Ezekben a betegségekben hal meg a legtöbb ember Magyarországon

Melyek azok a rettegett betegségek, melyek a hazai lakosság leggyakoribb elhalálozásához vezetnek? A Központi Statisztikai Hivatal adatainak elemzéséből választ kapunk erre a kérdésre, és az alábbi táblázatból pedig kiolvashatjuk a legfőbb halálokokat valamint azok alakulását 1990-től napjainkig.
Az adatokat megvizsgálva elég szembetűnő az a tény, hogy Magyarországon az elmúlt közel 30 évben a vezető halálok a rákos megbetegedés volt, évről évre 30-33 ezren haláloznak el ebben a rettegett kórban.
Ezek a betegségek vitték el a legtöbb embert 1990-2018 között
Az iszkémiás (ischaemiás) szívbetegségek (ISZB) néven nevezzük azokat a megbetegedéseket, amelyek kialakulásában a szívizom elégtelen vérellátása – orvosi szóval mondva: iszkémiája – kimutathatóan szerepet játszik.
A gazdaságilag fejlett országokban az iszkémiás szívbetegségek évtizedek óta vezetik a halálozási statisztikát, így ne csodálkozzunk azon, hogy Magyarországon is évről évre nő ez a típusú kórállapot és a halálozási okok közül a rákbetegségek után a második legrizikósabb betegségnek számítanak ma.
Az elhalálozási okok dobogójának harmadik fokára az agyér betegségek sorolhatók, melyek - bár statisztikailag évről évre csökkenő tendendicát mutatnak - több mint 10.000 honfitársunk haláláért felelnek éves szinten.