Felgyorsítja beruházási programjait Magyarországon a MOL

A MOL a következő három évben több mint 300 milliárd forintot fektet be Magyarországon. A társaság Igazgatósága felhatalmazta a vállalat vezetését, hogy a beruházások felgyorsítása érdekében már az idei utolsó negyedévben is szerződéseket kössön és kötelezettségeket vállaljon a jövő évi beruházási keretösszeg 75%-ának erejéig - olvasható a BÉT honlapján.

A beruházási programok a vállalat Kutatás-termelés és Finomítás-kereskedelem üzletágak tevékenységeit egyaránt érintik. A 300 milliárdos beruházási keret mintegy felét magyarországi szénhidrogén-kutatásra és mezőfejlesztési projektekre költi, mely nem-hagyományos kutatásokat is tartalmaz.


Az integrált Finomítás és kereskedelem üzletág a nehéz iparági helyzetre reagálva több beruházást is eszközöl - átfogó hatékonyságnövelési programjainak megvalósítása mellett. A vállalat a termékpalettáján eddig nem létező új termék gyártására épít üzemet az elkövetkező 3 évben Tiszaújvárosban. A termék a műgumi-gyártás egyik kiemelt alapanyaga lesz. A tervezett butadién-üzem beruházásának nagysága mintegy 30 milliárd forint. A cégcsoport kapacitásbővítő- és regionális ellátásbiztonságot növelő programokra is koncentrál, mint például egy új, nagyobb kapacitású kőolajellátó vezeték felújítására Százhalombatta és a szlovákiai Ipolyság közötti szakaszon. A beruházási programok része még a tiszaújvárosi vegyipari üzem és a százhalombattai kőolaj finomító közötti vegyipari termékvezeték felújítása, továbbá egy ún. tárolótartály-rekonstrukciós program mind a logisztika, mind a finomítás területén-, valamint a vállalat hazai kiskereskedelmi töltőállomáshálózatának további fejlesztése.


A földgázszállítás területen a nyugat-európai import kapacitás növelése a cél, valamint a meglévő rendszer minőségi színvonalának folyamatos fejlesztése, irányítástechnikai és kontrollrendszeri beruházásokon keresztül.


Molnár József, a Mol-csoport vezérigazgatója a döntéssel kapcsolatban elmondta: „A jelenlegi nehéz iparági környezet állandó fejlesztésre és rugalmasságra ösztönzi a vállalatokat. Mi a megoldást a hatékonyságnövelő és a beruházási programjaink megvalósításában látjuk. Hatékonyságot célzó intézkedéseink közé tartozik a most bejelentett felgyorsított beruházási programmenet is. Nincs más lehetőségünk, mint kinőni a válságot: az előrehozott beruházások megvalósítása és költségeink egyidejű csökkentése révén visszaszerezni az elsőbbséget az európai finomítók rangsorában.”

Gyengeséget jelez az amerikai BMI index

Az ISM szolgáltatóipari beszerzési menedzser indexe 50,8-ról 50,1-re esett vissza júliusban, ami csalódást keltett, mivel a piac emelkedésre számított, a konszenzus 51,5 pont volt.
2025. 08. 06. 16:00
Megosztás:

Kínai figyelmeztetés: A Worldcoin-hoz hasonló íriszszkennelés nemzetbiztonsági kockázatot jelenthet

Egyre nagyobb hullámokat kelt Kínában a kriptovaluták és a biometrikus adatok metszéspontja: a kínai állambiztonsági minisztérium (MSS) komoly figyelmeztetést adott ki az olyan külföldi projektek ellen, amelyek kriptojutalomért cserébe gyűjtenek érzékeny személyes adatokat, például íriszmintát. Bár a minisztérium nem nevezett meg konkrét céget, a leírás minden kétséget kizáróan a Worldcoin projektet idézi.
2025. 08. 06. 15:00
Megosztás:

A gyenge dollár miatti árfolyamveszteség húzta le a Richter profitját

Az Erste szektorelemzője augusztus 6-án tette közzé a Richter második negyedéves eredményéről szóló véleményét. Az elemzés főbb megállapításai:
2025. 08. 06. 13:00
Megosztás:

Újabb vizsgálatot indított a GVH a Booking.com szállásfoglaló platform ellen

A Gazdasági Versenyhivatal (GVH) versenyfelügyeleti eljárást indított a Booking.com B.V ellen. A nemzeti versenyhatóság gyanúja szerint a holland székhelyű piacvezető szállásfoglaló platform a szakmai gondosság követelményét sértő tájékoztatást nyújtott egyes szolgáltatásainak díjaival kapcsolatosan, valamint megtévesztette a fogyasztókat a Genius programjában elérhető kedvezményekkel kapcsolatban - tájékoztatta a GVH az MTI-t szerdán.
2025. 08. 06. 12:00
Megosztás:

Gyengültek a tengerentúli részvényindexek, a vámok miatt számos vállalat mérsékelte idei profit- várakozását

A hétfői optimista hangulat gyorsan kifulladt a tengerentúlon, az S&P500 0,5, a Nasdaq Composite 0,65%-ot csúszott vissza, míg a Dow 0,1%-os mínuszban zárt kedden.
2025. 08. 06. 11:00
Megosztás:

Szinte minden soron a vártnál kedvezőbb második negyedéves számokat tett közzé ma reggel a Richter

A Richter a 2025. második negyedévre vonatkozóan szilárd bevételi adatokat tett közzé, azonban a devizaárfolyam-veszteségek jelentősen rontották a nettó nyereséget. A 2025. első félév eredményei összhangban vannak a 2025-ös előrejelzéssel.
2025. 08. 06. 10:00
Megosztás:

További mérsékelt emelkedés a nyugat-európai tőzsdék többségén

Optimista hangulatban indult a keddi kereskedés Nyugat-Európában és a kedvező piaci hangulat többnyire ki is tartott nap végéig a legfrissebb vállalati eredményjelentéseknek köszönhetően.
2025. 08. 06. 09:00
Megosztás:

Júliusban nőttek az autóeladások Németországban

Németországban az új autók piaca júliusban 11 százalékkal, közel 265 ezer autóra nőtt. Januártól júliusig azonban az új regisztrációk összesen 1,67 millió személygépkocsival még mindig 2,5 százalékkal elmaradtak az előző év szintjétől a KBA német szövetségi gépjárműnyilvántartó hivatal kedden publikált jelentése szerint.
2025. 08. 06. 08:00
Megosztás:

A közepesnél gyengébb szilvatermés várható

Az átlagosnál gyengébb szilvatermés várható idén Magyarországon, de meghaladja a legrosszabb évjáratok mennyiségét - közölte a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK) kedden az MTI-vel.
2025. 08. 06. 07:00
Megosztás:

Az arany ára nőtt, a piac egyre biztosabb a kamatcsökkentésben

Az arany árfolyama nőtt. A piac egyre biztosabb abban, hogy a Fed szeptemberben 25 bázisponttal csökkenti irányadó kamatait.
2025. 08. 06. 06:00
Megosztás:

Jobb, de nem meglepő az OTP eredménye

Ma hajnalban jött az OTP eredménye, amely meghaladta az elemzői várakozásokat. Mit is jelent ez a jövőre nézve?
2025. 08. 06. 05:00
Megosztás:

Hatnak a vámok, csökkent az USA kereskedelmi hiánya

Az Egyesült Államok külkereskedelmi hiánya júniusban 60,2 milliárd dollárra csökkent a májusi 71,7 milliárdról, ami 2023 szeptembere óta a legalacsonyabb érték.
2025. 08. 06. 04:00
Megosztás:

Felülmúlta a várakozásokat a Pfizer második negyedéve

A gyógyszergyártó 14,65 milliárd dollár bevétellel zárta az idei második negyedévet, ami 10%-os növekedésnek felel meg éves összevetésben, és meghaladta a 13,5 milliárdos konszenzust.
2025. 08. 06. 03:00
Megosztás:

Emelkedett a kőolaj ára, miután ismét az orosz szankciók miatt aggódik a piac

A kőolaj ára három nap csökkenés után nőtt, miután a piac aggódik Donald Trump kijelentése miatt.
2025. 08. 06. 02:00
Megosztás:

A légkondit ne akkor kapcsold be, amikor hazaérsz: rosszul használod!

8 fok a kulcs: így hűts energiatakarékosan és egészségesen: sokan csak akkor kapcsolják be a klímát, amikor már elviselhetetlen a hőség otthon, pedig ezzel épp az ellenkezőjét érik el annak, amit szeretnének.
2025. 08. 06. 01:00
Megosztás:

Több ezer dolgozó lépett sztrájkba a Boeing három hadiipari üzemében

Több ezer dolgozó lépett sztrájkba hétfőn a Boeing amerikai repülőgépgyártó három hadiipari üzemében, mert szakszervezetüknek nem sikerült megállapodnia a munkaadóval az új foglalkoztatási keretszerződésről.
2025. 08. 06. 00:05
Megosztás:

Beruházási hitelboom a Széchenyi Kártya Programban – a kamatcsökkentés új lendületet ad a hazai vállalkozásoknak

A kormány mindent megtesz a magyarországi kis- és középvállalkozások termelékenységének növelése, méretugrásuk elősegítése és beruházásaik támogatása érdekében. A Széchenyi Kártya Programban bevezetett alacsonyabb kamatszintek látványosan felpörgették a magyarországi vállalkozások beruházási kedvét: az év első hét hónapjában a programban részt vevő bankok 10.081 beruházási hiteligényt fogadtak be 310,7 milliárd forint értékben. Ez darabszámban 34%-kal, a kért hitelösszeg tekintetében pedig 18%-kal haladja meg az egy évvel korábbi szintet. A program jelentősen hozzájárul a hazai kkv-k versenyképességének erősítéséhez és a gazdasági növekedés ösztönzéséhez, ebben kiemelt szerepet játszik, hogy a beruházási hitelek kamatszintje a Demján Sándor Program 2024 novemberi indulása óta két lépcsőben 5-ről évi 3 százalékra csökkent.
2025. 08. 05. 23:00
Megosztás:

Így használjuk a masszázsfotelt – A gyógymasszőr válaszol

A legtöbb ember számára a masszázs a wellness hétvégéhez vagy a ritkán beiktatott gyógykezelésekhez kötődik – időpontfoglalással, utazással és várakozással. A modern masszázsfotelek viszont ezt a rutint teljesen átírják. Azonnali elérhetőséget kínálnak – otthon vagy irodában a saját időbeosztás szerint.
2025. 08. 05. 22:00
Megosztás:

Base Network jelentése, értelmezése és szerepe a kriptovaluta ökoszisztémában

Mit jelent a Base Network, és miért beszél róla ma mindenki a kriptovilágban?
2025. 08. 05. 21:00
Megosztás:

Az Otthon Start Program a befektetők előnyét növeli: Íme a számok!

Az Otthon Start Program szeptemberi indulása jelentős hatással lesz az ingatlanpiac belső dinamikájára, különösen a vásárlási motivációk szempontjából. A Duna House friss piaci értékelése szerint a támogatott hitel bejelentése előtt már érezhetően elindult egy fordulat: növekedett a saját célú lakásvásárlások aránya, míg a befektetői vásárlások részaránya mérséklődött. Az új konstrukció azonban ismét a befektetői célú vásárlások felerősödését hozhatja magával, az első lakást vásárlók kárára.
2025. 08. 05. 20:10
Megosztás: