Viharfelhők gyülekeznek a tőzsdék felett
2021. 09. 20. 15:30
A héten a magyar és az amerikai jegybank is ülésezik. Mind a kettő izgalmas számunkra.
Az előbbi esetében jön az inflációs jelentés, és egyre többen gondolják azt, hogy marad a kamatemelési ciklus, csak esetleg alacsonyabb lépésközzel. Az utóbbi esetében pedig a mennyiségi lazítás visszavételével kapcsolatban lehetünk majd okosabbak. Ugyanakkor az EKB-tól olyan hírek szivárogtak ki, hogy egy eddig nem publikált modell szerint a korábban gondoltnál egy évvel hamarabb kell megkezdeni a kamatemelési ciklust. S akkor még nem is beszéltünk az Evergrande Group agóniájáról, ami bezúzhatja Kína pénzügyi rendszerét, s ami nyilván a világgazdaságra is kihatással lenne. Hogy miért nincs egyelőre nagyobb hatása? Azért, mert a befektetők (és mi is) azt gondolják, hogy a kínai kormány a megfelelő időpontban be fog avatkozni, és megmenti a céget a nagyobb bajok elkerülése végett. Nagy valószínűséggel nem akar egy kínai Lehman Brothers sztorit hagyni kibontakozni.
Az általános negatív hangulatban az EURHUF árfolyama az 50 és 100 napos mozgóátlagokig emelkedett, jóval nagyobb mértékben, mint pl. a cseh korona vagy a lengyel zlotyi. Talán ezek a szintek egyelőre megálljt parancsolnak az áremelkedésnek, a forint gyengülésének.
Az általános negatív hangulatban az EURHUF árfolyama az 50 és 100 napos mozgóátlagokig emelkedett, jóval nagyobb mértékben, mint pl. a cseh korona vagy a lengyel zlotyi. Talán ezek a szintek egyelőre megálljt parancsolnak az áremelkedésnek, a forint gyengülésének.
Magyar fejlesztésű applikáció segít összekötni a segíteni vágyókat a jó ügyekkel
Az önkéntesek nemzetközi napján, december 5-én startol a BuzzGo, egy ingyenes, hazai fejlesztésű alkalmazás, amely megkönnyíti az önkéntes munkák megtalálását és szervezését. Az app célja, hogy a jó szándék találkozzon a valódi szükséglettel. A Családokért Alapítványnak köszönhetően létrejött felület összeköti a segíteni vágyókat az önkéntes munkát hirdető szervezetekkel, intézményekkel, támogatva ezzel a közösségi összefogást.
Feloldotta a kriptozárat a REVOLUT – újra pénzhez juthatnak a magyar felhasználók!
Meglepetésszerű enyhítéssel rukkolt elő a Revolut: ismét eladhatóvá váltak a bent ragadt kriptók mind a Revolut, mind a Revolut X felületén – noha új tokent továbbra sem lehet vásárolni, a szolgáltató fenntartja a korlátozásokat - számolt be a revb.hu portál.
Hétfőtől megvásárolhatóak a 2026-os éves autópálya-matricák
Hétfőtől elérhetőek lesznek a 2026-ra érvényes éves autópálya-matricák. 2025. december 8-tól a jövő évi éves országos és vármegyei e-matricák mellett az új terméknek számító éves M1 regionális úthasználati jogosultság is megvásárolható lesz a NÚSZ Zrt.-nél és a legtöbb viszonteladó partnerénél, online és offline módon is. Fontos tudni, hogy az elővásárlás keretében idén decemberben megvett e-matricák érvényessége 2026. január 1-én kezdődik.
MetaMask belép az előrejelző piacokra a Polymarket-integrációval
A MetaMask, a világ legnépszerűbb Ethereum-tárcája új területre lép: közvetlenül a predikciós piacokba integrálódik a Polymarket révén. A friss együttműködés lehetővé teszi, hogy a felhasználók valós események kimenetelére fogadjanak közvetlenül a tárcájukból.
Solana: tartós veszteségek felé tart az árfolyam, vagy közeleg a fordulat?
A Solana árfolyama kritikus szakaszba ért: az elmúlt napok gyengülése továbbra is megerősíti azt a lefelé tartó csatornát, amely már egy hete meghatározza a mozgását. A piaci bizonytalanság látványosan nő, és a következő irányt most elsősorban a befektetői viselkedés fogja eldönteni.
ÉKM: új szabályozás a vidéki települések teherforgalommal szembeni védelméért
A teherfuvarozást érintő úthasználati díjakról szóló átfogó intézkedéscsomag célja mindenekelőtt a teherforgalom visszaterelése a gyorsforgalmi úthálózatra, és a balesetek számának csökkentése, hogy ezáltal biztonságosabbá váljon a fő- és mellékutakon való közlekedés, és csökkenjen a településeket érő környezeti és zajterhelés - közölte az Építési és Közlekedési Minisztérium sajtóirodája szombaton az MTI-vel.
Miért kezdik felfedezni a kriptót a nyugdíjasok?
A nyugdíj előtt álló vagy már nyugdíjas korosztály hosszú évekig messziről kerülte a kriptovalutákat, ám ez a trend lassan, de látványosan változik. A nagy intézményi szereplők belépése, a kriptós pénzügyi szolgáltatások fejlődése és az egyszerűbb hozzáférés miatt ma már sokan gondolkodnak azon, hogy portfóliójuk egy kis szeletét digitális eszközökbe fektessék. De vajon miért most, és milyen kockázatokkal jár mindez?
A Bitcoin visszatér 93 000 dollár fölé, miközben az altcoinok is magukhoz térnek: a Digitap ($TAP) válik a 2026-os év legígéretesebb kriptós előértékesítésévé
A Bitcoin időről időre emlékezteti a befektetőket arra, milyen gyorsan képes mozdulni bármelyik irányba. Októberben 126 000 dollárig emelkedett, novemberben 80 000 dollár alá esett vissza, most pedig decemberre újra 93 000 dollár fölé kapaszkodott. A ciklus végi volatilitás jelen van, az ETF-beáramlások újra felerősödtek, a Vanguard végre csatlakozott a piacra, és a vezető kriptoeszközök is széles körben kezdenek visszapattanni.
A Fitch Ratings továbbra is befektetésre ajánlja Magyarországot
A Fitch Ratings ismét megerősítette Magyarország államadósság-besorolását és továbbra is befektetésre ajánlja hazánkat – negatív kilátások mellett. 2025-ben világszerte leminősítési hullám volt látható, amely számos európai és régiós országot érintett, ezért is komoly eredmény, hogy az elmúlt időszakban elkerültük a leminősítést, így mind a három nagy hitelminősítő – a Fitch Ratings, a Standard and Poors és a Moody’s – változatlanul befektetésre ajánlja hazánkat.
Munkáshitel – a fiatalok köszönik, nem kérnek belőle!
A 2025 januári indulásakor nagy várakozás övezte a kamatmentes Munkáshitelt, ám hamar kiderült: a kezdeti lelkesedés után a kereslet meredeken zuhant, a bankok pedig mostanra kiszálltak a fiatalokért folyó versenyből, már sehol nem érhető el jóváírás a Munkáshitel igénylések mellé. Miért lett a sejtett sikertörténetből rövid időn belül csendélet? Miért ütközik a fiatalok igénye és a kormányzati/banki logika?