A héten növekvő forgalomban emelkedett a BUX

Növekvő forgalom mellett emelkedett a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) részvényindexe a héten, a BUX 46 097,83 ponton zárt pénteken, ami 678,05 ponttal, 1,49 százalékkal magasabb, mint egy héttel korábban.

A héten növekvő forgalomban emelkedett a BUX

A részvénypiac heti forgalma 57,595 milliárd forint volt az előző heti 35,223 milliárd forint után, a vezető részvények erősödtek.

Az Equilor Befektetési Zrt. az MTI-nek küldött heti összefoglalójában kiemelte: ismét pozitív hetet zárt a BUX index. Bár pénteken enyhe mínuszban zárt a hazai tőzsdeindex, a teljes ötnapos kereskedést tekintve emelkedés látható a BUX grafikonján.

Felidézték, hogy jó hír érkezett a Richter amerikai partnerétől, az AbbVie-től: egy keddi egészségügyi konferencián elhangzottak szerint a Vraylar készítményből az Egyesült Államok Élelmiszer- és Gyógyszerügyi Hivatala, az FDA általi újabb jóváhagyás hatására a korábbi 4 milliárd dollár helyett 5 milliárd dolláros árbevételt várnak.

Céláremelés jött az OTP-re: a Societe Generale 12 200 forintról 13 000 forintra emelte az OTP Bankra vonatkozó 12 havi célárfolyamát, az ajánlás változatlanul vétel.

Hétfőn aláírták a megállapodást a Vodafone Magyarország Távközlési Zrt. megvásárlásáról. A 660 milliárd forint értékű tranzakcióval a 4iG Nyrt. leányvállalatként működő Antenna Hungária 51 százalékos, míg a Magyar Állam képviseletében eljáró Corvinus Zrt. 49 százalékos közvetett tulajdont szerez a Vodafone Europe BV-től a második legnagyobb hazai távközlési vállalatban. A 4iG hétfőn arról is tájékoztatta a tőkepiaci szereplőket, hogy a kormány a Vodafone Magyarország Zrt. feletti irányításszerzést rendeletben nemzetstratégiai jelentőségű összefonódásnak minősítette. A minősítés egyebek között kizárja a Gazdasági Versenyhivatal illetékességét - fűzte hozzá az Equilor.

A vezető részvények közül a legnagyobb mértékben, 2,54 százalékkal a Magyar Telekom emelkedett a héten, a papír 364 forinton zárt pénteken, 609,836 millió forintos heti forgalom mellett.

Az OTP árfolyama 2,09 százalékkal emelkedett, a részvény 11 ezer forinton fejezte be a kereskedést pénteken, heti forgalma 37,033 milliárd forint volt.

A Mol árfolyama 1,51 százalékkal nőtt, a részvény a héten 6,299 milliárd forintos forgalmat ért el, pénteken 2688 forinton zárt.

A Richter 0,48 százalékkal erősödött, pénteken 8460 forinton fejezte be a kereskedést, heti forgalma 10,884 milliárd forint volt.

A kis- és közepes részvények indexe, a BUMIX 3699,59 ponton zárt a héten, ami 13,30 ponttal, 0,36 százalékkal magasabb az előző hetinél.

Itt a Tisza Párt nyugdíj programja - szakértői szemmel vizsgáljuk meg

Az Egyenes Beszéd február 10-i adásában a Tisza Párt választási programjának nyugdíjakkal kapcsolatos vállalásait elemezte Farkas András nyugdíjszakértő, a Nyugdíjguru.
2026. 02. 17. 02:00
Megosztás:

Fogyasztókat célzó kampányt szervez a Tej Terméktanács és a Magyar Termék Nonprofit Kft.

Az egyre súlyosabb tejpiaci válság miatt fogyasztókat célzó kampányt szervez a Tej Szakmaközi Szervezet és Terméktanács, valamint a Magyar Termék Nonprofit Kft. - közölték az együttműködés résztvevői hétfőn az MTI-vel.
2026. 02. 17. 01:30
Megosztás:

Így tűnik el a makacs barna folt a WC-ből – vegyszer nélkül, percek alatt

Elsárgult, barnás csíkok, rozsdás elszíneződés a WC alján? Sokan ilyenkor erős vegyszerekhez nyúlnak, pedig a legegyszerűbb és legolcsóbb megoldás gyakran ott van a konyhában. A képen látható „előtte–utána” hatás otthon is elérhető, különösebb erőfeszítés nélkül.
2026. 02. 17. 01:00
Megosztás:

Egyedülálló intermodális szolgáltatást mutatott be az EWG

Elindult az első olyan vasúti megoldás Ukrajna és az Európai Unió között, amely lehetővé teszi a daruzható és nem daruzható félpótkocsik szállítását is. A szolgáltatást az East-West Intermodális Logisztikai Szolgáltató Zrt. az UZ Cargo Poland partnerével közösen indította, új szintre emelve Ukrajna és az Európai Unió intermodális összeköttetését.
2026. 02. 17. 00:30
Megosztás:

Prága szeretné csökkenteni a V4-en belüli feszültségeket

Csehország "aktívan szeretne hozzájárulni" az utóbbi időben a visegrádi csoporton (V4) belül észlelhető feszültségek csökkentéséhez - jelentette ki Petr Macinka cseh külügyminiszter hétfőn Varsóban a lengyel hivatali partnerével, Radoslaw Sikorskival közös sajtótájékoztatóján, megbeszélésük után.
2026. 02. 17. 00:05
Megosztás:

Harvard finomhangolja kriptoportfólióját: csökkent a Bitcoin ETF-kitettség, új Ethereum-pozíció épül

Stratégiai átrendezés vagy relatív értékalapú fogadás? A Harvard egyetemi alapítvány vagyonkezelője a negyedik negyedévben mérsékelte Bitcoin ETF-állományát, miközben új pozíciót nyitott egy spot Ethereum ETF-ben. A lépés a digitális eszközök intézményi megítélésének érését és a portfóliószintű gondolkodás erősödését jelezheti.
2026. 02. 16. 23:30
Megosztás:

605 millió dolláros veszteséget jelentett a Metaplanet – Megroppant a japán Bitcoin-stratégia?

A rekordárakról leforduló Bitcoin komoly sebet ejtett a vállalati mérlegeken. A japán Metaplanet több milliárd dollárt költött BTC-vásárlásra az elmúlt közel két évben, ám az árfolyam visszaesése után most több százmillió dolláros veszteségről számolt be. A cég papíron már 37%-os mínuszban áll, miközben részvényei is meredek zuhanást produkáltak.
2026. 02. 16. 22:30
Megosztás:

Amerikai céggel kötött stratégiai együttműködést a Mol leánycége

A Mol-csoport leányvállalata, a Geoinform Kft. stratégiai együttműködési megállapodást kötött az amerikai Baker Hughes-zal - közölte a Mol hétfőn az MTI-vel.
2026. 02. 16. 22:00
Megosztás:

Fordulat az albérletpiacon, az albérletárak stagnálnak

Itt a fordulat az albérletpiacon! Az Otthon Start Program indulása óta miközben a bérek folyamatosan nőnek, az albérletárak stagnálnak, ezzel több tíz milliárd forinttal több marad az albérletben élők zsebében - írta Panyi Miklós, a Miniszterelnökség (ME) parlamenti és stratégiai államtitkára hétfőn közzétett Facebook-bejegyzésében.
2026. 02. 16. 21:30
Megosztás:

Az OKX kriptovaluta tőzsde máltai fizetési engedélyt szerzett – Új szintre léphetnek a stablecoin-szolgáltatások Európában

Stratégiai jelentőségű lépést tett az OKX kriptotőzsde az európai piacon: a tőzsde megszerezte a máltai fizetési intézményi engedélyt, amely lehetővé teszi, hogy a stablecoin-alapú fizetési szolgáltatásait az Európai Unió teljes területén szabályozott keretek között terjessze ki. A döntés nemcsak jogi, hanem versenystratégiai szempontból is kulcsfontosságú.
2026. 02. 16. 21:00
Megosztás:

Vegyesen zártak a vezető nyugat-európai tőzsdék

Vegyesen zárták a kereskedést a vezető nyugat-európai tőzsdék hétfőn.
2026. 02. 16. 20:30
Megosztás:

Erősödött a forint hétfő estére

Erősödött a forint a főbb devizákkal szemben hétfőn kora estére a bankközi devizapiacon reggelhez képest.
2026. 02. 16. 20:00
Megosztás:

Tőkekiáramlás sújtja az Ethereumot, miközben az XPL vezeti a 24 órás beáramlásokat

Erőteljes tőkemozgások rázták meg a kriptopiacot az elmúlt 24 órában: míg az XPL több mint 53 millió dolláros nettó beáramlást könyvelhetett el, addig az Ethereum esetében közel 205 millió dollárnyi tőke távozott. A számok első pillantásra drámaiak, ám a háttérben komplex piaci mechanizmusok húzódnak meg.
2026. 02. 16. 19:30
Megosztás:

Nőtt az Alteo árbevétele tavaly

Az Alteo Nyrt. árbevétele 2025-ben meghaladta a 125 milliárd forintot, ami 19 százalékkal több az előző évinél - tájékoztatta az energetikai szolgáltató és kereskedő vállalat hétfőn az MTI-t.
2026. 02. 16. 19:00
Megosztás:

A Mol újabb tíz töltőállomást nyit Lengyelországban

A Mol tíz újabb töltőállomást nyit Lengyelországban az idei első fél évben, ez a cég lengyelországi vállalatának (Mol Polska) egyik legnagyobb fejlesztési programja az elmúlt években - közölte az ISBnews lengyel gazdasági szakportál hétfőn, a Mol közleményére hivatkozva.
2026. 02. 16. 18:30
Megosztás:

Tokenizált energiajövő? Az Aave alapítója 30 ezer milliárd dolláros piacot vizionál

Új korszak jöhet a DeFi és a megújuló energia metszéspontján: az Aave alapítója szerint a napelemparkok és más „bőség-eszközök” tokenizálása radikálisan átalakíthatja az on-chain fedezeti piacot és az energetikai beruházásokat.
2026. 02. 16. 18:00
Megosztás:

Megújulnak ez erdők a tatai Öreg-tó körül

A Vérteserdő Zrt. komplex erdő-regenerációs programot kezdett a tatai Öreg-tó körüli, városi erdők megújítására, közel 9 hektáron - közölte az erdőtársaság hétfőn az MTI-vel.
2026. 02. 16. 17:30
Megosztás:

Kevesebb munkaadó tervez béremelést idén, mint amennyi tavaly tervezett

A munkáltatók idei évre vonatkozó bérfejlesztési tervei óvatosabbak a tavalyinál. Míg 2025-re a cégek átlagosan közel kétharmada tervezett bérfejlesztéssel előzetesen, addig az idei évre a vállalatoknak mindössze 55%-a számol ezzel. Ezzel szemben a munkavállalók döntő többsége (82%) arra számít, hogy emelkedni fog a fizetése vagy nőni fog a béren kívüli juttatásainak mértéke 2026-ban – derül ki a Profession.hu friss, 449 cég bevonásával, illetve 1000 fős, magyar lakosságra reprezentatív minta alapján készített felméréseiből.
2026. 02. 16. 17:00
Megosztás:

Stabilcoin-forradalom küszöbén az Alchemy Chain: bemutatták a TPoA modellt

Új szintre léphet a globális stablecoin-alapú elszámolás: az Alchemy Chain részletesen ismertette Trusted Proof-of-Authority (TPoA) konszenzusmodelljét, amely az azonnali, szabályozott és banki szintű határokon átnyúló fizetéseket célozza. A tét nem kisebb, mint a nemzetközi pénzforgalom infrastruktúrájának újradefiniálása.
2026. 02. 16. 16:30
Megosztás:

Elérhetővé váltak az online rezsistop nyilatkozatok

Elérhetővé váltak az online rezsistop nyilatkozatok - közölte az MVM hétfőn az MTI-vel.
2026. 02. 16. 16:00
Megosztás: