A Volánbusz fejlődik tovább
Papp László felidézte, hogy a 2018-ban indult járműfiatalítási program keretében idén 1665 jármű megvásárlására írnak ki közbeszerzési eljárást, ebben az évben így várhatóan még mintegy 700 új busz kerül az utakra. A jövő év végéig ezzel a Volánbusz járműparkjának mintegy 40 százaléka újulhat meg - összegezte.
Kifejtette: a zalai városokat összekötő és azok térségében közlekedő új Credo autóbuszok 75 személyesek, klímával, elektronikus utastájékoztató rendszerrel, mobiltöltőkkel vannak felszerelve, a mozgássérültek számára pedig rámpával is ellátták őket. A tapasztalatok alapján a gyártó járművei ár-érték arányban és üzemeltetési költségben is jobbak a többihez képest.
Cseresnyés Péter, az Innovációs és Technológiai Minisztérium kereskedelempolitikai és fogyasztóvédelmi államtitkára, a dél-zalai térség országgyűlési képviselője (Fidesz) úgy vélekedett, a több mint 250 településsel rendelkező, aprófalvas Zala megyében a munkába járást és a szolgáltatások elérését nagyban megkönnyíti a közösségi közlekedés. Ennek fejlesztését a kormányzat is segíti, lehetővé téve ezzel, hogy akár az utakat terhelő személyautó-forgalmat is csökkentsék.
Vigh László, Zalaegerszeg országgyűlési képviselője (Fidesz) emlékeztetett arra, hogy a városban több közlekedési jellegű nagyberuházás is zajlik, köztük a járműipari tesztpálya, az M76-os gyorsforgalmi út, a harcjárműgyár és egy logisztikai központ építése.
A zalai megyeszékhelyen abban is gondolkodnak, hogy növelnék az elektromos meghajtású buszok számát - ismertette a képviselő.
Gecse Péter, Zalaegerszeg alpolgármestere (Fidesz-KDNP) arról beszélt, hogy tavaly hat korszerű csuklós buszt állított üzembe a városban a Volánbusz, ezzel a 35 darabos flotta átlagéletkora kevéssel 12 év alá csökkent. Jövőre 11 elektromos buszt szeretnének forgalomba helyezni, így 7,7 évre csökkenne a buszok átlagos életkora, továbbá előkészítés alatt áll a vasútállomás és az ottani buszpályaudvar felújítása.