A félvezetőgyártásba is bekapcsolódik a Sensirion debreceni gyára
Ábrahám László azt mondta, Európában egyedülálló technológiát telepítenek Debrecenbe, amihez szakembereket kell képezniük. A high-tech iparban egyedülálló technológián alapuló lépésekhez, az úgynevezett wafer back-end folyamathoz Magyarországon ugyanis alig található meg a szükséges szaktudás.
Szabó Brigitta, a gyár első női folyamatmérnöke részletesen ismertette azt az új technológiát, amit az idei évtől folyamatosan vezetnek be Debrecenben. Elmondta: a Sensirion Hungary termékpalettája rendkívül magas hozzáadott értéket állít elő, szenzorait az egészségügytől az autóiparig széles skálán használják. A wafer back-end új technológiájával a szenzor-előállítás utolsó lépése kerül Debrecenbe, amivel lélegeztető gépekbe gyártanak egyszer használatos áramlásmérőket, párát és hőmérsékletet mérő autóipari szenzorokat, és amerikai piacra olyan termékeket, amelyek ki tudják mutatni a robbanásveszélyes gázokat a klímaberendezésekben - ismertette a szakember.
Ábrahám László hozzátette: a debreceni leányvállalatnál 2021-ben kezdődött a gyártás, tavalyi árbevételük pedig már elérte az 1,6 milliárd forintot. A debreceni a Sensirion legdinamikusabban fejlődő üzeme, amit jól jelez, hogy a tavalyi árbevételt az idén már az első negyedévben túllépték, s a cégcsoport teljes árbevételének 18 százaléka már Debrecenben képződik - ecsetelte az igazgató.
Ábrahám László elmondta azt is, hogy a múlt év végén beállított automata gyártósorokkal egy nap alatt húszezer szenzort tudnak előállítani, idei árbevételük pedig elérheti a tízmilliárd forintot. Bejelentette: az idén új gyártócsarnok építését kezdik meg, amivel megduplázódik a jelenleg csaknem száz munkatársat foglalkoztató üzem területe, és tovább növelik a dolgozók létszámát is.