A kudarc a fejlődés egy útja – de azért nem árt felkészülni mindenre!

Bár sok sportoló magáénak érzi a fenti sorokat, azért az ő esetükben is érdemes felkészülni mindenre. A kudarc a fejlődés egy olyan útja, amin gyakorlatilag mindenki átmegy, csak nem mindegy, hogy miként éljük meg ezt az utazást! Ugyanakkor a váratlanra is érdemes felkészülnünk, lelkileg és persze anyagilag is.

A kudarc a fejlődés egy útja – de azért nem árt felkészülni mindenre!

Ha fel vagyunk készülve mindenre, akkor kiegyensúlyozottak lehetünk

Mindenkinek vannak célkitűzései, legyen az egy sportoló vagy akár egy átlagember. Mindenki küzd olyan kihívásokkal, melyeket maga határozott meg, és olyanokkal is, melyeket az élet hoz. Ez utóbbiak közül azonban számos olyan is van, melyre fel lehet előre készülni.

Gondoljunk csak az anyagi biztonságra. Egyik napról a másikra kerülhetünk nagyon rossz helyzetbe, ha nincs egy kiváló biztosítás mögöttünk, ami egyfajta védőhálóként szolgál. Közel anyagi csőd is lehet a vége, ha például egy lakástűz folyamán a lángok martalékává válik a házunk és a benne lévő összes vagyontárgyunk, lakásbiztosítás pedig sehol.

Épp az ilyen esetek elkerülésére gondolunk, amikor azt mondjuk, hogy fel kell készülni mindenre.

Ha biztonságban érezzük magunkat, koncentrálhatunk a mentális egészségre

Sőt, igazából ez az alapja! Ha ez nincs meg, akkor folyamatos kétségek között kell élnünk, ami felemészt minket. Ha viszont ezt már megteremtettük magunknak, akkor elérkeztünk a következő lépcsőfokig.

Egy sportoló esetén is megvannak a csúcspontok és a mélypontok egyaránt. Sok nehézségen kell nekik is keresztülmenniük. Ha arra, hogy ezeken túllendüljenek, van egy jól bevált módszerük, akkor az sokat segít ahhoz, hogy fenntarthassák a mentális egészségüket.

Sportolói szintű tudatosság, amit mi is gyakorolhatunk

A legtöbb sportoló egy átlagember előtt tart tudatosságban. Gondoljunk csak a hajnali és esti edzésekre, az étkezések pontosságára és fontosságára vagy épp a fájdalomküszöbök kitolására.

Ezeken felül azonban a mentális igénybevétel okozta megterhelések is nagyon fontosak, ezekkel is kezdeniük kell valamit. Bár már a fent felsoroltak egy része is igen komoly mentális energiát emészt fel.

De akkor még nem beszéltünk arról, hogy mi van akkor, ha úgy kelnek fel, hogy aznap semmi kedvük edzeni, nulla energiát éreznek magukban. Egy igazi sikeres sportoló mentális ereje ilyenkor mutatkozik meg!

Már amint kinyitotta reggel a szemét, képesnek kell lennie pozitívan gondolnia az adott napra. Azokat az aznapi sikereket és várható pozitívumokat kell szem előtt tartania, amik előre fogják hajtani egy nehéz napon is! Olykor egyszerűen át kell keretezniük a történéseket. Nem kemény edzésre kell például gondolniuk, hanem a fejlődés következő szintjére, vagy új egyéni csúcsok felállítására. Máskor keresniük kell, hogy miként lehet egy kis újdonságot vagy játékosságot belevinni az adott napba.

Ha egy sportoló minden egyes kudarcánál feladná, akkor sosem válhatna belőle igazi komoly és sikeres ember!

A jegybankok az árstabilitással járulnak hozzá a fenntartható gazdasági fejlődéshez

A jegybankok a jelenlegi világgazdasági körülmények között az árstabilitás elérésével és a pénzügyi piaci stabilitás fenntartásával tudnak a leghatékonyabban hozzájárulni a fenntartható gazdasági fejlődéshez - jelentette ki a Magyar Nemzeti Bank (MNB) elnöke az Európai Uniós gazdasági és pénzügyminiszterek, valamint jegybankelnökök ülése (ECOFIN) után Koppenhágában az MNB közleménye szerint.
2025. 09. 19. 23:00
Megosztás:

A Masterplast és az MVM Next Energiakereskedelmi Zrt. több mint 10 éves időtartamú keretszerződést kötött

A Masterplast Hungária Kft. több mint 10 éves időtartamú szerződést kötött az MVM Next Energiakereskedelmi Zrt.-vel, a megállapodás értelmében a Masterplast Hungária Kft. mintegy 18 milliárd forint összegben értékesíthet Hitelesített Energia Megtakarítás (HEM) egységeket az MVM Next Energiakereskedelmi Zrt. részére - közölte a Masterplast Nyrt. pénteken a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) honlapján.
2025. 09. 19. 22:00
Megosztás:

Agrármarketing Centrum: befejeződött a "Fejlődő vidék" kampány

Befejeződött a "Fejlődő vidék" kampány, amely különféle kommunikációs csatornákon keresztül tette ismertebbé a magyar vidék átalakulásának folyamatát, a közösségeket megerősítő beruházásokat és a jövőbe mutató fejlesztéseket - tájékoztatta a 82. OMÉK-on pénteken tartott programzárásról az Agrármarketing Centrum (AMC) az MTI-t közleményben.
2025. 09. 19. 21:00
Megosztás:

Kevesebb energiát fogyaszt Magyarország 1990-hez képest

Annak ellenére, hogy reálértéken több mint kétszerese az ország GDP-je az 1990-es értéknek, Magyarország kevesebb energiát fogyaszt mint akkor és sokkal hatékonyabban használja fel - mondta az energiaügyi miniszter péntek délelőtt a Borsod-Abaúj-Zemplén vármegyei Szikszón, a város külterületén található energetikai alállomás átadásán.
2025. 09. 19. 20:00
Megosztás:

A 4iG csoport a Nokiát választotta partnerként hálózatai fejlesztéséhez

A 4iG csoport stratégiai megállapodásra lép a Nokiával az IP-hozzáférési és DWDM átviteli központi gerinchálózatok modernizálása és egységesítése érdekében - közölte a 4iG az MTI-vel pénteken.
2025. 09. 19. 19:00
Megosztás:

Villámgyors tranzakciók a Stellaron: megérkezett a PayPal USD és a hozamot termelő stabilcoin is

A Stellar blokklánc lendületet vett: a PayPal hivatalosan is integrálta saját stablecoinját (PYUSD) a hálózatba, és ezzel egy időben megjelent az első hozamot biztosító stablecoin is. Mindezt a nemrég bevezetett Whisk frissítés segíti, amely 5000 tranzakció/másodperces sebességet ígér. De vajon a piac is lelkesedik? A natív XLM token árfolyama egyelőre nem ezt tükrözi.
2025. 09. 19. 18:00
Megosztás:

Elkészült a GYSEV InterCity motorvonatainak végső dizájnja – indul a hazai gyártás Szolnokon

Elkészült a GYSEV Zrt. által rendelt 11 új FLIRT típusú InterCity-motorvonat végleges dizájnja, így idén ősztől, magyar szakemberek munkájával kezdődhet meg a kocsiszekrények gyártása a Stadler szolnoki üzemében. Az első járművek a tervek szerint 2027 utolsó negyedévében állhatnak forgalomba. A tavaly márciusban aláírt szerződés nagy jelentőségű a hazai vasúti közlekedés szempontjából, hiszen új InterCity-motorvonatokat utoljára pontosan 30 éve szereztek be Magyarországon.
2025. 09. 19. 17:00
Megosztás:

Agrárminisztérium: biztonságos lábakon áll a hazai sertéságazat

Az elmúlt évek kihívásai ellenére a hazai sertéságazat biztos lábakon áll, jövőre azonos feltételek mellett kívánják fenntartani az állatjóléti támogatásokat - jelentette be Nagy István agrárminiszter a Magyarországi Sertéstenyésztők és Sertéstartók jubileumi ülésén, pénteken Budapesten a tárca közleménye szerint.
2025. 09. 19. 16:30
Megosztás:

Micsoda jó világ! Kamatcsökkentés és GDP növekedés!

Miközben a Fed kamatot csökkent, a GDP-becslések (várakozások) nem hogy csökkenek, hanem még emelkednek is. Sőt, meglepően magasan állnak!
2025. 09. 19. 16:00
Megosztás:

MÁV: folytatódik a pécsi fővonal karbantartása keddtől

Folytatódik a pécsi fővonal karbantartása keddtől; három hétig autóbuszok közlekednek Dombóvár, illetve Szentlőrinc és Pécs között - közölte a MÁV Zrt. pénteken az MTI-vel.
2025. 09. 19. 15:30
Megosztás:

Szingapúri vállalat épít 2500 munkavállalót alkalmazó high-tech gyárat Békéscsabán

Egy szingapúri székhelyű vállalat, a Vulcan Shield Global egy 2500 munkavállalót alkalmazó high-tech gyárat épít 2033-ig Békéscsabán - hangzott el a Békés vármegyei megyeszékhelyen pénteken.
2025. 09. 19. 15:00
Megosztás:

Jön a teljes bértranszparencia az Unióban: itt vannak a legfontosabb tudnivalók

Az Európai Unió új bértranszparencia-irányelve (2023/970/EU) célja, hogy csökkentse a nemek közötti bérkülönbséget és átláthatóbbá tegye a bérezési gyakorlatokat az európai munkaerőpiacon. Az ennek érdekében az uniós jogalkotó szervek által előkészített törvényt 2026. június 7-ig kell ratifikálniuk a tagállamoknak nemzeti jogrendjükbe. A pontos hazai jogkeret még nem ismert, de a HR szolgáltatások területén évek óta piacvezető Prohuman szakemberei összegyűjtötték a legfontosabb információkat, amelyeket az uniós irányelvről tudni lehet jelenleg.
2025. 09. 19. 14:30
Megosztás:

Németországban csökkentek a termelői árak augusztusban

Augusztusban az elemzők által vártnál és az előző havinál is nagyobb mértékben csökkentek a termelői árak Németországban a német szövetségi statisztikai hivatal, a Destatis pénteki jelentése alapján. A termelői árak csökkenését elsősorban az energiaárak mérséklődése okozta, ezen belül is különösen a földgáz árának alakulása.
2025. 09. 19. 14:00
Megosztás:

Nem lepte meg a piacot a BoE

A várakozásoknak megfelelően 4,0%-on tartotta az alapkamatot a brit jegybank, és a várakozásoknak megfelelően évi 70 milliárd fontra csökkentették a mérlegszűkítés nagyságát az eddigi 100 milliárd fontról.
2025. 09. 19. 13:30
Megosztás:

A négy legmegbízhatóbb felhőbányászati ​​platform 2025-ben: Az ALR Miner stabil hozamokkal nyeri meg a magyar befektetők érdeklődését

A digitális eszközbefektetések növekvő népszerűségével a felhőbányászat alacsony belépési korlátjával, átláthatóságával és hosszú távú hozamával népszerű befektetéssé vált a magyar befektetők számára.
2025. 09. 19. 13:00
Megosztás:

Trump és Hszi Csin-ping beszélgetését várja a piac

Donald Trump magabiztos kommunikációja felerősítette várakozásokat a mai, Hiszi Csin-pinggel tervezett telefonbeszélgetésével kapcsolatban.
2025. 09. 19. 12:30
Megosztás:

A lakosság 8,2 százaléka venne részt az Otthon Start programban a következő fél évben

A felnőtt korú népesség 8,2 százaléka tervez részt venni az Otthon Start programban a következő fél évben, idén szeptember és jövő február között - derül ki a GKI szeptember elején végzett reprezentatív felméréséből.
2025. 09. 19. 12:00
Megosztás:

A 18 milliárdos keret felére érkeztek már be kérelmek a közvilágítási pályázaton

Több mint 500 vidéki kistelepülés jelezte eddig igényét a köztéri lámpatestek cseréjét ösztönző támogatásra, a 18 milliárd forint keretösszegű közvilágítási pályázaton a mostanáig befutott kérelmek összértéke meghaladta a 9 milliárd forintot - jelentette be pénteki bejegyzésében hivatalos Facebook-oldalán az Energiaügyi Minisztérium (EM).
2025. 09. 19. 11:30
Megosztás:

Őszi Szüret Akció a Daniellánál – Villamossági kedvezmények minden kategóriában

Szerezze be most kedvenc villamossági eszközeit akciós áron! Az Őszi Szüret akció szeptember 3-tól október 31-ig tart.
2025. 09. 19. 11:00
Megosztás:

Mire számíthatnak a befektetők pénteken?

A záráshoz közeledve a Hang Senget kivéve pirosban vannak a fontosabb ázsiai indexek, a Nikkei 1% körüli mértékben veszített értékéből.
2025. 09. 19. 10:30
Megosztás: