Védelem alá került a szegedi Körtöltés menti erdők
A rendelet szerint az erdő folyamatos karbantartásáról a tulajdonosnak kell gondoskodnia, felújítása - a tájkarakter megőrzése és a biodiverzitás védelme érdekében - szakaszosan történhet, a tarvágás tilos.
A döntést a településkép megőrzése mellett azzal indokolták, hogy a töltések melletti összefüggő, nagyobb erdőterületek értékes természetes állapotú zöldfolyosót képeznek, fontos szerepet játszanak a klímaváltozás hatásának csökkentésében, valamint a levegőminőség javításában, elsősorban a porszennyezettség csökkentésében.
Nagy Sándor (Momentum) városfejlesztési alpolgármester a vita során kifejtette, az oktatási beruházás 100 méterre a tervezett helyszíntől, szintén állami tulajdonú, 3,3 hektáros, üres területen, az erdő kivágása nélkül megvalósítható.
Tápai Péter, a Fidesz közgyűlési frakciójának vezetője hangsúlyozta, a körtöltés mentén található kicsi facsoportok helyett Szeged levegőjének javításához sokkal nagyobb erdőkre lenne szüksége. Ehhez a területet a kormányzat fölajánlotta a város számára.
A közgyűlés döntött arról, hogy értékesítik az öt éve használaton kívüli belvárosi parkolóház és a hozzá kapcsolódó 13 szobás panzió épületegyüttesét. Az ingatlanra a licit 273 millió forintról indulhat.
Az önkormányzat az idei költségvetésből 100 millió forintot fordít a villamospálya és a felsővezeték korszerűsítésére, jövőre pedig 169 millió forintból javítják ki a 4-es villamosvonal Dugonics tér és Szivárvány kitérő közötti szakaszát, valamint előkészítik a 3/3F vonal egy részének rekonstrukcióját.
Elfogadták a Szegedi Közlekedési Társaság hároméves fejlesztési tervét is: egymilliárd forintból 26 trolibuszt újítanak fel 2026-ig.