5 ok, amiért kilőtt a Bitcoin
#1 Spot Bitcoin ETF: A várakozás szinte tapintható
Az árfolyam-emelkedés elsődleges magyarázata több mint valószínű a spot Bitcoin ETF engedélyezése körüli felhajtás. Bár konkrét lépések még nem történtek az ügyben, de a piaci várakozás egészen kézzelfogható.
A múlt héten James Seyffart kriptoelemző az X-en azt sugallta, hogy a spot ETF várhatóan január 8. és 10. között kerül jóváhagyásra, ami jókora piac visszhangot váltott ki.
Willy Woo Bitcoin-elemző a mostani időszakot egyenesen a Bitcoin spot ETF előestéjének nevezte. Posztjában felelevenítette, hogy az első árupiaci ETF a SPDR Gold Trust volt, mely lehetővé tette azt, hogy a befektetők portfóliójukban hozzáférjenek az aranyhoz. Indulása után az arany egy 8 éves rallyt kezdett meg, melyben 2005 és 2012 között egyetlenegyszer sem volt visszaesés."
#2 A BTC reagál az arany heroikus emelkedésére
Vasárnap egy különös dolognak lehettünk szemtanúi: az történt, hogy az arany ára délután fél óra alatt 3,5%-os emelkedéssel új történelmi csúcsot döntött meg, és ez óhatatlanul kihatott a Bitcoinra is. Ez több mint valószínű, hogy nem csak egy múló piaci ingadozást jelent, hanem egyúttal mélyebb gazdasági változásokra is rávilágít.
TheFlowHorse kriptoszakértő úgy gondolja, hogy az arany nem lódul csak így meg önkényesen, mindennek jelentenie kell valamit.
Mivel az arany vasárnap ilyen dicséretes árfolyamot produkált, Tom Crown, a Crown Analysis alapítója és vezérigazgatója szerint valami nagy dolognak kell következnie, és valaki bizony tudhat valamit.
#3 Bitcoin Short Squeeze
A Coinglass adatai szerint a 65,15 millió dollárnyi Bitcoin short pozíció felszámolása előmozdította a Bitcoin árfolyamát. A short squeeze erős spot kereslettel kombinálva tehát sarkalatos tényező a Bitcoin fellendülésében.
Skew kriptoelemző megjegyezte, hogy egy újabb nagy short squeeze 40 000 dollár fölé nyomja az árat.
Forrás: Coinglass
#4 Bálnák és intézményi vásárlók
A Bitcoin árfolyamának mostani emelkedéséért valahol a bálnák és az intézményi vevők is felelősek. Skew piaci elemző arról beszél, hogy valaki kifejezetten kergeti az árfolyamot, és egyértelmű, hogy a 40 000 dollár az már az intézményi szereplők ára.
Keith Alan, a Material Indicators társalapítója is kiemeli a nagy tulajdonosok szerepét, és kifejti, hogy a bálnák igenis tehetnek a Bitcoin ára körül kialakult felhajtásért.
https://x.com/KAProductions/status/1731656779954590055?s=20
Sőt, a GreeksLive, egy kereskedési eszközöket kínáló szolgáltató is felkapta a fejét az alakuló piaci trendre, és felhívta a figyelmet arra, hogy a Bitcoin áthaladt a 41 000 dolláron, az Ethereum pedig áttörte a 2200 dollárt. Egy biztos, az óriásbálnák ismét a jó szaglásukról tettek tanúbizonyságot.
#5 A likviditás ereje a BTC és a kriptopénzek piaci dinamikája szempontjából
A Bitcoin árfolyamára természetesen a globális likviditási feltételek is hatással vannak, igaz, sokszor figyelmen kívül hagyják. Zerohedge egy bejegyzésben így értekezett: "Novemberben a központi bankok 350 milliárd dollárral növelték meg a likviditást, ez számít a legnagyobb növekedésnek március óta".
Ez a központi bankoktól eredő jókora likviditásinjekció szerte a világon óriási szerepet játszik az eszközárak mozgásában, ideértve a Bitcoint is.
David Marlin, a Marlin Capital vezérigazgatója kiemeli azt, hogy az amerikai pénzügyi feltételek novemberben 90 bázisponttal enyhültek, ami egészen 1982-ig visszalapozva az egyik legnagyobb havi csökkenés.
Charles Edwards kriptoszakértő pedig arról beszél, hogy a pénzügyi feltételek ekkora enyhülése kedvező környezetet biztosít például a Bitcoin és a hozzá hasonló eszközök számára, amelyekre úgy tekintenek, mint az infláció és a valuta leértékelődése elleni fedezetekre.
Arthur Hayes, a BitMEX alapítója remekül összefoglalta a mostani piaci hangulatot:
Azóta a BTC túl van a 41 600 dolláros álomhatáron, így minden okunk megvan a bizakodásra.
Forrás: CoinMarketCap
Aki pedig szeretné kiaknázni a Bitcoin körüli őrületet, egy új token előértékesítésével, a Bitcoin Minetrix-szel is megteheti.
Bitcoin Minetrix (BTCMTX) felhőalapú bányászati platform a hétköznapi emberek számára
Az újnak számító Bitcoin Minetrix kriptoprojekt jelenleg az előértékesítésénél tart, és kiváló jellemzőinek köszönhetően a legjobb ICO-k között tartják számon.
Tokenje, a nagy hasznosságú stake-to-mine BTCMTX jelenleg 0,012 dollárért kapható. Aki pedig leköti az érméket, jutalomban (az APY most 127%) részesül, és a felhőbányászat során Bitcoint is kereshet.
Ebben a projektben bárki - tényleg bárki - részt vehet, hiszen nem kell aggódni a berendezések költsége és energiaigénye miatt. Az, aki belép az előértékesítésbe a felhőbányászat során, rendkívül kedvező áron juthat hozzá a BTC bányászathoz.
Ez az ökoszisztéma teljesen átlátható, és biztonságos, csalásra semmi esély! Mindig lehet látni, hogy a bányászati teljesítményért mennyi tokent, mennyi ideig kell lekötni. Ráadásul a stakelt tokeneket bármikor ki lehet venni.
A Bitcoin Minetrix projektbe USDT-vel, BNB-vel és ETH-val van lehetőséged befektetni. Az ICO során egyébként a teljes kínálat (4 milliárd token) 70%-a áll rendelkezésre, és eddig a csapat már több, mint 4,7 millió dollárt gyűjtött össze.
Nézd meg a Bitcoin Minetrix előértékesítését most!
Ezek is érdekelhetnek:
Orbitális pályára állhat a Dogecoin
Kriptovaluta 2024 - A 6 legjobb kripto, amibe még most befektethetsz
Bitcoin ETF vásárlás 2023 – Így vásárolj Bitcoin ETF-et!
A fenti írás egy vendégtartalom így annak tartalmáért a ProfitLine szerkesztősége semminemű felelősséget nem vállal. A megjelenített információk nem minősíthetők befektetési tanácsadásnak, befektetési ajánlásnak, értékpapír / kriptovaluta / token / ICO stb. jegyzésére, vételére, eladására vonatkozó felhívásnak, azok kizárólag tájékoztatásul szolgálnak. Minden befektetés esetében kiemelten fontos az azt megalapozó információk és lehetőségek széleskörű megismerése. Fektessen be megfontoltan, járjon el pénzügyeiben felelősségteljesen!