A digitalizáció az építőiparban is a versenyképesség alapja
Lánszki Regő közölte, hogy már a 2023 decemberében elfogadott építészeti törvényben megjelent alapelvként a digitalizáció.
Ezáltal például az 1 milliárd forint feletti állami beruházásoknál a tervezésnél és a kivitelezésnél is kötelező az építményinformációs modell (BIM) rendszer alkalmazása.
Közölte, hogy a felsőoktatásban, azon belül az építész és építőmérnök képzésben a digitalizációval összefüggésben pilot programot dolgoztak ki, ami jövő szeptembertől fog indulni.
Arra is felhívta a figyelmet, hogy a kormány számára stratégiai kérdés az építésügy, hiszen az ágazatban több mint félmillió ember dolgozik, és a GDP több mint 10 százalékát teszi ki az építőipar, amellyel az országban működő kkv-k 17 százaléka áll kapcsolatban.
Soltész Attila, az Infotér elnöke elmondta, az Infotér három napos rendezvénysorozatának részeként szervezik meg Balatonfüreden október 15-én a ConTech konferenciát.
Az építőiparral, valamint a védelmi és űriparral is foglalkozó három napra több mint 2000 embert várnak.
A ConTech konferencián egyebek közt megvizsgálják állami és piaci szempontból is, hogy ki mit tud hozzátenni az építőipar versenyképességének javításához.
Ezen felül az eseményen szó lesz az építésgazdaságról, a magyar építőanyag-gyártásról, a digitalizációról és a BIM-ről, valamint a szakképzésről és a legújabb építőipari innovatív technológiákról is.