Venni, venni, venni - Most ez az amerikai piac mottója
A DJIA index 120,71 ponttal, vagyis 1,20 százalékkal 10.138,99 pontra emelkedett. A S&P 500-as mutató 9,97 ponttal, azaz 0,94 százalékkal 1070,24 pontra nőtt. A technológiai részvények Nasdaq Composite mutatója 15,93 pontos, azaz 0,74 százalékos emelkedés után 2175,40 ponton zárt. A befektetői hangulatot erősítette egyebek mellett az a hír, hogy a vártnál jelentősebben csökkent a munkanélküli segélyért először folyamodók száma a múlt héten az Egyesült Államokban.
Eközben júniusban vegyesen alakult az üzletláncok forgalma, ami alapján következtetni lehet a fogyasztói kiadások alakulására. Az értékesítés már tizedik hónapja emelkedett egyhuzamban, azonban a lakosság vásárlóereje mérséklődést mutatott. Az értékesítés 3,1 százalékkal emelkedett, mely elmaradt a várt 3,2 százaléktól.
Támogatta a piacok emelkedését az, hogy az IMF a legfrissebb előrejelzésében 4,2 százalékról 4,6 százalékra javította az idei évi globális gazdasági növekedéséről szóló előrejelzését. Az indexek leginkább a kereskedés vége felé közeledve indultak jelentősebben emelkedének, miután azok a kereskedők, akik korábban haboztak a vételekkel, végül a piacra léptek, nehogy lemaradjanak az emelkedésből.
Általános várakozásoknak megfelelően szinten tartotta alapkamatát a Bank of England és az Európai Központi Bank (EKB), így ez nem befolyásolta a befektetőket. A pénzügyi szektor, mely a szerdai emelkedésben élenjárt, most gyengélkedett, miután Meredith Whitney bankszakértő rontott a Goldman Sachs Group második negyedévre vonatkozó profit előrejelzésén.
Az augusztusi szállításó WTI olajfajta árfolyama 37 centtel 75,81 dollárra emelkedett a Nymex piacán. Az arany árfolyama 2,30 dollárral 1.198,40 dollárra drágult.