Az átlagnál jobban drágultak az ingatlanok Kelet-Magyarországon

Az első negyedévben az országos átlaghoz képest jobban emelkedett a lakóingatlanok hirdetési ára Szabolcs-Szatmár, Békés és Hajdú-Bihar vármegyékben. A nagyobb mértékű ingatlandrágulás oka lehet, hogy januártól Románia is csatlakozott a schengeni övezetekhez.

Az átlagnál jobban drágultak az ingatlanok Kelet-Magyarországon

Az év eleji várakozások arról szóltak, hogy a kelet-magyarországi ingatlanpiacon új helyzetet teremt, hogy Románia januártól része a schengeni övezetnek. Az első negyedéves tapasztalat pedig alátámasztotta, hogy az országos átlaghoz képest a lakóingatlanok ára a határhoz közeli Szabolcs-Szatmár-Bereg, Békés és Hajdú-Bihar vármegyékben nagyobb mértékben emelkedett.

2025 első negyedévében a családi házak hirdetési négyzetméterára országszerte átlagosan 7,6 százalékkal, míg Kelet-Magyarországon 17 százalékkal emelkedett az előző év azonos időszakához képest. A lakásokért pedig országszerte 23 százalékkal kértek többet, míg az ország keleti részén 27 százalékkal a tavalyi év hasonló időszakához képest - derül ki a zenga.hu ingatlanhirdetési portál adataiból.

“Valószínűsíthető volt, hogy a román határhoz közeli településeken is felélénkül az ingatlanpiac, a magas román ingatlanárak miatt megjelennek idehaza is az ottani vevők. Habár Kelet-Magyarországon is beindult a drágulás, még mindig töredéke a román áraknak: míg Nagyváradon egy 60 négyzetméteres lakást nettó 43 millió forintért hirdetnek, addig a várostól 12 kilométerre lévő Biharkeresztesen ennyiért egy felújított 5 szobás családi házat lehet vásárolni” - mondta Lipták Zsuzsa a zenga.hu ügyvezetője hangsúlyozva, hogy az egyes térségek és településtípusok között óriási az árkülönbség.

A kelet-magyarországi vármegyék közül a legdrágább az ingatlan Hajdú-Bihar vármegyében, ahol a nagyberuházások mellett az elmúlt években megjelenő román ingatlanpiaci befektetők is felverték az árakat. Debrecenben a lakóingatlanok eladási ára megközelíti Budapest külső kerületeit: Hajdú-Bihar vármegyeszékhelyén a lakások négyzetméterét átlagosan 1,06 millió forintért hirdetik meg a zenga.hu adatai szerint, a családi házakért pedig 843 ezer forintot kérnek.

Népszerű település a vámegyében még Berettyóújfalu is, ahol átlagosan 466 ezer forintért kínálják a lakóingatlanok négyzetméterét. A határmenti falvakban például Létavértesen 303 ezer forintos négyzetméterárral számolnak az eladók.

Szabolcs-Szatmár vármegyében a lakások négyzetméterét 739 ezer forintban, míg a házakét 441 ezer forintban határozzák meg az eladók. Csengeren viszont már csak 250 ezer forintért, Csengersimán pedig 166 ezer forintos négyzetméteráron hirdetnek az eladók.

Szabolcsban a háború kitörését követő időszakban az Ukrajnából menekülők is megjelentek az ingatlanpiacon, de azóta jóval kevesebb az ukrán érdeklődők száma.

Békés vármegyében a lakásokat 415 ezer forintos hirdetési négyzetméteráron kínálják, a házakat pedig közel 300 ezerért. A határmenti falvak árai ugyan az év elejéhez képest emelkedtek, ugyanakkor a határmenti kistelepüléseken még a 150 ezer forintos négyzetméterárat sem érik el az eladó házak a hirdetési felületen. A román ingatlanvásárlók körében népszerű város Gyula is, ahol a lakóingatlanokat 500 ezer forintos négyzetméteráron hirdetik.

Ezekkel a számokkal nyerhettél a hatos lottón!

A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 49. héten megtartott hatos lottó számsorsoláson a következő számokat húzták ki:
2025. 12. 07. 18:00
Megosztás:

Piacra jutás étrend-kiegészítőkkel: Így kerüld el legnagyobb buktatókat

Az étrend-kiegészítők piaca soha nem volt olyan telített és szigorúan szabályozott, mint manapság. Rengeteg új márka jelenik meg minden évben, miközben a fogyasztók egyre tudatosabbak, a hatóságok pedig egyre szigorúbban ellenőrzik a termékeket. A kihívások nem csupán a versenyből fakadnak: a megfelelő összetevők kiválasztása, a jogszabályoknak való megfelelés, a szabályos címkézés és a minőségbiztosítási előírások teljesítése mind kritikus pontok.
2025. 12. 07. 17:00
Megosztás:

LED-innováció erősítheti a hazai agráriumot

Magyar fejlesztésű LED-technológia kínál megoldást az agrárium energiahatékonysági kihívásaira, akár harmadára csökkentve a világítási költségeket.
2025. 12. 07. 16:00
Megosztás:

Átmeneti otthonban élő gyermekek kaptak ajándékot Miskolcon

Az Ökumenikus Segélyszervezet intézményhálózatához tartozó miskolci Családok Átmeneti Otthonában élő gyermekeket ajándékozott meg Mikulás napja alkalmából szombaton a Porsche Hungaria Kft. Skoda márkája.
2025. 12. 07. 15:00
Megosztás:

Bitcoin esése miatt bajban lehet a Strategy részvénye?

A Strategy (NASDAQ: MSTR) – korábbi nevén MicroStrategy – mára gyakorlatilag egy erősen tőkeáttételes Bitcoin-befektetési vállalattá alakult. A cég teljes értéke szinte teljesen a Bitcoin árfolyamától függ.
2025. 12. 07. 14:00
Megosztás:

A kényelmi díj eltörlésével több mint félmilliárd forint marad az autósoknál

Szeptember óta az autópálya-matrica online megvásárlása nem kerül többe annál, mintha benzinkúton szereznénk be, a kényelmi díj eltörlésével idén ősszel több mint félmilliárd forint marad az autósoknál - közölte az Energiaügyi Minisztérium infokommunikációért felelős államtitkára szombaton Facebook-oldalán.
2025. 12. 07. 13:00
Megosztás:

A lakossági számlákra jellemző kedvezmények már a vállalkozói csomagoknál is megjelennek

A bankok egyre inkább a lakossági termékeknél bevált kedvezményekkel próbálják megszólítani az új vállalkozói számlanyitókat: ilyen például az egyszeri jóváírás vagy a díjmentes számlavezetés – hívja fel a figyelmet a BiztosDöntés.hu szakértője. Ugyanakkor a kedvező költségek megtartása érdekében különösen fontos tisztában lenni a számlahasználati feltételekkel és a cég bankolási gyakorlatával.
2025. 12. 07. 12:00
Megosztás:

Licitpárbajokkal zárult a BÁV ART háromnapos aukciója

Licitpárbajokkal zárult a BÁV ART háromnapos aukciója, amelyen 800 tételből álló kollekció került kalapács alá a MOM Kulturális Központban - közölte a BÁV ART pénteken az MTI-vel.
2025. 12. 07. 11:00
Megosztás:

Magyar fejlesztésű applikáció segít összekötni a segíteni vágyókat a jó ügyekkel

Az önkéntesek nemzetközi napján, december 5-én startol a BuzzGo, egy ingyenes, hazai fejlesztésű alkalmazás, amely megkönnyíti az önkéntes munkák megtalálását és szervezését. Az app célja, hogy a jó szándék találkozzon a valódi szükséglettel. A Családokért Alapítványnak köszönhetően létrejött felület összeköti a segíteni vágyókat az önkéntes munkát hirdető szervezetekkel, intézményekkel, támogatva ezzel a közösségi összefogást.
2025. 12. 07. 10:00
Megosztás:

Feloldotta a kriptozárat a REVOLUT – újra pénzhez juthatnak a magyar felhasználók!

Meglepetésszerű enyhítéssel rukkolt elő a Revolut: ismét eladhatóvá váltak a bent ragadt kriptók mind a Revolut, mind a Revolut X felületén – noha új tokent továbbra sem lehet vásárolni, a szolgáltató fenntartja a korlátozásokat - számolt be a revb.hu portál.
2025. 12. 07. 08:30
Megosztás:

Hétfőtől megvásárolhatóak a 2026-os éves autópálya-matricák

Hétfőtől elérhetőek lesznek a 2026-ra érvényes éves autópálya-matricák. 2025. december 8-tól a jövő évi éves országos és vármegyei e-matricák mellett az új terméknek számító éves M1 regionális úthasználati jogosultság is megvásárolható lesz a NÚSZ Zrt.-nél és a legtöbb viszonteladó partnerénél, online és offline módon is. Fontos tudni, hogy az elővásárlás keretében idén decemberben megvett e-matricák érvényessége 2026. január 1-én kezdődik.
2025. 12. 07. 08:00
Megosztás:

Átadták az idei Prima Primissima Díjakat

Idén is tíz kategóriában vehették át a Prima és Prima Primissima Díjakat a magyar szellemi élet, a művészet, a tudomány és a sport jeles képviselői a Müpában megtartott pénteki gálaesten.
2025. 12. 07. 07:00
Megosztás:

MetaMask belép az előrejelző piacokra a Polymarket-integrációval

A MetaMask, a világ legnépszerűbb Ethereum-tárcája új területre lép: közvetlenül a predikciós piacokba integrálódik a Polymarket révén. A friss együttműködés lehetővé teszi, hogy a felhasználók valós események kimenetelére fogadjanak közvetlenül a tárcájukból.
2025. 12. 07. 06:00
Megosztás:

Orosz külügyminisztérium: az Európai Unió 1600 milliárd eurót veszített eddig a szankciókon

Az európai országok gazdasága 2022-től és 2025-tel bezárólag 1600 milliárd eurót veszített az Oroszország ellen bevezetett szankciók miatt - közölte az orosz külügyminisztérium szombaton.
2025. 12. 07. 05:00
Megosztás:

Solana: tartós veszteségek felé tart az árfolyam, vagy közeleg a fordulat?

A Solana árfolyama kritikus szakaszba ért: az elmúlt napok gyengülése továbbra is megerősíti azt a lefelé tartó csatornát, amely már egy hete meghatározza a mozgását. A piaci bizonytalanság látványosan nő, és a következő irányt most elsősorban a befektetői viselkedés fogja eldönteni.
2025. 12. 07. 04:00
Megosztás:

ÉKM: új szabályozás a vidéki települések teherforgalommal szembeni védelméért

A teherfuvarozást érintő úthasználati díjakról szóló átfogó intézkedéscsomag célja mindenekelőtt a teherforgalom visszaterelése a gyorsforgalmi úthálózatra, és a balesetek számának csökkentése, hogy ezáltal biztonságosabbá váljon a fő- és mellékutakon való közlekedés, és csökkenjen a településeket érő környezeti és zajterhelés - közölte az Építési és Közlekedési Minisztérium sajtóirodája szombaton az MTI-vel.
2025. 12. 07. 03:00
Megosztás:

Miért kezdik felfedezni a kriptót a nyugdíjasok?

A nyugdíj előtt álló vagy már nyugdíjas korosztály hosszú évekig messziről kerülte a kriptovalutákat, ám ez a trend lassan, de látványosan változik. A nagy intézményi szereplők belépése, a kriptós pénzügyi szolgáltatások fejlődése és az egyszerűbb hozzáférés miatt ma már sokan gondolkodnak azon, hogy portfóliójuk egy kis szeletét digitális eszközökbe fektessék. De vajon miért most, és milyen kockázatokkal jár mindez?
2025. 12. 07. 02:00
Megosztás:

A Maros-partra vezető új kerékpárút épül Makón

Uniós támogatással a Maros-partra vezető, 5,4 kilométer hosszú új kerékpárút épül Makón - tájékoztatta az önkormányzat az MTI-t.
2025. 12. 07. 01:00
Megosztás:

Átadták az Év kiváló magyar méze verseny díjait

A XVI. Gyulai Méz- és Mézeskalács Fesztiválon szombaton hirdették ki a fajtamézek versenyének eredményét és az idei év legjobb magyar mézét.
2025. 12. 07. 00:05
Megosztás:

A Bitcoin 92 000 dolláron áll – akár duplázódhat is 2026-ra, de a Digitap ($TAP) lehet az a kripto, amely ebben a ciklusban berobban

A Bitcoin ismét 92 000 dollár fölé emelkedett, és az iparág meghatározó szereplői máris találgatják, merre tarthat a következő időszakban.
2025. 12. 06. 23:00
Megosztás: