Ázsiában is vörösen izzanak a részvényindexek
Japánban a NIkkei 225 index 0,7 százalékkal 9020,75 pontra, míg a Topix index 0,6 százalékkal 771,83 pontra csökkent. Dél-Koreában a Kospi index 1 százalékkal 1856,76 pontra esett, míg Ausztráliában az S&P/ASX 200 index 0,4 százalékkal 4.153,30 pontra mérséklődött. Kínában a Shanghai Composite index 0,16 százalékos, míg a hongkongi Hang Seng index 0,2 százalékos csökkenést jelez.
A brit az európai, illetve a kínai központi bankok tegnapi lépései alapján a befektetőkben felerősödtek a gazdasági kilátásokkal kapcsolatos aggodalmak, ezen bizonytalanságot tovább erősítette az EKB elnökének, Mario Draghi-nak a kamatdöntő ülést követő sajtótájékoztatón elhangzott szavai. Draghi szerint az inflációs várakozások stabilak, a növekedési kilátások viszont tovább gyengültek, és a bizonytalanság továbbra is nagy. A legnagyobb bizonytalanságot a pénzpiaci fejlemények és a nyersanyagárak jelentik.
A két hónapon belül már második váratlan kínai kamatdöntés pedig arra utal, hogy a kínai gazdaság minden bizonnyal a második negyedévben tovább lassult. Elemzők szerint a kínai gazdasági növekedés üteme a második negyedévben 7,6 százalékra lassulhatott, az első negyedévben mért 8,1 százalékról ami a 2008-09-es válság óta a leggyengébb teljesítmény lenne.
Kínában a banki, a távközlési és technológiai vállalatok részvényei csökkentek leginkább, Japánban az az euróval szemben erősödésnek indult jen az exportőr vállalatok árfolyamaira gyakorolt negatív hatást. A vezető japán kereskedőházak jegyzése azután indult csökkenésnek, hogya a Nikkei üzleti napilap szerint a japán felügyeleti hatóság bennfentes kereskedés miatt vizsgálatot indított. Ausztráliában gyengélkedtek a nyersanyag és energiaipari vállalatok részvényei.