A magyarok több mint háromnegyede rendszeresen adományoz

A magyarok több mint háromnegyede rendszeresen adományoz, csaknem egyharmaduk fél évente, 17 százalékuk havonta egyszer jótékonykodik - mondta a Visa Magyarországért felelős területi vezetője hétfőn Budapesten sajtótájékoztatón.

A magyarok több mint háromnegyede rendszeresen adományoz

A magyarok adakozási szokásait vizsgáló online felmérést a Visa megbízásából az Ipsos végezte idén augusztusban, 1000 ember megkérdezésével. Sármay Bence ismertette: az adakozók több mint fele 5000 forint alatti, csaknem egyharmaduk 5-10 ezer forint közötti összeget adományoz.

Az érintettek többsége átutalással vagy készpénzben adakozik, azonban tíz megkérdezettből hét jelezte, hogy adományozásnál szívesen fizetne kártyával, ha lenne rá lehetőség. Utóbbinál a válaszadók csaknem fele azt mondta, hogy a hétköznapi kártyahasználatra jellemző egyszerűséget, biztonságot és kényelmet szeretnék tapasztalni az adakozásnál is.

Ezért Visa a bankkártyás adományozás ösztönzése érdekében kampányt indított - mondta el Sármay Bence. Országszerte 11 beltéri és 3 kültéri adománygyűjtő totemet helyeztek ki. Ezeken a pontokon bankkártya vagy okos eszközök segítségével lehet adakozni a Siketek és Nagyothallók Országos Szövetsége (SINOSZ) részére egészen október 24-ig - tájékoztatott.

A kültéri adományozási pontok Budapesten találhatóak a Magyar Zene Házánál, az Akváriumnál és a Westendnél. Beltéri egységeket viszont a főváros mellett vidékre is helyeztek: Győrbe, Szegedre, Kecskemétre és Miskolcra.

Sármay Bence a kampány indulása kapcsán elmondta, hogy vasárnap - szeptember 24-én - volt a siketek világnapja. Hozzátette: a 2020-as adatok szerint Magyarországon több mint 1 millió hallássérült ember él, a lakosság több mint 10 százaléka.

Kósa Ádám, a SINOSZ elnökségének tagja, Európai Parlamenti képviselő (Fidesz) elmondta, azért vállalták az együttműködést, hogy felhívják a társadalom figyelmét a hallássérültek világára.

A Visa indított egy másik kampányt is, amelyben - a SINOSZ adománygyűjtéséhez hasonlóan - a Change Hungary-val működik együtt, országszerte 51 adománygyűjtő pont kihelyezésében támogatja a társaságot. Ezeken a pontokon a bankkártyás adománygyűjtésnek köszönhetően az emberek számos alapítványt, civil szervezetet támogathatnak.

A két évvel korábban alapított Change Hungary adományozó totemek telepítésével és üzemeltetésével foglalkozik. A cég 28 szervezettel áll kapcsolatban, amelyek gyermekvédelem, oktatás, kultúra, környezetvédelem és az állatvédelem területén tevékenykednek. A Visa és a cég együttműködésében telepített adománygyűjtő pontokon bankkártya segítségével megadott adomány közvetlenül a támogatott civil vagy nonprofit szervezet, illetve alapítvány bankszámlájára érkezik - mondta el Fodor Gábor, a Change Hungary alapítója az MTI-nek.  

A helyszínen kiadott közlemény szerint a Visa világelső a digitális fizetések terén, világszerte több mint 200 országban és területen kapcsolja össze a fogyasztókat, a kereskedőket, a pénzügyi intézményeket és a kormányzati szerveket.

Azonnali bértárgyalást és minimum 70.000 Ft béremelést követelnek a vasutasok

A bértárgyalások mielőbbi megkezdését, s erre rendkívüli ülés összehívását sürgetik a vasutas szakszervezetek a MÁV Zrt. vezérigazgatójának, Pafféri Zoltánnak írt közös levélben. Felszólítják, az egyeztetések halogatásával ne hátráltassa a folyamatot, mert a munkavállalók mielőbb tudni szeretnék, mennyiért dolgoznak jövőre. A szakszervezetek 15 százalékos, de legalább 70 ezer forintos béremelést és a lojalitási jutalom 50 ezerrel való növelését kérik.
2023. 12. 06. 03:00
Megosztás:

Egy új fejlesztésnek köszönhetően egyszerűsödik a parkolás a Yettelesek számára

Számos előnye miatt máig növekvő népszerűségnek örvend a mobilszámlára történő "vedd meg most, fizesd később" típusú kisértékű vásárlás, mint a mobilparkolás, az autópályamatrica, a lottó vagy a közösségi közlekedési jegy vásárlása. A Yettel alkalmazásban megjelent új fejlesztés most a mobilparkolás területén hoz el egy sokak számára jelentős kényelmet nyújtó új megoldást.
2023. 12. 06. 02:30
Megosztás:

Betiltjuk a benzines és dízel autókat?! Abból botrány lesz!

A fosszilis tüzelőanyaggal működő belső égésű motorokkal felszerelt új autók 2035-től való betiltása ma igencsak ambiciózus tervnek tűnik.
2023. 12. 06. 02:00
Megosztás:

A 40-49 évesek a legokosabbak Magyarországon - Ön is?

Egy friss kutatás készült hazánkban melynek egyik érdekes eredménye, hogy a 40-49 éves korosztályt találta kiemelkedőnek. Nézzük, hogy miért is!
2023. 12. 06. 01:01
Megosztás:

Öt kötelező kriptovaluta, amit figyelned kell 2024-ben

Kezdve az uptoberrel, a teljes kriptoszektorban az előző hónapokban szinte fékezhetetlen bikafutamnak lehettünk szemtanúi. Mindenki legnagyobb meglepetésére a BTC értéke képes volt áttörni a 40,000 dolláros szintet, miközben az Ethereum a 2200 dollár közelében jár.
2023. 12. 06. 00:01
Megosztás:

Országos járványnak nyilvánították Romániában a kanyarót

Országos járványnak nyilvánította Romániában a kanyarót kedden az egészségügyi minisztérium, miután a regisztrált megbetegedések száma megközelítette a kétezret és a fertőzés az ország 41 megyéje közül már 29-re átterjedt.
2023. 12. 05. 23:30
Megosztás:

Nagyszabású BTS-fejlesztést jelentett be a Panattoni

Európa vezető ipari ingatlanfejlesztőjének helyi leányvállalata, a Panattoni Hungary ma bejelentette, hogy egy országos kiskereskedelmi lánc megbízásából 32.000 négyzetméteres, built-to-suit logisztikai központot épít Budapest agglomerációjában. Az új fejlesztés a Panattoni harmadik hazai BTS-projektje és egyben a hazai logisztikai piac egyik legnagyobb BTS-megállapodása 2023-ban. A testre szabott logisztikai központ a kereskedelmi lánc hazai disztribúciós hálózatát fogja kiszolgálni korszerű raktározási és árumozgatási megoldásokkal. A projekt egyedüli befektetője az OTP Ingatlanbefektetési Alap, amely a Baross Gábor Tőkeprogram keretében tervezi a beruházás megvalósítását.
2023. 12. 05. 23:00
Megosztás:

Vegyesen zártak a New York-i tőzsde főbb mutatói

Vegyesen zártak kedden a New York-i értéktőzsde irányadó mutatói.
2023. 12. 05. 22:30
Megosztás:

Az EU informatikai támogatásokat hagyott jóvá

Az Európai Bizottság jóváhagyta, hogy hét tagállam, köztük Magyarország összesen legfeljebb 1,2 milliárd euró (mintegy 470 milliárd forint) állami támogatást nyújtson egy, a felhő- és pereminformatika-technológiák területét érintő közös európai kezdeményezéshez - közölte a brüsszeli testület kedden.
2023. 12. 05. 21:30
Megosztás:

Béremelést terveznek jövőre a vállalatok

A magyarországi vállalatok 53 százalékánál szerepel a 2024-re vonatkozó tervek között a bérfejlesztés: az érintett cégek átlagosan 12 százalékkal emelnék a fizetéseket - közölte a Profession.hu a HR Körkép felmérése alapján kedden az MTI-vel.
2023. 12. 05. 21:00
Megosztás:

Égető kérdéseket vetnek fel a talaj világnapján

Az egészséges talajok fontosságára, a termőtalaj riasztó ütemű csökkenésére hívja fel a figyelmet az Ökológiai Mezőgazdasági Kutatóintézet (ÖMKi) a talaj világnapja alkalmából közölt keddi közleményében.
2023. 12. 05. 20:30
Megosztás:

Meghosszabbítoták a paksi atomerőmű üzemidejét

Az Euratom előírásainak megfelelően bejelentették az Európai Uniónak a paksi atomerőmű további üzemidő-hosszabbításának megkezdését - közölte az MVM Paksi Atomerőmű Zrt. vezérigazgatója kedden Pakson, ahol a hosszabbítás kapcsán bemutatták a sajtónak az erőmű egyes üzemi területeit is.
2023. 12. 05. 20:00
Megosztás:

Megvalósult Bicske intermodális csomóponti fejlesztésének első üteme

Bicske intermodális csomóponti fejlesztésének első üteme 9,9 milliárd forintból valósult meg, a beruházást kedden adták át a Fejér vármegyei településen.
2023. 12. 05. 19:30
Megosztás:

London kivételével pluszban zártak a tőzsdék

London kivételével erősödéssel zárták a kereskedést a vezető nyugat-európai tőzsdék kedden.
2023. 12. 05. 19:00
Megosztás:

A kereskedés végén felhúzták a BUX-ot

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 77,56 pontos, 0,13 százalékos csökkenéssel, 58 432,29 ponton zárt kedden.
2023. 12. 05. 18:30
Megosztás:

A Mol tulajdonrészes lesz a Waberer's vállalatánál

A Mol a Waberer's 15 százalékos tulajdonrészének megvásárlásáról írt alá megállapodást az Indotek Grouppal.
2023. 12. 05. 18:00
Megosztás:

A 4iG Nyrt. és az E-Group ICT Sofware Zrt. felhőipari innovációit kiemelt fontosságúvá tették

Az Európai Bizottság tájékoztatása szerint 19 felhőipari projekt kapta meg az IPCEI-minősítést, köztük olyan óriáscégek, mint a német SAP, Deutsche Telekom és Siemens; a francia Orange; a spanyol Telefónica.
2023. 12. 05. 17:30
Megosztás:

Megalakult az Állami Beruházási Érdekegyeztető Tanács

Minden eddiginél szorosabb együttműködésre biztosít lehetőséget az Állami Beruházási Érdekegyeztető Tanács megalakulása a szakmai érdekképviseleti szervezetek és a kormány között.
2023. 12. 05. 17:00
Megosztás:

Rekordot döntött a Bitcoin árfolyama

Történelmi pillanathoz érkezett a kriptopiac, amire 2022 májusa óta vártak a kriptobefektetők. A Bitcoin túllépte az idei ATH-t (legmagasabb árfolyamát), ugyanis hétfőn 42 162 dollárig emelkedett, ami az elmúlt másfél év csúcsa.
2023. 12. 05. 16:30
Megosztás:

Kiberbiztonsági törvény 2024 - az Ön cége felkészült? Már nincs sok idő...

A kiberbiztonsági törvény számos cég számára új követelményeket támaszt az elektronikus információs rendszereik üzemeltetésével kapcsolatban. Az érintett szervezeteknek 2023 végéig maradt idejük felkészülni, hogy megfeleljenek az új szabályoknak.
2023. 12. 05. 16:00
Megosztás: