A szerencse és a játékok iránti vágy már az ősember óta bennünk van
Az ősember szinte még le sem mászott a fáról...
... de már maga után hagyott olyan nyomokat, amik nemcsak a vadászatra, a tűzgyújtásra utalnak, hanem arra is, hogy már az ősidőkben is megjelentek olyan játékok, amik a szerencsére, a véletlenre épültek. A fellelt régészeti leletekből a szakemberek arra következtetnek, hogy az ősember rituális játéka a csontdobálás volt, melynek lényege, hogy bizonyos állati csontokat kiszárítottak és azt dobálták a szilárd talajon. A csont számos módon tudott a földre esni, és annak állásából vontak le következtetéseket. Ez még inkább közel állhatott a jósláshoz, mint a szerencsejátékhoz, de valahol a későbbi kockajátékok elődjének tekinthető. Hiszen egy mai dobókocka is hasonló elveken működik, a lényege, hogy amikor eldobjuk, nem tudjuk, hogy melyik oldalán fog a földet érve megnyugodni.
Az ókor már komoly fejlődést hozott
Számos ókori fejlett civilizáció működött: Mezopotámia, Egyiptom, Kína, India stb., ahol a régészeti leletek szintén számos jelet találtak arra, hogy komoly fejlődésen ment át a szerencse iparág is. Számos kockajátékot találtak a régészek, melyek szabálykönyvei sajnos nem maradtak hátra, így csak találgatni lehet, hogy pontosan mi volt a játékmenet. A kockajátékok mellett számos sorshúzásos játékra és még több táblajátékra és rátaláltak, ami hűen bizonyítja az emberiség játékok és a szerencse iránti mély vonzalmát.
Különösen érdekes lelet bizonyítja, hogy Kínában (nagyon fejlett kultúra volt!) már az időszámításunk előtt kb. 200 évvel lottószerű játékot alkottak és játszottak is vele. Sőt! Egyes régészeti leletek arra is utalnak, hogy a lottó bevételéből (vagy annak egy részéből) finanszírozták a kínai nagy fal építési munkáinak hatalmas költségeit.
Aki látta a Gladiátor c. Oscar-díjas filmet, annak azonnal beugorhat, hogy az ókori Rómában a gladiátorjátékok nem csupán az emberek szórakoztatására szolgáltak, hanem komoly fogadási rendszerek épültek rá, így a mai sport fogadás ókori elődjének is bátran tekinthetjük. Szintén Rómában, de az ókori Görögországban is ismert és elterjedt játék volt az un. Tabula, mely egy tábla alapú játék volt és a mai Backgammon játék ókori elődjének tekinthető.
A középkorban tovább finomodtak a játékok
A középkori ember tovább csiszolta, finomítgatta az ókorban népszerű játékokat és ennek eredménye lett az, hogy megjelentek a kártya alapú játékok.
Az emberek azon túl, hogy csak a szórakozást keressék ezekben, mindemellett a fogadások és sorshúzások vallási és társadalmi célokat is szolgáltak az emberiség ezen korszakában.
A kártyajátékok – legalábbis a régészeti leletekből erre lehet következtetni – Kínából származnak, és hosszú úton érkeztek meg Európába valamikor a 14. század környékén. Ezek a kártyák igazi kézműves darabok voltak, egyesével, kézzel festették őket, hiszen nem voltak még nagy játék-gyárak, amik ontják magukból a sok-sok terméket. Mivel nagyon drága volt az előállításuk a kézi festés miatt, így csak a gazdag emberek engedhették meg maguknak ezt a fajta szórakozást.
Újkor és legújabb kor
Időutazásunk végén elérkezünk a történelmi újkorba és legújabb korba, ahol – mint az élet minden területén szinte – robbanásszerű változások következtek be. Az emberiség megalkotta a tökéletesen működő szerencse iparágat, amely világszerte hatalmas tömegek érdeklődését vonta magával. Az internet térhódításával pedig már az otthonainkba, a fotelünkbe vagy épp a kanapénk kényelmébe is megérkezett a játékpiac, így már online élvezhetjük a póker, a black jack vagy épp a rulett játékokat olyan platformokon, mint a mostbet. A szintén népszerű sportfogadás is az internetre költözött, így minden játékos kedvű ember már otthona kényelméből fogadhat a modern kor gladiátoraira, mint a boxolók, teniszezők vagy épp a legjobb focicsapatok.