A megyei jogú városokban emelkedett a használt lakások átlagos négyzetméterára

Minden ingatlantípusban (tégla, - panel,- családi ház) jelentősen nőtt a használt lakások átlagos négyzetméterára az év első kilenc hónapjában, 2021 hasonló időszakához képest - közölte az Otthon Centrum kedden az MTI-vel.

A megyei jogú városokban emelkedett a használt lakások átlagos négyzetméterára

Az ingatlanközvetítő hálózat szerint a vidéki városokban a használt téglalakások négyzetméterára elérte az 524 ezer forintot idén január és szeptember között. A legmagasabb fajlagos árat Debrecenben mérték 713 ezer forinttal, a második helyen Győr szerepel, ahol 658 ezer forint az ingatlanok négyzetméterára, míg a harmadik Székesfehérvár, 642 ezer forinttal. A legtöbb megyei jogú városban 400-500 ezer forint között alakult a négyzetméterár átlagértéke.

A közlemény idézte Soóki-Tóth Gábort, az Otthon Centrum elemzési vezetőjét, aki elmondta, ezek az árak 35 százalékkal magasabbak az egy évvel korábbi értéknél. Debrecenben 36, Győrben pedig 32 százalékkal nőtt a használt téglalakások négyzetméterára.

A panellakásoknál az átlagos négyzetméterár 461 ezer forint volt az év első kilenc hónapjában. A városok közül Veszprém állt az élen 619 ezer forintos négyzetméterárral, Debrecen a második helyre szorult 597 ezer forintos négyzetméterárral. Székesfehérvár ebben a szegmensben is harmadik lett, 580 ezer forintos fajlagos árral. A panellakásoknál a legtöbb városban 300-450 ezer forint között alakult az átlagos négyzetméterár.

A megyei jogú városokban átlagosan 32,4 százalékkal drágultak a panellakások a tavalyi év azonos időszakához képest. Veszprémben 40 százalékot meghaladó ár növekedést tapasztalt az Otthon Centrum, míg Debrecenben 37 százalékot. Néhány városban pedig az országos átlaghoz képest kisebb volt az emelkedés: Kecskeméten 15 százalékkal, Szekszárdon és Szolnokon 19,5 százalékkal nőttek az árak.

A használt családi házak négyzetméterára az év első kilenc hónapjában 381 ezer forint volt a megyei jogú városokban. A legmagasabb fajlagos árral Sopronban találkozhattak az érdeklődők, itt átlagosan 565 ezer forintot kértek egy négyzetméterért. Ezt követte Debrecen 481 ezer, Győr 477 ezer, Érd 471, Székesfehérvár 463 ezer forintos, átlagos négyzetméterárral. A használt házak drágulása az előző év azonos időszakához képest átlagosan 23,4 százalék volt - olvasható az Otthon Centrum közleményében.

A vártnál is kevesebb volt az USA-ban a betöltetlen álláshelyek száma

Bár reggel még folytatódott a kötvénypiacon a hozamok fiskális aggodalmak miatti emelkedése, délután korrekciót indított el, hogy a vártnál is kevesebb volt az USA-ban a betöltetlen álláshelyek száma.
2025. 09. 04. 10:00
Megosztás:

A BitMine újabb 65 millió dollárnyi ETH-t vásárolt – Közeleg az „Ethereum 1971 pillanata”?

Ethereum kriptovaluta hírek: Az Ethereum jövője fényesebb lehet, mint valaha – legalábbis a BitMine Immersion Technologies szerint, akik nemcsak szavakkal, de dollármilliókkal is szavaznak a második legnagyobb kriptovaluta mellett. A vállalat friss, 65 millió dolláros ETH-vásárlása új lendületet adhat a piacnak, miközben a cég elnöke történelmi fordulóponthoz hasonlítja a jelenlegi időszakot. Vajon valóban egy új pénzügyi korszak küszöbén állunk?
2025. 09. 04. 09:30
Megosztás:

Szerdán emelkedett az S&P 500 és a Nasdaq, közel stagnált a Dow Jones

Míg a Dow Jones közel stagnált, addig szerdán 0,5%-kal emelkedett az S&P500 és 1%-kal került feljebb a technológiai túlsúlyú Nasdaq Composite.
2025. 09. 04. 09:00
Megosztás:

Az európai indexek visszapattantak a keddi jelentős mínuszból

Bár továbbra is komoly aggodalmak vannak a magasra szökő hosszú hozamokkal kapcsolatban, az európai indexek visszapattantak a keddi jelentős veszteségekből. A Stoxx600 0,7%-kal, a DAX 0,5%-kal, CAC 40 0,9%-kal, az FTSE 100 0,7%-kal került feljebb.
2025. 09. 04. 08:30
Megosztás:

Gyengült a forint jegyzése csütörtök reggel

Gyengült a forint a főbb devizákkal szemben csütörtök reggel az előző esti jegyzéséhez képest a nemzetközi devizakereskedelemben.
2025. 09. 04. 07:30
Megosztás:

Túl késő már Bitcoint venni? – Így látják a szakértők a kriptó jövőjét

A kriptopiac újabb hullámvölgye ismét felvetette a kérdést: vajon még mindig érdemes Bitcoint vásárolni, vagy lekéstünk a lehetőségről? Az elmúlt években a Bitcoin és az Ethereum elképesztő csúcsokat és fájdalmas korrekciókat is megéltek, ami sok befektetőt bizonytalanságban hagyott.
2025. 09. 04. 07:00
Megosztás:

Júliusban valósággal felrobbant a személyi hitelek piaca

Megjelentek a Magyar Nemzeti Bank (MNB) legfrissebb, július hónapra vonatkozó adatai. A jegybanki adatsorok alapján elmondható, hogy a személyi hitelek piaca rekordot döntött, miközben a lakáshitelek és a szabad felhasználású jelzáloghitelek terén minimális visszaesést hozott a július. A személyi hitelekhez hasonlóan a babaváró és a munkáshitel esetében is nőni tudott a kihelyezés, igaz, jóval szerényebb mértékben, mint a személyi hiteleknél. A júliusi hónap lendületes voltát az is mutatja, hogy az új kihelyezések mértéke a személyi hitelek és a jelzáloghitelek piacán is meghaladta a szezonálisan kiigazított adatokat.
2025. 09. 04. 06:30
Megosztás:

Trendfordulók az idegenforgalomban

Erős hét hónapot produkált a turizmus, idén január és július között a turisztikai szálláshelyekre érkezett belföldi vendégek száma 2,1, a külföldieké 11%-kal meghaladta az előző év azonos időszakit. A havi adatok alapján júliusban egy érdekes tendencia figyelhető meg: a korábbi hónapoktól eltérően a vendégek száma növekedett, de kevesebb időt töltöttek a szálláshelyeken. Emellett a belföldi vendégek és vendégéjszakák számában is enyhe visszaesés volt tapasztalható, miközben meglepő fordulatként Budapest megelőzte a Balatont mind a belföldi, mind a külföldi vendégek számában.
2025. 09. 04. 06:00
Megosztás:

A fenntartható működés már nemcsak a nagyvállalatok passziója

A fenntartható fejlődés nemcsak a vállalatok és a civil szervezetek feladata, hanem a településeket vezetőké is. Az önkormányzatok egyedülálló helyzetben vannak, mivel lokálisan képesek összehangolni a lakosság és a helyi vállalkozások kezdeményezéseit.
2025. 09. 04. 05:30
Megosztás:

A kvantumtechnológia már az ajtónkon kopogtat

A többi között a gyógyszerkutatás, a műholdas navigáció és az adatvédelem területén is nagyon jelentős fejlődést hozhat a kvantumtechnológia. Az Európai Bizottság által júliusban elfogadott kvantumstratégia célja, hogy 2030-ra Európa globális vezetővé váljon ezen a területen. Az uniós célokat figyelembe véve a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) „A kvantumkommunikáció jelene és jövője” címmel tartott szakmai konferenciát, amelyen arról kaphattak áttekintést a résztvevők, hogy a 100 éve megismert kvantummechanika eredményei a kutatóműhelyek, laborok falait átlépve, miként válhatnak láthatatlanul a mindennapjaink részévé.
2025. 09. 04. 05:00
Megosztás:

Nem mindenki tud majd 10 százalékos önerővel Otthon Start hitelt felvenni

Az Otthon Start hitel fontos előnye, hogy akár 10 százalékos önerővel is igényelhető. Nagyon úgy tűnik azonban, hogy ez nem mindenki számára lesz elérhető! Ez sok házaspárnak okozhat például nehézséget.
2025. 09. 04. 04:30
Megosztás:

Belgium szankciókat vezet be Izrael ellen

Belgium szankciókat vezet be Izraellel szemben, mert "belefáradt" abba, hogy az Európai Unió nem akar hatékony intézkedéseket hozni a gázai háború ügyében - közölte Maxime Prévot belga külügyminiszter szerdán a szövetségi parlamentben.
2025. 09. 04. 04:00
Megosztás:

Tovább épül a turisztikai célokat is szolgáló kerékpárút hálózat Sárváron

Több mint 375 millió forintos vissza nem térítendő uniós támogatásból a Széchenyi Terv Plusz program keretében tovább épül Sárvár kerékpáros turisztikai hálózata - közölte az MTI-vel a projekt menedzsere.
2025. 09. 04. 03:30
Megosztás:

A Trump-fiúk kriptós cége, az American Bitcoin debütált a Nasdaqon

Újabb jelentős kriptoszereplő lépett be az amerikai tőkepiacokra: a Trump elnök fiai, Eric és Donald Jr. által támogatott American Bitcoin szerdán kezdte meg a kereskedést a Nasdaqon ABTC ticker alatt. A vállalat a bitcoin-bányászat és a treasury funkciók ötvözésével kívánja megerősíteni az Egyesült Államok szerepét a globális kriptogazdaságban.
2025. 09. 04. 03:00
Megosztás:

A világ hányadik legértékesebb focistája Szoboszlai Dominik? Mennyit ér most a focista?

A Transfermarkt aktuális „Világ legértékesebb játékosai” toplistája szerint Szoboszlai Dominik jelenleg a 32. helyen áll, 80 millió eurós piaci értékkel. (Megjegyzés: a játékos adatlapján még a 27. „világranglistás” hely szerepel a 2025.05.30.-i frissítésnél; az összesített toplista azóta frissült, ezért látod most a 32. helyet. )
2025. 09. 04. 02:00
Megosztás:

Bóka János: a magyar–lengyel barátság történelmi gyökerei ma is erősek

A magyar-lengyel kapcsolatok mély történelmi és kulturális gyökerei kiállják az idők próbáját - fogalmazott az európai uniós ügyekért felelős miniszter szerdán a Facebook-oldalán.
2025. 09. 04. 01:30
Megosztás:

Minimálbér 2026 – Eldőlt, mennyit vihet haza a minimálbéres

Bruttó minimálbér 2026-ban: 328 600 Ft/hó a kormány többéves béremelési programja szerint (2025→2026: +13%). A célértéket a Kormány hivatalos oldalán és több országos lap is rögzíti; a végleges összeg szokás szerint év végén kormányrendeletben jelenik meg. Mennyit vihetünk ebből haza, azaz mennyi lesz a nettó minimálbér 2026-ban? Mutatjuk!
2025. 09. 04. 01:00
Megosztás:

Trump: az amerikai katonák Lengyelországban maradnak

Lengyelországban maradnak az odavezényelt amerikai katonák, és ha a lengyelek úgy kívánják, Washington akár növelheti is a kontingens létszámát - jelentette ki Donald Trump amerikai elnök szerdán Washingtonban, a Karol Nawrocki lengyel elnökkel tartott találkozójának kezdetén.
2025. 09. 04. 00:30
Megosztás:

Rekordot döntött a turizmus: júliusban közel 2,5 millió vendég érkezett a hazai szálláshelyekre

Magyarország egyre népszerűbb úti cél mind a belföldi, mind a nemzetközi utazók számára. A kormány azon dolgozik, hogy ez a trend a jövőben is tovább erősödjön, ezért mindent megtesz hazánk turisztikai vonzerejének növelése érdekében - írta a legfrissebb idegenforgalmi adatokhoz fűzött szerdai kommentárjában a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM).
2025. 09. 03. 23:30
Megosztás:

Tovább javult a német járműipar üzleti hangulata augusztusban

Augusztusban emelkedett a német járműipari vállalatok üzleti hangulatát jelző mutató a müncheni ifo gazdaságkutató intézet felmérésének eredményei szerint.
2025. 09. 03. 23:00
Megosztás: