Kisebb forintgyengülést hozott az inflációs adat
EUR/HUF (310,50 – 315,00): A reggeli csapkodás után egész nap viszonylag stabil, a pénteki záró szintek környéki árfolyamokat láthattunk. A vártnál alacsonyabb, 0,1%-os inflációs adat megjelenése után kisebb gyengülés látható. A továbbra is alacsony pénzromlási ütem alapján további kamatvágások várhatóak, ami az egyébként is negatív hangulatban nem tesz jót az árfolyamnak.
A 313-as szint úgy pénteken, mint tegnap megfogta a gyengülést, de ma megint arra tartunk, és zloty is gyengül, így kérdéses, hogy most megállunk-e itt, vagy ismét a múlt hét eleji szintekre gyengül az árfolyam. A magyar adat mellett a geopolitikai helyzet alakulása sem túl kedvező az árfolyamra nézve, tovább megy a szóbeli adok-kapok, és bár a nyilatkozatok szintjén minden fél a békés, diplomáciai megoldásban érdekelt, Oroszország elszántsága miatt egyelőre sok a bizonytalanság a kimenetelt illetően. Fentiek miatt a tartósan 310-315 közötti szinteknek van nagyobb esélyük rövid-közép távon.
EUR/USD (1,3800 – 1,3920): Továbbra is az 1,39-es szint közelében mozog az árfolyam, ami még mindig a múlt heti EKB ülés hatásának köszönhető. Az erős euró nem teszi boldoggá az központi bankot, mivel az alacsony import árak miatt az infláció is alacsony, defláció közeli szinten maradhat.
Ha tettekben nem is, de a verbális intervenció szintjén várhatóak lépések, ha tartósan ezeken a szinteken marad az árfolyam. Ezt a sort nyitotta meg tegnap a francia jegybank elnökének nyilatkozata, és követheti több hasonló. Arra azonban kicsi az esély, hogy a jelenlegi árfolyamok láttán kamatot csökkentsen az EKB. Ma a hangulat, holnap az euró zóna ipari termelési adata lehet árfolyam alakító.
CHF/HUF (254,20 – 258,50): Szűk sávozást láthattunk tegnap, de a ma reggeli forint gyengülés miatt van esély, hogy ebből a gyengébb irányba kilépjen az árfolyam.