Beszéljünk a babaápolásról!
Tudatosan igyekeznek körbejárni a babák életével kapcsolatos minden témakört, így tanulmányozzák a ruházkodást, bababútorral kapcsolatos termékeket, szállítóeszközöket, illetve sokan a babaápolással kapcsolatban is szeretnék megtalálni a természethez legközelebb álló illat- és káros anyagtól, tartósítószertől és színezőanyagtól mentes, legjobb megoldást.
Babaápolás az első napokban
A baba születésekor figyelembe kell venni azt, hogy az újszülöttek bőre rendkívül érzékeny lehet az idegen anyagokkal szemben, ezért az egyik legfontosabb itiner a tudatos szülők számára az, hogy próbáljanak meg olyan termékeket találni, amelyekkel minimalizálhatják a káros anyagok hatását. A fiatal csecsemőknél nem is feltétlenül csak az idegen szín-, illat- vagy egyéb termékek alapanyagaként használt anyagok válthatnak ki allergiás reakciót, hanem egyszerű növényi összetevők is, ezért érdemes azt figyelni, hogy melyik termék, mely korai életszakaszban ajánlott.
A kisbabák kezdeti érzékenysége kicsit idősebb korban változik, de azért a fokozott figyelem a kozmetikumok összetevőivel kapcsolatban mindenkor nagyon fontos, nem csak baba-, de még kisgyermekkorban is.
Miután egyre több gyermeknél jelentkezik ekcémás tünet, sok szülő, ha nem is gondolta volna, de szükségszerűen oda kell, hogy figyeljen arra, milyen termékeket használ gyermekénél. Sok esetben szükséges a bio vagy teljesen természetes összetevőkből álló készítmények használata.
Pár lépéssel, amiről nem is gondolnánk, hozzá tudunk járulni babánk természetes ápolásához. Például, ha kiiktatjuk életünkből az öblítőt, és a természetes alapú mosószer mellett inkább ecettel vagy öblítő nélkül mossuk át a ruhákat.
Szintén a természetes babaápolás része lehet, ha az illatos és krémmel átitatott popsitörlő helyett forralt, majd lehűtött vizes vattakoronggal töröljük át a baba bőrét. A vízben akár egy csepp, baktérium- és gombaölőként is használt teafaolaj cseppentése is megengedett, azonban mindig tartsuk szem előtt, hogy az illóolajok használata leginkább két hónapos kortól megengedett. Abban, hogy pontosan melyik olajat mikor érdemes használni, illetve melyik megengedett, aromaterapeuta és a védőnő tanácsát is érdemes kikérni.
Babaápolási termékek a természet erejével
A babaápolási termékekre szakosodott gyártók felismerték, hogy manapság a szülők nagy gonddal választják ki azt a terméket, amelyet használni szeretnének a kisbabájuk ápolására. Talán ennek köszönhető, hogy az üzletek polcain már nagyobb arányban találhatóak azok a készítmények, melyek a természetes anyagok felhasználását részesítik előnyben, így a legtöbb termék alkotóeleme leginkább a sheavaj, a különböző jótékony hatású tiszta illóolaj és különböző gyógynövények.
Bármelyik termékre is esik a választásunk, az alkotóelemek áttekintése használat előtt minden esetben nagyon fontos, hogy tudatos fogyasztóként olyan készítményt használjunk a babánk ápolásakor, amely nem tartalmaz káros anyagokat.