Applikáció-központú digitális hűségprogramot fejlesztett a MOL

A MOL MOVE néven indult egyedülálló hűségprogram legkényelmesebben mobilapplikációval használható, és az üzemanyag-kedvezményeken túl számos személyre szabott ajánlatot és játékokat is kínál a MOL töltőállomásokon vásárló regisztrált ügyfeleknek. A januári bevezetés óta mintegy 390 ezer vásárló regisztrált a programba, a mobilalkalmazást pedig 340 ezren töltötték le.

Applikáció-központú digitális hűségprogramot fejlesztett a MOL

Teljes mértékben digitalizált (kártya nélkül is használható), a vásárlási szokásokhoz és az ügyfélelvárásokhoz igazodó, kiemelkedően kényelmes hűségprogramot indított a legnagyobb hazai töltőállomáshálózattal rendelkező MOL. A korábbi, Multipont elnevezésű programot leváltó MOL MOVE elindításához hosszú evolúciós folyamat vezetett. A digitalizált megközelítést a MOL Horvátországban és Szlovéniában vezette be elsőként, a MOL MOVE ezen programok továbbfejlesztése. A januári magyarországi bevezetés óta a visszajelzések kifejezetten kedvezőek: már az első hónapokban 390 ezer tag csatlakozott, a mobilalkalmazást pedig 340 ezren töltötték le.

A programhoz a vásárlók a MOL MOVE alkalmazás letöltésével vagy a molmove.hu weboldalon történő regisztrációval csatlakozhatnak, és a belépés pillanatától rengeteg pont, kedvezmény, meglepetés, játék és szolgáltatás várja őket. Aki alkalmazásból startol, eleve több ponttal indul, és azok is (akár egy vagy több szintugrást is lehetővé tevő) pluszpontokhoz jutnak, akik évek óta hűséges MOL vásárlók, és már a Multipont programban is részt vettek. Az Android és iOS okostelefonokon is elérhető MOL MOVE ugyanakkor egy teljes egészében új fejlesztés, amelyhez hasonló hűségprogram nincs a magyar piacon. A MOL MOVE erős hangsúlyt helyez az adatok biztonságára és az információk áttekinthetőségére: az alkalmazásban mindenki egyszerűen nyomon követheti pontegyenlegét, a hűségprogramon belül elért szintet (Green, Silver, Gold, VIP), a korábbi tevékenységeiket, vásárlásaikat, valamint az elérhető kuponok és kedvezmények választékát. A rendszer a vásárlások, illetve a szolgáltatások igénybevétele után kedvezményekre jogosító, valamint a szintlépésre lehetőséget adó pontokat biztosít. Minden szint eléréséhez, illetve már magához a belépéshez is ajándék társul, így például már a programhoz frissen csatlakozó Green szintű vásárlók is egy csésze ajándékkávéval és 10 Ft/liter egyszeri üzemanyag-vásárlási kedvezménnyel indítják a MOL MOVE használatát. A különböző szintekhez kapcsolódó kedvezményekről további információ a molmove.hu oldalon található.

A MOL MOVE kulcseleme a játék – a gamifikált promóciók rendszere –, az egymásra épülő, feljebb lépésre ösztönző kedvezmények struktúrája (a szinteken felfelé haladva egyre nőnek a kedvezmények, és minél magasabb kategóriába jut valaki, annál értékesebb kedvezményekre jogosult: akár a 15 Ft/literes üzemanyagár-kedvezmény is elérhető), illetve a gyors előrehaladás lehetősége. A hazai autóhasználatban átlagos vásárlási szokások mellett mindössze 6 hónap alatt lehet a Green szintről a Silver szintre feljutni.

„A MOL MOVE kifejlesztését a vásárlók igényei tették szükségessé, a fejlesztés minden lépését az ő elvárásaik határozták meg. Ma már nem életszerű, hogy minden vásárláshoz egy pontgyűjtő kártyát is mellékelni kelljen, a digitális funkciók az okostelefonokra költöztek. Ugyanilyen fontos, hogy az új hűségprogram egyedi, személyre és vásárlási szokásokra szabott kedvezményeket és ajánlatokat kínál, ehhez pedig az alapoktól újragondolt és újrastrukturált, applikációközpontú megoldásra volt szükség” – nyilatkozta Orosz András, a MOL Magyarország kiskereskedelmi igazgatója.

A MOL a közeljövőben a magyar tapasztalatokat is beépítve a régió többi országában is bevezeti új hűségprogramját. Közben pedig a magyar MOL MOVE is folyamatosan fejlődik a felhasználóktól érkező visszajelzések beépítésével.


Riasztást adott ki Olaszországban az egészségügyi tárca

Először az ország északi térségében, majd az egész országban a megszokottnál magasabb, 40 Celsius-fokhoz közeli hőmérsékletet jeleztek csütörtöktől, ezért a római egészségügyi tárca újabb riasztást adott ki.
2026. 06. 18. 11:00
Megosztás:

Befektetői adóilletőség és az Egyesült Arab Emírségek: mit jelent valójában a 0% személyi adó 2026-ban?

Az Egyesült Arab Emírségek a nemzetközi befektetők és kereskedők egyik legvonzóbb célpontja, és ezen a 2023-ban bevezetett társasági adó sem változtatott. A magánszemély jövedelmei – a bér, az osztalék, a tőkenyereség és az ingatlan bérleti bevétel (az ingatlanból származó bevételek az egyezményes országokban általánosságban az ingatlan elhelyezkedése szerint adóztatható) – után ugyanis továbbra sincs személyi jövedelemadó. Egy magyar befektető szempontjából azonban nem ez az igazán érdekes kérdés, hanem az, hogy ezt a 0%-ot ténylegesen milyen feltételekkel lehet elérni. A válasz egyetlen fogalom köré szerveződik: az adóilletőség.
2026. 06. 18. 10:30
Megosztás:

Változatlanul hagyta az alapkamatot a Fed, a vártnál szigorúbb hangnem hatására csökkentek a piacok

A Federal Reserve szerdán a várakozásoknak megfelelően változatlanul hagyta a kamatlábakat, de a döntéshozók jelezték, hogy az év hátralevő részében várható egy kamatemelés, mivel egyre nagyobb aggodalmat kelt, hogy az infláció az amerikai jegybank 2%-os célja felett marad.
2026. 06. 18. 10:00
Megosztás:

Emelkedtek szerdán az európai piacok, 11,2%-kal növekedtek a keresetek Magyarországon

Az európai részvények szerdán enyhén emelkedtek, miközben a befektetők az Egyesült Államok és Irán közötti békemegállapodás részleteire, valamint a Federal Reserve monetáris politikai kilátásaira vártak. A páneurópai STOXX 600 index 0,5%-kal zárt magasabban, ezzel sorozatban az ötödik emelkedő napját könyvelhette el. A Dax és az FTSE 100 kisebb mértékben emelkedtek, míg a CAC 40 alulteljesítőnek bizonyult 0,1%-os csökkenéssel.
2026. 06. 18. 09:30
Megosztás:

Az energiapiacon a verseny már nem a termelésről, hanem a tárolásról és a gyors alkalmazkodásról szól

Magyarország hosszabb távon a közép-európai energiakereskedelem meghatározó szereplőjévé válhat, ha a tárolási és hálózati infrastruktúra fejlesztése lépést tart a termelés bővülésével - fejtette ki a GKI Gazdaságkutató Zrt. legújabb elemzésében.
2026. 06. 18. 09:00
Megosztás:

Ez történt a forint árfolyamával csütörtök reggelre

Gyengült a forint csütörtökön reggel a főbb devizákkal szemben a szerda esti jegyzéséhez képest a nemzetközi devizakereskedelemben.
2026. 06. 18. 08:30
Megosztás:

Megkezdte működését a Green Energy Investhor paksi energiatárolója

A Green Energy Investhor Zrt. (GEI) leányvállalata, az MB Sunissimo Primo Kft. sikeresen lezárta paksi energiatároló-fejlesztésének próbaüzemét, így a rendszer megkezdte kereskedelmi működését. A 21 MVA/48 MWh névleges teljesítményű energiatároló a GEI 2024-ben üzembe helyezett paksi naperőművéhez kapcsolódik, és annak működését támogatja a villamosenergia-rendszerhez való rugalmasabb alkalmazkodással.
2026. 06. 18. 08:00
Megosztás:

Közzétették a nem képviselő kormánytagok vagyonnyilatkozatát

Közzétették a kormany.hu-n a nem országgyűlési képviselő kormánytagok vagyonnyilatkozatát szerdán; Bóna Szabolcs agrárminiszter jelentős földtulajdonnal rendelkezik, Lannert Judit, az oktatási tárca vezetője értékpapírban több mint 100 millió forintot tart, Vitézy Dávid közlekedési miniszter pedig csökkentette magyarállampapír-állományát.
2026. 06. 18. 07:30
Megosztás:

Biztonságos nyaralás a digitális korban: még a pénzmosás elleni szakértőt is érhetik meglepetések

Nyaraláskor sokan hajlamosak lazítani a biztonsági rutinjaikon, pedig a digitális világban a vakáció sem ad felmentést az óvatosság alól. Dr. Tóth Judit Lenke adatvédelmi szakjogász és pénzmosás elleni szakértő arra figyelmeztet, hogy egy egyszerű szállodai bejelentkezés vagy egy ártatlannak tűnő közösségi média poszt is komoly adatvédelmi és anyagi kockázatokat rejthet.
2026. 06. 18. 07:00
Megosztás:

Közzétették a nem képviselő kormánytagok vagyonnyilatkozatát

Közzétették a kormany.hu-n a nem országgyűlési képviselő kormánytagok vagyonnyilatkozatát szerdán; Bóna Szabolcs agrárminiszter jelentős földtulajdonnal rendelkezik, Lannert Judit, az oktatási tárca vezetője értékpapírban több mint 100 millió forintot tart, Vitézy Dávid közlekedési miniszter pedig csökkentette magyarállampapír-állományát.
2026. 06. 18. 06:00
Megosztás:

Digitális előrendelés alakíthatja át az iskolai étkeztetést, hogy eltűnjön a pazarlás

Az online előrendelés a közétkeztetés egyik legnagyobb problémájára, az ételpazarlásra is választ adhat. Az A–B–C menürendszerben a diákok előre kiválasztják az ételt, így a konyhák pontosan annyi adagot készíthetnek, amennyire valóban szükség van. A szakértő szerint ezzel a módszerrel az ételhulladék mennyisége szinte nullára csökkenthető. A rendszer közben választási lehetőséget ad a gyerekeknek, és kiszámíthatóbbá teszi a napi konyhai működést. Az előrendelés így egyszerre lehet logisztikai megoldás, nevelési eszköz és a pazarlás visszaszorításának kulcsa.
2026. 06. 18. 05:00
Megosztás:

Háború, járattörlés, légtérzár? Az Emirates új biztosítása ezekre is kiterjed

Új, kibővített utasbiztosítási terméket vezet be az Emirates, amely a hagyományos utasbiztosítási fedezeteken túl olyan helyzetekre is kiterjed, amelyek az elmúlt évek geopolitikai és légiközlekedési kihívásai nyomán egyre nagyobb jelentőséget kaptak az utazók számára.
2026. 06. 18. 04:00
Megosztás:

A védett árnál 20 forinttal kedvezőbb áron lehet tankolni az Auchan töltőállomásokon 2026. június 17-től

A mindenkori védett árnál literenként 20 forinttal olcsóbban tankolhatják meg a vásárlók a magyar rendszámú járműveiket az Auchan Benzinkutakon. Az Auchan a 95-ös benzin esetében az 595 forintos benzinár helyett 20 forinttal olcsóbban, azaz literenként 575 forintért, míg a 615 forintos dízelár helyett pedig szintén 20 forinttal kedvezőbben, azaz literenként 595 forintért kínálja az üzemanyagot.
2026. 06. 18. 03:30
Megosztás:

AI a gyakorlatban: ezt érdemes tudniuk a vállalatvezetőknek 2026-ban

Hogyan válhat a mesterséges intelligencia (AI) a kkv-k mindennapi működésének részévé és versenyképességük javításának eszközévé – ezt a témát tűzte zászlajára a Joint Venture Szövetség (JVSZ) Country Ride rendezvénysorozatának első idei állomása. Az immár harmadik évében járó kezdeményezés debreceni eseményén a JVSZ számos helyi vállalkozás és nagyvállalat vezetőjét bevonva vitatta meg a szakértőkkel az AI-ban rejlő lehetőségeket és buktatókat. A rendezvényen bemutatták az AI Index Magyarország kutatást is.
2026. 06. 18. 03:00
Megosztás:

Úthasználati díjat vezettek be a városon áthaladó nehézgépjármű-forgalomra az erdélyi Nyárádszeredában

Úthasználati díjat vezettek be a városon áthaladó nehézgépjármű-forgalomra Nyárádszeredában az A8-as autópálya közelében zajló útépítési munkálatok miatt - jelentette be szerdán az erdélyi város önkormányzata.
2026. 06. 18. 02:30
Megosztás:

A kormány kezdeményezi a védett üzemanyagár kivezetését

Mivel a héten várhatóan már 10-15 forinttal a védett ár alá csökken az üzemanyagok ára a töltőállomásokon, a kormány szerdai ülésén arról döntött, hogy kezdeményezi a vonatkozó jogszabályok megváltoztatását az Országgyűlésnél, és a védett ár kivezetését - írta szerdai Facebook-bejegyzésében a miniszterelnök.
2026. 06. 18. 02:00
Megosztás:

A Legfőbb Ügyészség teljes kivizsgálást és tájékoztatást ígért az aranykonvojügyben

Az aranykonvojügy minden szálát kivizsgálja és a nyilvánosság elé tárja az ügyészség - írta szerdai közleményében a Legfőbb Ügyészség, azután, hogy Magyar Péter miniszterelnök úgy fogalmazott: "A legfőbb ügyész haladéktalanul szólaljon meg az ügyben!"
2026. 06. 18. 01:30
Megosztás:

Elmarad a JazzFest Budapest

A szervezők lemondták a JazzFest Budapest 2026 fesztivált, így elmarad a június 27-től július 5-ig tervezett idei rendezvény - közölte a fesztiváligazgató kedden Facebook-bejegyzésében.
2026. 06. 18. 01:00
Megosztás:

Amikor a számítás végre nem bonyolít, hanem segít választani

A pénzügyi világ sokak számára még mindig tele van bizonytalansággal és kérdőjelekkel, különösen igaz ez akkor, amikor hitelfelvételre kerül sor. Nem véletlen, hogy egyre többen keresnek olyan megoldásokat, melyek egyszerűbbé, átláthatóbbá és kiszámíthatóbbá teszik a folyamatot. A Cofidis is kiemelt szerepet tulajdonít a tudatos döntéshozatal támogatásának – lássuk, ez hogyan lehetséges.
2026. 06. 18. 00:01
Megosztás:

A Fed nem változtatott az irányadó dollárkamaton

Az amerikai jegybank szerepét betöltő Federal Reserve (Fed) a piaci várakozásoknak megfelelően nem változtatott az irányadó dollárkamatok 3,50-3,75 százalékos sávján szerdán végződött kétnapos monetáris politikai ülésé
2026. 06. 17. 23:30
Megosztás: