Szendy Szilvi és Gombos Judit szereplésével. A Nézőművészeti Kft. a Pánik, avagy férfiak az idegösszeomlás szélén előadással a Delta Produkció pedig Szabó Győző és Rezes Judit Loveshake című színházi duettjével érkezik. 

A Kálloy-Kálid-Gáspár trió a S.Ö.R. (Shakespeare Összes Rövidítve) sikerén felbuzdulva ezúttal a G.Ö.R.CS.-öt (Gondviselő Összes Regéi és Cselekedetei) viszi színpadra. A Frissfotó Produkció színeiben Ónodi Esztert és Juhász Gábort hallhatja majd a közönség, a Film-zene című előadással. A Carson Coma zenéje is megelevenedik a színházban Gáspár András, illetve az ÁSZ Drámaiskola A szérum című darabjában.

A Művészetek Völgye a Cirque du Tókert és a Színház Színpad, valamint a Színház Színpad Templom újonnan bejelentett programjai mellett a POKET zsebkönyvek udvara irodalmi előadásáiból is kínál ízelítőt. A Vecsei H. Miklós és csapata által megálmodott vigántpetendi helyszínen olyan, gyakran zenés irodalmi műsorokkal készülnek a fesztiválozóknak, mint a Füst a szemében című Cseh Tamás-est, ahol Vecsei H. Miklós Szabó Balázzsal lép majd fel, vagy Kollár-Klemencz László önálló estje. Wunderlich József és Bach Kata itt mutatja be a POKET versantalógiákból készült új, zenés darabját, de visszatér a Kártyajáték is Beck Zolival. Sokak kedvence, A kis herceg Csorba Lócival és Vecsei H. Miklóssal elevenedik meg. 

A Művészetek Völgye Fesztivál idén július 19. és 28. között vár mindenkit Kapolcsra, Taliándörögdre és Vigántpetendre, ahol a most bejelentett előadókon túl már biztosan velünk lesz még a Panoráma Színpadon fellépő 30Y, a Bëlga, Beton.Hofi, az Elefánt, a Parno Graszt, a Platon Karataev és a Punnany Massif is.

További információkért és bérletekért irány a www.muveszetekvolgye.hu oldal. 

Erős szélre figyelmeztet a katasztrófavédelem

A meteorológiai előrejelzések szerint a Dunántúlon és az északkeleti országrészben viharos szél várható - közölte Mukics Dániel tűzoltó alezredes az MTI-vel vasárnap. A MÁV-csoport tájékoztatása szerint az extrém erejű szél miatt a Balaton környékén fakidőlések, felsővezetéki hibák nehezítik a vasúti forgalmat.
2026. 02. 15. 11:00
Megosztás:

Megérkezett a biztosítók levele: hamarosan indul a lakásbiztosítási kampány

Fontos dátum közeleg: márciusban már harmadik alkalommal indul el a lakásbiztosítási kampány, amely során az ügyfelek a szerződés évfordulójától függetlenül válthatnak biztosítást. Az ezzel kapcsolatos tájékoztató levelet február közepéig kellett kiküldenie a biztosítóknak. A Bank360 szakportál összefoglalta, hogyan érdemes felkészülni a kampány előtt az ügyfeleknek, ha váltani szeretnének.
2026. 02. 15. 10:00
Megosztás:

Nem csak a kamatok csökkennek, a futamidők is nyúlnak a személyi kölcsönöknél

A közelmúltban újabb nagybank hosszabbította tíz évre a maximális futamidőt a személyi kölcsönénél, így is növelve az ügyfelek mozgásterét – hívja fel a figyelmet a BiztosDöntés.hu pénzügyi szakújságírója. Ennek nyomán számítani lehet arra, hogy a közeljövőben még több szolgáltató tolja majd kijjebb a maximális futamidőt – és persze folytatódik az intenzív kamatverseny is a személyi kölcsönöknél.
2026. 02. 15. 09:00
Megosztás:

Az új KRESZ-ben kiemelt figyelmet kapnak a fogyatékossággal élők

A fogyatékossággal élőket képviselő szervezetekkel folytatódott pénteken az új KRESZ-szabályok egyeztetése. Az Építési és Közlekedési Minisztérium (ÉKM) széleskörű társadalmi és szakmai egyeztetések keretében tekinti át az új KRESZ tervezetét, valamint az arra beérkező észrevételeket - közölte a tárca szombaton az MTI-vel.
2026. 02. 15. 07:00
Megosztás:

Nagy-Britannia repülőgéphordozó-flottát telepít az Atlanti-óceán északi vizeire

Nagy-Britannia repülőgéphordozó-flottát telepít az Atlanti-óceán északi vizeire - jelentette be Keir Starmer brit miniszterelnök szombaton.
2026. 02. 15. 06:00
Megosztás:

Ásványvizeket hívtak vissza

Az AVE Ásványvíz Gyártó és Forgalmazó Kft. és Magyarvíz Kft. visszahívta egy-egy ásványvizét - Mikrobiológiai nem megfelelőség miatt közölte a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) pénteken az MTI-vel.
2026. 02. 15. 05:00
Megosztás:

Éledezik a lakáspiac: növekvő érdeklődés, bizakodó ingatlanértékesítők

Ha az adásvételekben egyelőre nem is mutatkozik meg az egy évvel korábbi ingatlanpiaci fellendülés, az érdeklődések száma már emelkedést mutat, és az ingatlanértékesítők is optimistábban tekintenek 2026-ra - derül ki a zenga.hu ingatlanértékesítők körében végzett felméréséből.
2026. 02. 15. 04:00
Megosztás:

A krőzusadóval okkal azonosul a társadalom, de a valóság józanabb kivitelezést követel

Tényleg a budai belső kerületek lakói lesznek az új vagyonadó célkeresztjében? A Blochamps elemzése szerint az egymilliárdos „gazdag-küszöb” ma már nem a kivételes vagyont jelöli, sokkal inkább az elmúlt évtized inflációját és ingatlanár-robbanását tükrözi. Ráadásul a matek sem jön ki: A Blochamps szerint az 1%-os vagyonadó optimista becsléssel is legfeljebb 170 milliárd forintot hozhatna. Eközben nemzetközi példák jelzik: a tisztán vagyonadó bázisú beszedési törekvések hatékonytalanságuknál fogva alkalmatlanok arra, hogy elérjék a politikai céljaikat, a dúsgazdagok „krőzusadó” általi arányosabb közteherviselését.
2026. 02. 15. 03:00
Megosztás:

Törvényi döntés, ha cigit sodorsz házilag

Sokan gondolják úgy, hogy a házilag sodort cigaretta kevésbé szabályozott terület, mint a bolti dobozos termékek világa. A valóság azonban az, hogy Magyarországon a dohánytermékekre vonatkozó jövedéki szabályozás a saját célra sodrókat is érinti. Egy aprónak tűnő félreértés komoly pénzbírsághoz vagy akár eljáráshoz is vezethet.
2026. 02. 15. 02:00
Megosztás:

Elfogadták a törvényt – így számolják a nyugdíjat a jövőben

Megszületett a döntés: a jogalkotó részletesen rögzítette, milyen szabályok alapján számítják ki az öregségi nyugdíjat a jövőben. Bár a törvényi szöveg első olvasásra bonyolult és nehezen átlátható, a lényeg néhány alapelvre egyszerűsíthető. Összefoglaltuk közérthetően, mitől függ a nyugdíj összege, milyen jövedelmek számítanak bele, és hol vannak a legfontosabb korlátok.
2026. 02. 15. 01:00
Megosztás:

Ezekkel a számokkal nyerhettél az ötös lottón!

A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 7. héten megtartott ötös lottó és Joker számsorsoláson a következő számokat húzták ki:
2026. 02. 15. 00:05
Megosztás:

Ethereum derivatív „reset”: 80 millió ETH tűnt el a nyitott pozíciókból

Látványos tőkeáttétel-leépítés zajlik az Ethereum piacán. Az elmúlt 30 napban több mint 80 millió ETH-val csökkent a nyitott érdekeltség (open interest) a vezető kriptotőzsdéken, ami egyértelműen a derivatív piac „lehűlésére” utal. A folyamat nem egyetlen platform sajátossága, hanem átfogó, piaci szintű jelenség.
2026. 02. 14. 23:00
Megosztás:

Az IMF egyszerűsítette az Ukrajnának szánt új finanszírozási program feltételeit

A Nemzetközi Valutaalap (IMF) egyszerűsítette az Ukrajnának szánt új, kiterjesztett finanszírozási program (EFF) feltételeit - jelentette be Julija Szviridenko ukrán miniszterelnök szombaton.
2026. 02. 14. 22:00
Megosztás:

Elon Musk pénzügyi szuperappot épít: Közel az X kripto- és részvénykereskedési rajtja

Elon Musk egyre közelebb kerül ahhoz, hogy az X platformot teljes értékű kripto- és részvénykereskedési szuperappá alakítsa. Az X Money jelenleg belső tesztelés alatt áll, a nyilvános béta pedig akár 30–60 napon belül elindulhat – ezzel 2026 tavaszán élesedhet a platform pénzügyi funkcióinak első hulláma.
2026. 02. 14. 21:00
Megosztás:

15%-ot ugrott a Solana Company részvénye: intézményi hitelezési modell indul a stakelt SOL-ra

Erőteljes ralit produkált a Solanához köthető részvény, miután a vállalat új, intézményi szintű hitelezési konstrukciót jelentett be a stakelt SOL fedezetére. A piac pozitívan reagált arra a lehetőségre, hogy a cégek likviditást szabadíthatnak fel treasury-állományaikból anélkül, hogy el kellene adniuk digitális eszközeiket.
2026. 02. 14. 20:00
Megosztás:

Ethereum tokenforradalom: Új szabványok nyitják meg a digitális eszközök következő korszakát

Az Ethereum ökoszisztémája új szintre lépett a folyamatosan fejlődő token-szabványoknak köszönhetően. Az ERC-20, ERC-721 és az egyre nagyobb figyelmet kapó ERC-6551 olyan technikai keretrendszereket biztosítanak, amelyek a decentralizált pénzügyektől (DeFi) a gamingig és a digitális identitásig számos területen formálják át a blokklánc-használatot.
2026. 02. 14. 19:00
Megosztás:

Fordulópont a Fednél: Az XRP bekerülhet a globális banki kockázati modellbe

Új korszak kezdődhet a kriptodevizák intézményi megítélésében. Az amerikai jegybank szerepét betöltő Federal Reserve friss javaslata szerint a digitális eszközök – köztük az XRP – önálló kockázati kategóriát kaphatnak a banki szabályozási keretrendszerben. A lépés alapjaiban formálhatja át, hogyan mérik és kezelik a nagy pénzügyi intézmények a kriptoeszközök kockázatát.
2026. 02. 14. 18:00
Megosztás:

Cél az 5 milliós foglalkoztatás

További 300 ezer új munkahely létrehozását és az 5 milliós foglalkoztatás elérését jelölte meg célként Orbán Viktor miniszterelnök az évértékelő beszédében szombaton Budapesten.
2026. 02. 14. 17:00
Megosztás:

Korábbi Ripple CTO: Esélytelen a Lopott XRP Visszaszerzése – Itt a Kemény Valóság

Hiába reménykedtek a károsultak: a lopott XRP nem szerezhető vissza az XRP Ledgeren. David Schwartz, a Ripple korábbi technológiai igazgatója egyértelművé tette, hogy az úgynevezett „Clawback” funkció nem alkalmazható az XRP tokenre. A friss biztonsági incidens ismét rávilágított a decentralizált blokklánc-hálózatok egyik legfontosabb – és sokak számára fájdalmas – sajátosságára: a tranzakciók véglegességére.
2026. 02. 14. 16:00
Megosztás:

A fedőmatracról alkotott tévhitek és valóság

Eszedbe jutott már valaha, miért akad annyi félreértés a fedőmatracok körül? Gyakori, hogy az emberek valamilyen csodaszerként tekintenek ezekre az alvássegítőkre, mások pedig teljesen feleslegesnek tartják őket. A valóság azonban – mint oly sok esetben – valahol középen van.
2026. 02. 14. 15:00
Megosztás: