Jól teljesít az amerikai szolgáltatóipar
2014. 08. 05. 17:30
Javult az amerikai szolgáltató szektor teljesítménye, az amerikai Institute for Supply Management (ISM) nem feldolgozóipari beszerzésimenedzser-indexe (BMI) 58,7 pontra nőtt júliusban a júniusi 56 pontról.
Elemzők csak 56,3 pontos BMI-adatra számítottak, ezt jelentősen meghaladta a végleges szám, amely 2005 decembere óta nem volt ilyen magas. Az alindexek közül az üzleti aktivitás BMI-mutatója 62,4 pontra nőtt 57,5 pontról, az új megrendelések mutatója 64,9 pontra 61,2 pontról, a foglalkoztatottsági mutató 56 pontra 54,4 pontról.
Teljes jóváhagyást kapott a Pfizer az Egyesült Államokban
Teljes jóváhagyást kapott az Egyesült Államok szövetségi élelmiszer- és gyógyszerfelügyeleti hatóságától (FDA) az amerikai Pfizer és a német BioNTech gyógyszeripari vállalatok közösen kifejlesztett koronavírus elleni vakcinája - jelentette be hétfőn az FDA.
Trump és Biden is hibázott?
Milos Zeman cseh államfő úgy véli, hogy Afganisztán esetében Donald Trump és Joe Biden amerikai elnök is hibát követett el és felelős a kialakult kedvezőtlen afganisztáni helyzetért. Szerinte az ottani események megmutatták, hogy szükség van a NATO reformjára is.
Ilyen még nem volt: 11%-kal több bevétellel terveznek a vállalkozások
Rekord magas árbevétel-növekedéssel számolnak a következő egy évben a hazai kkv-k. A K&H bizalmi index kutatás 17 éves történetének legmagasabb pénzügyi várakozása szerint átlagosan 11 százalékkal több árbevétellel és 6 százalékkal nagyobb profittal terveznek az előttünk álló egy évre a vállalkozások.
Júniusban fellendült a félvezetők globális eladása
Nőtt a félvezetők globális eladásából származó bevétel júniusban havi és éves szinten egyaránt a világ vezető nemzetközi gyártóit tömörítő szövetség, a SIA szerint.