Baromi bénák a tőzsdei elemzők - mindig alácéloznak
De ha mindig alultrafálják az elemzők a tényleges számokat, akkor jogosan merül fel a kérdés: minek dolgoznak? Miért nem rúgják ki őket és cserélik le jobban 'számoló' szakemberekre? Csak ülnek bent a jók is irodai (vagy épp home office) szobájukban és gyártják negyedévről negyedévre a rosszabb és rosszabb előrejelzéseket. Lehet, hogy egy jósnével jobban járna a Goldman vagy épp JP Morgan? Alább 3 újabb példát olvashatunk arról, hogy igencsak 'alulkalkulálnak' a szuper-tőzsdei elemzők...
A Bank of America is jobb számokat jelentett a vártnál. A kereskedési bevétel a várt 4,4 milliárd helyett 5,1 milliárd dollár lett, a nettó kamatbevétel 22 milliárd helyett 22,8 milliárd dollár, míg a ROE 9,2% helyett 12,3% lett. A pozitív gazdasági kilátások és a javuló teljesítmény hatására a menedzsment egy 25 milliárd dolláros visszavásárlási programot is bejelentett.
A PepsiCo eredménye is jobb lett a vártnál. Az élelmiszeripari nagyvállalat 14,8 milliárd dolláros bevételt és 1,2 dolláros egy részvényre jutó eredményt ért el az év első negyedévében. Az elemzők 14,6 milliárd dolláros bevételre és 1,1 dolláros eredményre számítottak. A menedzsment továbbra is 4-6%-os bevétel és 7-9%-os eredmény növekedésre számít, aminek következtében 5,8 milliárd dollár osztalékra és 0,1 milliárd dollár visszavásárlási programra számíthatnak a részvényesek.
A Citigroup sem lóg ki a sorból. Az első negyedévben elért 19,3 milliárd dolláros bevétel és 3,6 dolláros részvényenkénti eredmény felülmúlta az elemzők által várt 18,7 milliárdot és 1,1 dollárt. A vezérigazgató szerint példátlan, hogy a válságot követően ilyen gyorsan helyreáll a fogyasztás.