Csaknem másfél milliárd forintos fejlesztést zár le Gyöngyösön a Schneider Electric
Jelentős fejlesztéseket valósított meg az elmúlt egy évben gyöngyösi üzemében a Schneider Electric Zrt.. A projekt első és második ütemében gyárbővítést hajtottak végre és egy új lemezmegmunkáló sort telepítettek annak érdekében, hogy saját maguk tudják elkészíteni az egyes termékcsaládok lemezburkolatait. A gyártósort a finn Pivatic cég tervezte, amely kifejezetten félautomata és automata gyártósorokra specializálódott, termékeiket világszerte több mint 100 vezető gyártónál használják.
A gyárbővítés két ütemben valósult meg, az első fázisban készült el az új, közel 1800 négyzetméteres alapanyagraktár, a most is zajló második fázis keretében pedig 1788 négyzetméteren egy új késztermék-raktár épül, amit a tervek szerint július végén adnak át.
Emellett az automata MIG hegesztési projekt keretében átalakították vezetősín-gyártásukat, a korábbi táblás anyagból történő stancoláshelyett áttértek a szálanyagból és hegesztéssel történő gyártásra a jobb alapanyag-felhasználás érdekében. Ennél a beruházásnál is csúcstechnológiát választottak, az új MIG hegesztési állomást a hegesztés-automatizálás területén világszinten is vezető pozíciót betöltő osztrák Fronius gyártotta.
A termelés további átalakítása keretében magyarországi partnerekkel együttműködve egy automata gyártósort fejlesztettek ki, amivel már az üzemben is elő tudják állítani a késztermékekbe kerülő, korábban vásárolt szigetelőfóliát. „A 45 millió forint értékű gyártósor különlegessége, hogy minden elektromos komponense, az egyszerű kismegszakítótól a legmodernebb PLC vezérlésű szervóhajtásig a Schneider Electric különböző magyarországi és európai gyáregységeiben készült, ami jól mutatja, hogy vállalatunk termékeivel az ipar minden szegmensét képesek vagyunk lefedni” - mondta el Siliga Tünde, a gyöngyösi gyár igazgatója.
A Schneider Electric gyöngyösi gyára az energiamenedzsment digitalizációjában és az ipari automatizálási megoldásokban világszinten is meghatározó cég globális termelésében is speciális szerepet tölt be. Egyike annak a három üzemnek amelyben a vállalat áramvezető síneket állít elő. A mintegy 250 embert foglalkoztató gyár éves árbevétele közel 13 milliárd forint.