Ma is veszteséggel zárt a magyar részvénypiac
Hektikus kereskedés jellemezte a csütörtöki napot. Nem túl jó hangulatban indult a kereskedés a nemzetközi részvénypiacokon, ott azonban a nyitás után gyorsan emelkedésnek indultak az árfolyamok. A hazai piacon azonban még mindig érezni a kétnapos lemaradást, szinte csak a BUX esett az európai indexek közül.
A befektetők nem Magyarországra, hanem elsősorban a nemzetközi folyamatokra figyelnek, hiszen az OTP árfolyama az EKB kamatcsökkentésre meredeken emelkedni kezdett, viszont nem reagált arra a nemzetgazdasági miniszter által tett bejelentésre, miszerint megvizsgálják annak a lehetőségét, hogy a bankadó alapjából levonható legyen 2012-ben és 2013-ban annak a hitelkihelyezés-bővítésnek az összege, amelyet a bankok a kormánnyal közös megállapodás alapján végrehajtanak.
A miniszter azt is elmondta, hogy a kormány és a bankszektor együtt dolgozik tovább a devizahitelesek tehermentesítésén. A szakértő szerint a piacok inkább pozitív fordulatra számítanak, ám a görög helyzet szinte "percről percre változik".Délelőtt a görög népszavazás elvetésének örülhettek a befektetők, ez komoly vételi hullámot keltett a részvénypiacokon. Délután a váratlan EKB kamatcsökkentés befolyásolta a kereskedést. Miközben a fejlett piacok jelentős emelkedést könyvelhettek el, a hazai részvénypiac szenvedett, a Magyar Telekom kivételével csökkenéssel zártak a vezető részvények.
E téren az elemző szerint változás állt be a kormányzat kommunikációjában, Matolcsy György mindenképpen tárgyalóasztalhoz szeretne ülni a Bankszövetséggel a devizahiteleseket segítő intézkedések kidolgozásával kapcsolatban. Ezt feltétlenül pozitívan értékelheti a piac, így amennyiben a következő napokban nem romlik jelentősen a nemzetközi befektetői hangulat, óvatos emelkedés indulhat itthon - tette hozzá. A Mol 245 forinttal, 1,53 százalékkal 15.810 forintra csökkent, 2,5 milliárd forintos forgalomban. Az OTP részvények ára 70 forinttal, 2,11 százalékkal 3.250 forintra esett, forgalmuk 11,9 milliárd forintot tett ki.
A Magyar Telekom árfolyama 12 forinttal, 2,37 százalékkal 519 forintra erősödött, forgalma 1,1 milliárd forint volt. A Richter papírok árfolyama 395 forinttal, 1,11 százalékkal 35.300 forintra gyengült, a részvények forgalma 858,5 millió forintot ért el. A másik gyógyszeripari részvény, az Egis 29,5 millió forintos forgalomban 185 forinttal, 1,03 százalékkal 17.800 forintra gyengült. A BUMIX 1.344 ponton zárt csütörtökön, ez 7,84 pontos, 0,58 százalékos csökkenés a szerdai záráshoz viszonyítva. (MTI)