A MOL-nak köszönhetően nem esett ma a BUX
A piacokat már reggel elbizonytalanította, hogy két nemzetközi hitelminősítő is Görögország újabb leminősítésére utaló lépéseket tett, nem tett jót a piacoknak az sem, hogy az Európai Bizottság ma közzétett adata alapján romlott a befektetői hangulat az euróövezeten belül február folyamán. Azonban az eladói nyomást leginkább a délután megjelenő amerikai makroadatok okozták, a heti munkanélküli segélykérelmekben ismét váratlan növekedés következett be, a tartós fogyasztási cikkek ugyan a vártnál nagyobb mértékben emelkedtek, azonban a szállítóeszközök nélkül számított megrendelésállomány viszont a várakozásokkal ellentétben esett.
A nyugat-európai tőzsdék és a régiós piacok is gyengültek, a BÉT azonban felülteljesítő volt. A nap elején még lanyha forgalom is emelkedett estére, különösen a Mol forgalma élénkült zárás előtt, és a papír a többi részvénytől eltérően jelentősen, 2 százalék fölött erősödött. A rossz adatokat közlő Magyar Telekom ugyan esésnek indult, de az eredmények helyett a befektetők az osztalékról szóló pénteki bejelentésre figyelnek, ezért a kezdeti csökkenés a nap végére mérséklődött.
Sőre Balázs szerint bár több fontos, piacbefolyásoló hír is várható, a korábbi emelkedő trend egyértelműen megtört és csak kérdés, hogy mikor vesz nagyobb lendületet az esés, addig szűk sávban oldalaznak az indexek. A gyengülő trendbe ugyan belefér egy-egy felpattanás, de ezek egyre kisebbek és egyre mélyebbről indulnak - emlékeztetett.
A Mol 350 forinttal, 2,06 százalékkal 17.350 forintra erősödött, 2,2 milliárd forintos forgalomban.
Az OTP részvények ára 25 forinttal, 0,46 százalékkal 5.375 forintra csökkent, forgalmuk 10,6 milliárd forintot tett ki.
A Magyar Telekom árfolyama 4 forinttal, 0,58 százalékkal 682 forintra esett, forgalma 3,8 milliárd forint volt.
A Richter papírok árfolyama 575 forinttal, 1,44 százalékkal 39.325 forintra gyengült, a részvények forgalma 551,4 millió forintot ért el. A másik gyógyszeripari részvény, az Egis 73,0 millió forintos forgalom mellett 50 forinttal, 0,27 százalékkal 18.700 forintra nőtt. A kis és közepes részvények indexe, a BUMIX 1.954,95 ponton zárt csütörtökön, ez 6,76 pontos, 0,34 százalékos csökkenés a szerdai záráshoz viszonyítva.