A világon egyre több cég dönt úgy, hogy regisztrál valamelyik cégminősítő vállalatnál – ez az oka!

A globális piac fejlődése számos új lehetőséget hozott a gazdasági szereplők számára, ugyanakkor sok kockázatot is, amelyek közül sok megelőzhető, vagy valószínűségük jelentősen csökkenthető.

A világon egyre több cég dönt úgy, hogy regisztrál valamelyik cégminősítő vállalatnál – ez az oka!

Vannak azonban olyan kockázatok az üzleti életben, amelyeket nem lehet elkerülni. A legjobb mód ezek kezelésére a kontingenciatervek kidolgozása, amelyek révén a kockázatok megjelenésének hatásai minimálisra csökkenthetők. Éppen ezért ma fontosabb, mint valaha, hogy releváns pénzügyi és üzleti adatok álljanak rendelkezésre más vállalatokról és országokról is, hogy könnyebben megérthessük a befektetési lehetőségeket, kockázatokat és egy adott üzleti környezet előnyeit.

A modern üzleti világ arra kényszeríti a gazdasági szereplőket, hogy nyomon kövessék a technika és technológia fejlődését, amelyek innovatív, érthető és naprakész tartalmaikon keresztül jelentősen lerövidítik a vállalkozás szempontjából fontos információk megszerzésének idejét. A technológiai forradalom globális szinten számos befektetési lehetőséget hozott létre, ezért ma nehéz eldönteni, hogy mely vállalatok vagy országok jelentenek jó befektetési lehetőséget. Ezért a pénzügyi adatok jobb hozzáférhetősége csökkenti a bizonytalanságot, és lehetővé teszi a döntéshozatalt megbízható adatok alapján, ami csökkenti a kockázat mértékét és a potenciális költségeket, miközben hozzájárul a bevételek növekedéséhez.

A legpontosabb eszközök a biztonságosabb üzletmenethez

Globális szinten a bonitási jelentések és értékelések ma már elismerten a legpontosabb eszközök a biztonságosabb üzleti tevékenységhez, valamint a vállalatok és piacok átfogó megértéséhez. Emiatt egyre több cég dönt úgy, hogy regisztrál valamelyik bonitási házban vagy cégminősítő ügynökségnél. Ezek az intézmények általában egy országon belüli helyi tevékenységekre összpontosítanak, vagy regionálisan működnek. A világ három legismertebb cégminősítője, a Moody’s, a Standard&Poor’s és a Fitch Ratings, azonban globális szinten értékel, és olyan cégminősítési rendszert hoztak létre, amelyhez a többi bonitási ház is igazodik.

A helyi szinten működő bonitási intézmények között a CompanyWall Business számít az egyik legmegbízhatóbbnak. A cég átláthatóságot biztosít az üzleti életben, csökkenti a kockázatokat, és hatékonyabbá, biztonságosabbá teszi az üzleti és befektetési döntéseket Magyarországon, valamint más országokban is.

Ez a vállalat, bár 2007-ben alapították Londonban, ma a régióban tevékenykedő vállalkozások pénzügyi adatainak vezető szolgáltatójaként ismert. Több mint egy évtizede tízezrek bíznak meg a CompanyWall Business cégminősítő vállalatban, amelyet megbízható partnerként tartanak számon, legyen szó üzleti fejlesztésről, ügyfélkapcsolatok kialakításáról, versenytársak elemzéséről vagy jövőbeli üzleti kilátások felméréséről. Az üzleti szereplők, cégek és állami intézmények egyaránt a CompanyWall gazdasági szakértőinek jelentéseire, cégminősítéseire és tanúsítványaira támaszkodva végzik a potenciális partnerek kategorizálását és kockázatértékelését. 

A CompanyWall a három legnagyobb cégminősítő ház által meghatározott paraméterek, valamint helyi pénzügyi elemzések, befektetési lehetőségek és gazdaságpolitikai tényezők alapján számolja ki a bonitási jelentéseket. A releváns és naprakész pénzügyi adatoknak köszönhetően a befektetők, hitelezők és más érintett felek pontosabb képet alkothatnak a befektetés kockázatprofiljáról, amely alapján megalapozott döntéseket hozhatnak.

CompanyWall Business

Helyes döntéshozatal csökkenti az üzleti kockázatokat

„Bár a pénzügyi adatok ma már mindenki számára elérhetőek, ezek összegyűjtése jelentős erőforrásokat igényel, elsősorban időt, valamint a szükséges tudást és készségeket ahhoz, hogy ezeket az adatokat megfelelően értelmezzük és felhasználjuk. A CompanyWall gazdasági szakértői csapata felelős a vállalatok hitelképességének értékeléséért hivatalos adatok alapján. A bonitási értékelés, amelyet világos módszertannal és a pénzügyi jelentések elemzésével számítunk ki, pontosan meghatározza a vállalatok piaci pozícióját, így ügyfeleink számára lehetőséget nyújt a pontos osztályozásra, és megbízható partnereket különít el a megbízhatatlanoktól. Ha pontos és időben elérhető információk állnak rendelkezésére, könnyebb döntéseket hozni, és kevesebbet hibázni. Célunk az, hogy ezekben a bizonytalan időkben ügyfeleink számára a lehető legbiztonságosabb üzleti környezetet biztosítsuk. Platformunkkal biztosak lehetnek abban, hogy mindig tudni fogják, kivel dolgoznak együtt, és helyes döntéseket hoznak, valamint hogy megtudják, mely cégek érdeklődnek üzletük iránt, vagy akár létrehozhatják a Nyomon követési listákat, ahol friss információkat kapnak az összes olyan vállalat üzleti tevékenységéről, amelyek iránt érdeklődnek” – emelte ki a CompanyWall, amely az általános üzleti adatok osztályozásával, értelmezésével és rendszerezésével „intelligens adatbázist” hoz létre, amely a platform felhasználói számára hozzáférhetővé válik.

Egyszerűbben fogalmazva, a CompanyWall bonitási ház feldolgozza az általános és bonyolult pénzügyi jelentéseket, és „instant” termékként teszi azokat elérhetővé ügyfelei számára.

A Magyarország legnagyobb üzleti platformjának teljes potenciálját, amely lehetővé teszi a vállalatokkal kapcsolatos fontos pénzügyi információk ellenőrzését, egyszerűen kihasználhatja, ha regisztrál a CompanyWall business portálján. A platformhoz való hozzáférés megkönnyíti az üzleti siker lehetőségeinek felismerését és az üzleti partnerek kiválasztását, miközben minimalizálja az üzleti kockázatokat.


Elfogadták a törvényt - Így dolgozhat valaki nyugdíj mellett

A nyugdíj melletti munkavégzés ma már nemcsak rugalmas lehetőség azoknak, akik a nyugdíjas éveik alatt is aktívak maradnának, hanem komoly anyagi előnyt is jelenthet mind a dolgozónak, mind a foglalkoztatónak.
2026. 05. 30. 01:00
Megosztás:

A kedvezményes hitelek és az árérzékenység egyszerre formálják a lakásfelújítási piacot

A lakásvásárlási piac korábbi élénkülése a lakásfelújítási és lakberendezési szektorban is érezhető: a DIEGO tapasztalatai szerint nőtt az érdeklődés a burkolatok, nyílászárók és otthoni kiegészítők iránt, miközben a vásárlók a korábbiaknál árérzékenyebbek, tudatosabban terveznek, és jellemzően több lépésben valósítják meg felújításaikat.
2026. 05. 30. 00:05
Megosztás:

A nyugdíjpénztárak 40 százalékkal kisebb hozamot értek el az egy évvel korábbinál

Az önkéntes nyugdíjpénztárak befektetési tevékenységének eredménye 11,1 milliárd forint nyereség volt az első negyedévben, 40,4 százalékkal kisebb az egy évvel korábbinál - derül ki a Magyar Nemzeti Bank (MNB) pénteken kiadott jelentéséből.
2026. 05. 29. 23:00
Megosztás:

Ursula von der Leyen: Magyarország számára összesen 16,4 milliárd eurót szabadíthatunk fel

Összesen 16,4 milliárd euró uniós forrás válhat hozzáférhetővé Magyarország számára a vállalt reformok és beruházások végrehajtását követően - jelentette be Ursula von der Leyen, az Európai Bizottság elnöke pénteken Brüsszelben, Magyar Péter miniszterelnökkel közösen tartott sajtótájékoztatóján.
2026. 05. 29. 22:00
Megosztás:

A NAV megerősített jelenléttel dolgozik a repülőtéren és a stadion környékén

A 2026-os UEFA Bajnokok Ligája-döntő miatt a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) a repülőtéren és a rendezvényekhez kapcsolódó helyszíneken megerősített jelenléttel készül, a repülőtéren a gyors áthaladást segítik, a stadion és a szurkolói zónák környezetében pedig a hamis és illegális terméket árusítók számíthatnak ellenőrzésre - közölte a NAV pénteken az MTI-vel.
2026. 05. 29. 21:00
Megosztás:

Erősödött a forint árfolyama péntek estére

Erősödött a forint árfolyama a főbb devizákkal szemben pénteken estére a reggeli szintekhez képest a nemzetközi devizakereskedelemben.
2026. 05. 29. 20:00
Megosztás:

Felmentette tisztségéből a jegybankelnököt a horvát parlament

A horvát parlament pénteken egyhangúlag felmentette tisztségéből Boris Vujcicot, a Horvát Nemzeti Bank (HNB) elnökét, aki saját kérésére távozik posztjáról, mert június 1-jétől az Európai Központi Bank alelnöke lesz Frankfurtban.
2026. 05. 29. 19:00
Megosztás:

Átadták az Év Magyar Autója 2026 díjakat

A hazai gyártású autók kategóriájában a BMW iX3 nyerte el a szakmai zsűri által odaítélt az Év Magyar Autója 2026 díjat, a közönségdíjat 50 jelölt autó közül a Suzuki S-Cross kapta meg.
2026. 05. 29. 18:30
Megosztás:

Nőtt az alku, Budapesten megállt az ingatlan áremelkedés

A gyorsan változó piaci környezetben az adatok és azok helyes értelmezése kulcsszerepet játszik – hangzott el a Zenga Ingatlan Radar bemutatkozó sajtótájékoztatóján. „Az ingatlanpiac egyre összetettebb folyamatait egyetlen, rendszeres kiadványban kívánjuk átláthatóvá tenni. A zenga.hu, az OTP Ingatlanpont és az OTP Bank szakmai közreműködésével minden hónapban ökoszisztéma-szintű képet ad a lakáspiacról” – mondta Lipták Zsuzsa, a zenga.huügyvezetője. A kiadvány fókuszában a kereslet, a kínálat és az árak alakulása áll, de kiemelt figyelmet fordítanak a lakáshitelezés trendjeire, az értékesítési idők változására és az alku mértékére is.
2026. 05. 29. 18:00
Megosztás:

Tízezrek léptek be az egészségpénztárakba, megduplázták a lakáshitelek törlesztésére fordított pénzt a tagok

Csak az első negyedévben több mint 1,7 milliárd forint egészségpénztári megtakarítást fordítottak lakáshitel-törlesztésre a tagok, kétszer annyit, mint 2025 első három hónapjában – derül ki a BiztosDöntés.hu által összegyűjtött adatokból. Az önkéntes nyugdíj- és egészségpénztárakba tízezrek léptek be egy év alatt, és jelentősen nőttek a befizetések is.
2026. 05. 29. 17:30
Megosztás:

Majdnem a mindenkit kenterbe vert a forint

Nemcsak a régiós devizák közül emelkedik ki idei erősödésével a forint, a feltörekvő devizák szélesebb piacán is a legnagyobb drágulást elérő fizetőeszközök közé tartozik. Ugyanakkor a forintba vetett optimizmus kockázatokat is rejt.
2026. 05. 29. 16:30
Megosztás:

A biztosítók rémálma a szombati budapesti BL-döntő? Letört fül és leejtett LED-falak a kulisszák mögött

Focilázban ég az ország, hiszen szombaton Budapesten csapnak össze Európa legjobb klubcsapatai a Bajnokok Ligája döntőjében. Miközben a szurkolók fókuszában inkább a sztárjátékosok és a fergeteges hangulat van, a színfalak mögött elképesztő logisztikai gépezet dolgozik azon, hogy a világ legvágyottabb sportrelikviája, a BL-trófea és a méregdrága rendezvénytechnika is biztonságban legyen. Az Insura független biztosításközvetítő utánajárt, mi zajlik a kulisszák mögött, és milyen kalandokon esett át a legendás BL-trófea.
2026. 05. 29. 16:00
Megosztás:

4iG I. negyedéves gyorsjelentés

A 4iG Csoport 203 milliárd forintos árbevétellel és 69,3 milliárd forintos EBITDA-val zárta 2026 első negyedévét.
2026. 05. 29. 15:30
Megosztás:

Egyre tudatosabban használják az AI-t a magyar munkavállalók, de az előnyök nem egyformán oszlanak el

A magyar munkavállalók egyre tudatosabban használják a mesterséges intelligenciát, de az AI-használatból származó előnyök nem minden csoportnál jelennek meg azonos mértékben – derül ki Török Balázs AI-szakértő és digitális marketing tanácsadó 2026-os AI-használati kutatásából.
2026. 05. 29. 15:00
Megosztás:

Éves bértervezés a gyakorlatban: hogyan készülhet fel a HR és a pénzügy?

Az éves bértervezés minden vállalat számára kiemelt jelentőségű folyamat. Nemcsak arról szól, hogy a következő évben milyen mértékű béremelésre lesz lehetőség, hanem arról is, hogyan tudja a cég összehangolni a pénzügyi kereteket, a munkavállalói elvárásokat, a jogszabályi változásokat és az üzleti célokat.
2026. 05. 29. 14:30
Megosztás:

Szakértők szerint ősszel és télen tetőzhet az El Nino hatása Kínában

Kína arra számít, hogy az El Nino időjárási jelenség hatásai idén ősszel és télen érik el csúcspontjukat, majd jövő tavasszal fokozatosan gyengülnek - közölte pénteken a kínai nemzeti klímaközpont.
2026. 05. 29. 14:00
Megosztás:

Több mint kétmilliárd forint kárt okozó számlagyárakat számoltak fel a pénzügyőrök

Több mint kétmilliárd forint kárt okoztak a költségvetésnek azok a számlagyárak, amelyeket nemrégiben számoltak fel a pénzügyőrök - közölte a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) pénteken az MTI-vel.
2026. 05. 29. 13:30
Megosztás:

Lannert Judit: tervezik, hogy visszaadják a tantestületek véleményezési lehetőségét az igazgatói pályázatoknál

Tervezik, hogy visszaadják a tantestületek véleményezési lehetőségét az igazgatói pályázatoknál - írta a gyermek- és oktatásügyi miniszter a Facebook-oldalán. Lannert Judit ezt annak kapcsán közölte, hogy majdnem 450 intézményvezetői megbízás jár le augusztusban és a következő hetekben születnek döntések arról, kik vezetik majd ezeket az iskolákat szeptembertől.
2026. 05. 29. 13:00
Megosztás:

Franciaországban 22 ezer rendőrt vezényelnek az utcákra

Franciaországban 22 ezer rendőrt és csendőrt vezényelnek az utcákra szombaton a labdarúgó Bajnokok Ligája budapesti döntője miatt, amelyen a párizsi PSG és a londoni Arsenal csap össze egymással.
2026. 05. 29. 12:30
Megosztás:

Izrael megszakította a kapcsolatokat az ENSZ-főtitkár irodájával egy szankciós döntés miatt

Izrael hivatalosan megszakította a kapcsolatokat az ENSZ főtitkárának irodájával egy Antonio Guterres-nek tulajdonított, a börtönökben elkövetett szexuális visszaélések miatt Izraelt szankciónáló döntés nyomán – közölte Danny Danon izraeli ENSZ-nagykövet csütörtökön.
2026. 05. 29. 12:00
Megosztás: